Události MP červenec 2012

Městská policie DěčínDne 29.7.2012 v 16.20 hod. oznámil na linku 156 občan z DC3 a uvedl, že v ul. Březová leží nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o podnapilého třiačtyřicetiletého muže z Děčína. Muž neměl žádné viditelné zranění, hlídla mu proto pomohla na nohy a dohlédla na jeho bezpečný odchod do místa jeho bydliště.

Dne 28.7.2012 ve 20.15 hod. zastavila hlídka MP na Labském nábřeží v DC1 podezřelé vozidlo Daihatsu, které řídil pětatřicetiletý muž z Děčína. Při kontrole vyšlo najevo, že muž nemá řidičský průkaz ani doklady od vozidla. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 28.7.2012 v 0.55 hod. tel. oznámila žena z DC6, že v ul. Novoměstská se něco děje, že je venku spousta lidí, kteří dělají veliký hluk. Následně oznámila Policie ČR, že dvě policejní hlídky jedou do Novoměstské ulice kvůli rozsáhlému rušení nočního klidu. Na místo byly vyslány dvě autohlídky MP, které zjistily, že na místě se nachází zhruba padesát lidí a dalších cca sto padesát v uvedeném domě a na zahradě. Dle zjištění strážníků a policistů rozruch způsobil šestnáctiletý mladík, který na Facebooku zveřejnil pozvánku na párty k němu domů. Bohužel nepředpokládal, že na akci dorazí téměř dvě stovky lidí. Mladík se snažil situaci sám zkorigovat a návštěvníky, z nichž naprostou většinu neznal, posílat domů, což se setkalo s nevolí davu. Krátce po příjezdu hlídek PČR a MP se na místo dostavil mladíkův otec, který synovo počínání ocenil výchovným pohlavkem a párty na zahradě rozpustil. Hlídky PČR a MP dohlížely na to, aby se všichni přítomní v klidu rozešli do svých domovů. Akce byla ze strany MP ukončena cca po jedné hodině, událost dále řešila Policie ČR.

Dne 27.7.2012 ve 21.54 hod. tel. oznámil občan, že v DC3 v ul. Jezdecká pobíhá nějaká žena s nožem v ruce, přičemž všude okolo je spousta krve. Na místo byla vyslána hlídka MP a o oznámení byla vyrozuměna Policie ČR s žádostí o vyslání hlídky. Na místo první dorazila hlídka MP, která obratem požádala o příjezd ZZS, neboť nalezla dvacetiletou ženu, která měla podřezané zápěstí a silně krvácela. Hlídka MP jí poskytla první pomoc, čemuž se dívka velmi aktivně bránila. Lékař rozhodl o převozu zraněné do nemocnice. Při převozu do nemocnice a následném ošetření musel zdravotníkům asistovat strážník MP. Lékař následně rozhodl o převozu dívky na psychiatrické oddělení.

Dne 19.7.2012 v 11.17 hod. tel. oznámil občan, že nějaký muž se pokouší dostat do domu v ul. Zámecká v DC1. Na místo byla vyslána hlídka MP, která při svém příjezdu spatřila muže, který oknem vylézal ven a vynášel nějaké kovové trubky a plechový dřez. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Děčína. Strážníci muže omezili na osobní svobodě a na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 20.7.2012 v 14:03 hod. požádala PČR o výjezd hlídky MP do DC32, kde se v restauraci nachází opilý muž a nechce ji opustit. Hlídka MP na místě zjistila, že se jednalo o třicetiletého muže z Prahy. Dle zjištění strážníků šlo o psychicky labilního jedince, na místo byla proto přivolána záchranná služba. Muž byl za asistence hlídky MP převezen do nemocnice. Vzhledem k jeho agresivitě mu hlídka MU musela nasadit pouta.

Dne 17.7.2012 ve 12.03 hod. oznámil občan, že do přízemí domu v ul. Zámecká v DC1 se kdosi vloupal a snaží se tam odcizit železo. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která zadržela muže, který otevřeným oknem vytahoval z přízemního bytu na chodník kuchyňský sporák. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 16.7.2012 ve 13.01 hod. oznámil občan, že v DC9 se nachází muž s jízdním kolem a má u sebe dvě tašky, ze kterých vyndává pohřební urny. Oznamovatel se domnívá, že muž urny odcizil na některém hřbitově. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která podezřelého šestnáctiletého mladíka zadržela. Mladík nebyl hlídce schopen podat vysvětlení, kde urnu vzal. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.