S úklidem v Boleticích pomohli asistenti prevence kriminality

MP Děčín - S úklidem v Boleticích pomohli asistenti prevence kriminalityNejen pomoc při dohledu nad veřejným pořádkem zajišťují Asistenti prevence kriminality, kteří od začátku července pracují u Městské policie Děčín. Na počátku tohoto týdne vyrazili do Boletic uklízet. Důvodem byl fakt, že Středisko městských služeb se dočasně potýkalo s nedostatkem pracovníků a v Boleticích se začal objevovat nepořádek.

„S nabídkou přišli samotní asistenti s tím, že během parného dne v sídlišti větší problémy nejsou a mohli by čas využít tímto způsobem. Nepořádek vnímají jako velmi špatnou vizitku lokality a sami říkají, že v nepořádku rozhodně bydlet nechtějí,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že vybavení asistentům poskytlo právě Středisko městských služeb, ke kterému noví zaměstnanci, kteří budou zajišťovat úklid v ulicích města, nastoupí do pracovního poměru v nejbližších dnech.

Vedoucí asistentů Milan Horváth doplnil, že asistenti budou určitě pomáhat i do budoucna, bude-li třeba. „Na místě, kde bydlíme, nám záleží a nejen co se bezpečnosti týče. Během úklidu jsme zaznamenali řadu velmi pozitivních reakcí, za které jsme velmi vděční. Ostatně, cílem asistentů je mj. i to, aby lidé Romy vnímali pozitivněji,“ dodal Horváth.

Projekt Asistent prevence kriminality realizuje Ministerstvo vnitra České republiky ve spolupráci s deseti městy z celé ČR. Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu. Asistenti budou ve strukturách Městské policie Děčín působit nejméně do poloviny roku 2014.