Soutěž v úklidu přilákala desítky dětí

MP Děčín - Soutěž v úklidu přilákala desítky dětíAsistenti prevence kriminality zopakovali ve spolupráci s Městskou policií Děčín soutěž pro děti s názvem „Chceme čisté okolí“. Soutěž ve sběru odpadu se tentokrát konala kolem panelového domu v ulici Zelená v děčínské čtvrti Staré Město. Dětem se za dvě hodiny podařilo naplnit několik pytlů různými odpadky.

Soutěž se poprvé konala před týdnem v lokalitě sídliště Boletice a zájem ze strany dětí, ale i jejich rodičů, byl mimořádný.„Asistenti se proto rozhodli, že zkusí totéž na Starém Městě v okolí panelového domu, jehož nájemníci nemají v okolí právě nejlepší pověst. Účast nás všechny překvapila, do úklidu se zapojily téměř tři desítky dětí i jejich rodičů,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Soutěžící děti pak dostaly ceny ve formě sladkostí, které asistenti nakoupili. Nutno podotknout, že cílem soutěže není jen uklidit své okolí, ale především děti vychovávat. „Právě děti, jejichž výchovu rodiče mnohdy nezvládají, resp. zvládají nedostatečně, jsou těmi, kdo kolem svého okolí často dělá nepořádek. Soutěž nám tak poslouží i jako výchovný prostředek. Asistenti i strážníci dětem vysvětlují, kam odpadky patří, proč je potřeba odpad třídit ale i to, co hrozí těm, co nepořádek v okolí dělají“, připomněl primátor města František Pelant.

„Soutěž chceme postupně přenést i do dalších lokalit, které se potýkají se stejnými problémy jako Staré Město nebo sídliště Boletice. Společně s asistenty chystáme i další akce zaměřené i na starší děti a i dospělé,“ dodal Horák.