Sedmnáctý listopad slavili alkoholem

MP Děčín - opilciAlkoholem slavila řada lidí v Děčíně státní svátek sedmnáctého listopadu. Alkoholem zmožení lidé zaměstnávali v průběhu dne děčínské strážníky od odpoledních hodin až do následujícího rána.

Jako první vyjížděla hlídka k opilé ženě, která si ustlala na Masarykově náměstí u budovy okresního soudu. Na ženu upozornil jeden z kolemjdoucích krátce po čtvrté hodině odpoledne. Strážníci na místě zjistili, podle dokladů, které se vedle povalovaly, že jde o šestačtyřicetiletou ženu z Děčína. Hlídce se nepodařilo přivést namol opilou ženu k vědomí, na místo proto vyrazila záchranka, která ji odvezla do nemocnice na ošetření.

Krátce po osmé hodině večer si hlídka strážníků při projíždění Labského nábřeží všimla podezřelého vozidla Ford, které řidič zaparkoval přímo v autobusové zastávce a chtěl z místa odejít. Strážníci jej několik metrů od vozidla zastavili a provedli dechovou zkoušku. Ta ukázala hodnotu 0,7 promile. Pětatřicetiletého řidiče si následně převzala hlídka Policie ČR.

Jen o necelou půlhodinu později požádala strážníky o pomoc záchranná služba, která vyjížděla k podnapilé pacientce, která se chovala agresivně. Strážníci museli ženu zklidnit a posádce sanitky asistovali při převozu ženy do nemocnice a následně během ošetření.

V jednu hodinu ráno zaměstnal noční směnu strážníků teprve osmnáctiletý řidič, který nejistě projížděl ulicí Prokopa Holého. Z jeho dechu byl silně cítit alkohol a dechová zkouška následně ukázala hodnotu 1,5 promile. „Opět si jej převzala Policie ČR. Sérii výjezdů k opilcům završil třiapadesátiletý muž, který hned poté, co se vypotácel z baru v Podmoklech, upadl a poranil si hlavu a rameno. Strážníci mu na místo přivolali záchrannou službu, která jej odvezla do nemocnice,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.