Události MP září 2012

Městská policie DěčínDne 30.9.2012 v 15:35 hod. oznámila ostraha objektu v ul. Březová v DC3, že zahlédla za plotem v místě, kde se dělá nová cyklostezka, několik lidí, kteří něco rozbíjí a dávají do kárky. Hlídka MP na místě zadržela 4 mladíky ve věku třináct až jednatřicet let, kteří rozbili několik nových obrubníků a dolovali z nich železo. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 29.9.2012 ve 23.55 hod. zastavila hlídka MP v DC4 v ulici Raisova posádku skútru, jehož řidič neměl na hlavě přilbu. Hlídka zjistila totožnost řidiče. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z obce Růžová. Hlídka u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku, která ukázala 0,96 promile alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 29.9.2012 ve 13.50 hod. si všimla hlídka MP při kontrole v DC1 muže, který na ulici bil ženu. Hlídka ho od ženy odtrhla a zjistila, že se jedná o dvacetiletého mladíka z České Kamenice. Napadená žena naštěstí neutrpěla žádné zranění, požádala ale o přivolání hlídky PČR, protože prý nejde o první podobný útok. Událost si na místě převzala hlídka PČR.

Dne 25.9.2012 v 20.00 hod. požádala hlídka MP o sledování vozidla Daewoo, které parkuje v horní části ul. Prokopa Holého v DC4 a sedí v něm žena, o které hlídka ví, že nemá řidičský průkaz. V 20.10 hod. bylo zjištěno, že vozidlo se dalo do pohybu a odjíždí do ul. Tržní v DC4. Hlídka MP ho pomocí majáků zastavila. Za volantem seděla dvaatřicetiletá žena, která nevlastní řidičský průkaz. Událost si k dořešení převzala PČR.

Dne 24.9.2012 ve 21.15 hod. zastavila hlídka MP v DC2 v ul. Lipová řidičku vozidla zn. Peugeot, která neměla rozsvícená světla. Při kontrole řidičky pojala hlídka podezření, že před jízdou požila alkohol, proto byla na místo přivolána hlídka PČR. Šestapadesátiletá řidička nadýchala 1.9 promile. Události si k dořešení převzala PČR.

Dne 22.9.2012 v 15.00 hod. spatřila hlídka MP v ul. Poděbradská v DC4 u sběrného dvora mladíka, který tam roztahal z hromady různé věci a znečistil veřejný pořádek. Na zákonnou výzvu, aby zůstal stát a prokázal svou totožnost, muž nereagoval a dal se na útěk. Strážník jej po krátkém pronásledování dostihl a zadržel. Jednalo se o šestatřicetiletého muže z Děčína. Zadržený po sobě nepořádek uklidil pod dohledem strážníků. Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby mu hlídka uložila blokovou pokutu a z místa jej vykázala.

Dne 22.9.2012 v 13:57 hod. oznámil řidič MHD, že v parku v DC4 vidí muže v bílé mikině, který se obnažuje. Na místo byly vyslány dvě autohlídky MP, které prohledávaly park. Jeden ze strážníků si všiml podezřelého mladíka, který se dal ihned na útěk do ul. Jeronýmova a poté do ul. Na Valech, kde ho hlídka objevila schovaného v křoví. Jednalo se o osmnáctiletého mladíka, chovance výchovného ústavu. Vzhledem k podezření z trestného činu byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 22.9.2012 v 03.05 hod. zastavila hlídka MP v DC4 v ulici Podmokelská vozidlo značky Škoda Octavia, jehož řidič neměl vozidlo zcela zjevně pod kontrolou. Jednalo se o osmnáctiletého mladíka z Ústí nad Labem. Dotyčný hlídce doznal, že nevlastní řidičský průkaz. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 21.9.2012 ve 20.07 hod. oznámil občan, že v DC1 na Komenského náměstí se perou dva bezdomovci, muž se ženou. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže a ženu od sebe odtrhla a zjistila jejich totožnost. Jednalo se o šestapadesátiletého muže a osmačtyřicetiletou ženu z Děčína. Dotyční uvedli, že se nepohodli a hádka přerostla ve fyzické napadení. Zranění neměli, lékařské ošetření odmítli. Hlídka dále zjistila, že jmenovaní při vzájemné potyčce vysypali na zem několik odpadků, které za přítomnosti hlídky posbírali. Přestupek vyřešila hlídka na místě uložením blokových pokut a oba z místa vykázala.

Dne 16.9.2012 v 00.25 hod. oznámil občan z DC2, že na zastávce MHD leží nějaký muž a on má strach, aby neprochladl. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zastihla spícího podnapilého čtyřiatřicetiletého muže z Děčína. Muž byl pod vlivem alkoholu, hlídka MP mu pomohla vstát a nasměrovala jej do místa bydliště. Muž lékařské ošetření i jinou pomoc od hlídky MP odmítl. Strážníci záležitost vyřešili domluvou.

Dne 16.9.2012 v 10.35 hod. oznámil občan hustý kouř vycházející od řeky Ploučnice v místě za hřištěm v DC3. Na místo byla vyslána hlídka MP, která tam při pálení ohně přistihla tři známé bezdomovce, kteří kolem sebe udělali značný nepořádek. Přestupek řešila hlídka uložením blokových pokut. Strážníci dohlédli na uhašení ohně a úklid prostoru a všechny přítomné z místa vykázali.

Dne 14.9.2012 v 12:40 hod. oznámil občan, že v ul. Labská v DC1 u drážního domku někdo něco pálí a zápachem zamořuje okolí. Hlídka MP na místě kontaktovala třiatřicetiletého muže z Benešova nad Ploučnicí, který si rozdělal oheň a odlétávající kusy spáleného papíru znečistily celé okolí. Muž oheň na pokyn hlídky uhasil a byl z tohoto místa vykázán. Za znečištění veřejného prostranství mu hlídka uložila blokovou pokutu.

Dne 9.9.2012 v 16.50 hod. oznámil občan muže s krvácejícím zraněním v oblasti hlavy ležícího v DC1 v ulici Lázeňská. OS MP byla věc ihned nahlášena na linku 155 a na místo byla vyslána hlídka MP. Po příjezdu bylo hlídkou zjištěno, že zraněný muž byl napaden pěstmi do obličeje jedním z mladíků z party, která procházela ulicí. Z důvodu podezření z trestného činu byla na místo přivolána hlídka PČR. Strážníci před příjezdem sanity poskytli zraněnému první pomoc a zadrželi na místě teprve čtrnáctiletého mladíka podezřelého z útoku. Událost si k dořešení převzala hlídka PČR.

Dne 8.9.2012 ve 23.45 hod. požádala PČR o spolupráci při pátrání po jedenáctiletém chlapci, který měl matce vzkázat, že přespí u kamaráda, kde se ale podle zjištění matky nenacházel. Tato informace byla ihned předána hlídkám MP v terénu a obsluze kamerového systému. V 06.00 hod. zjistila smíšená hlídka strážníka a asistenta prevence kriminality, že chlapec se nachází v ul. Kostelní ulici v DC32 ve společnosti dalších dvou nezletilců. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která nezletilce odvezla zpět rodičům.

Dne 6.9.2012 v 10:55 hod. oznámil zaměstnanec polikliniky v DC1, že z okna vidí nějakého muže v hnědé bundě, jak si bere armatury, které jsou zde složené kvůli stavbě protipovodňové hráze a spolu s druhým v bílé bundě je nakládají do vozíku a odcházejí směrem k ul. 2. polské armády. Hlídka MP zadržela oba podezřelé u zastávky MHD s 13 kusy armatury do betonu. Jednalo se o dvaačtyřicetiletého a devětatřicetiletého muže z Děčína. Zadržení uvedli, že chtěli železo prodat ve sběrně. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 4.9.2012 v 17.45 hod. oznámil občan z DC6, že v ul. Albánská se na křižovatce hrozně hádá kluk s holkou, která křičí o pomoc. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zabránila dalšímu napadání a zadržela agresora, osmadvacetiletého muže z Prahy. Událost si k dořešení převzala hlídka PČR. Dle zjištění strážníků dívka při incidentu utrpěla drobné oděrky, ošetření v nemocnici odmítla.

Dne 1.9.2012 v 05.35 hod. oznámil občan, že v DC3 v ulici Oblouková je na rohu domu, který se opravuje, trafika, do té se dostává parta kluků a dělá u toho velký rámus. Na místo se dostavila hlídka MP, které se podařilo v jednom z panelových domů přistihnout tři mládence, kteří tam před hlídkou zaběhli. Strážníci zjistili, že dva osmnáctiletí mladíci se vsadili, že vylezou na objekt trafiky. Když se jim to podařilo, vyřvávali na celé okolí, třetí mladík hlídal u křižovatky. Majitelka trafiky, která se na místo dostavila, zjistila, že provozovna není nijak poškozená. Hlídka proto vyřešila přestupky spočívající v porušení nočního klidu uložením blokových pokut a mladíky z místa vykázala.

Dne 1.9.2012 v 17.05 hod. oznámila obsluha čerpací stanice v DC1 krádež hromady sladkostí. Zloděj dle oznamovatele utíká po železničním mostě směrem na Hlavní nádraží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která podezřelého kousek od nádraží zadržela. U sebe měl celkem dvanáct kusů různých čokolád. Po dohodě s operačním střediskem PČR byl pachatel převezen na obvodní oddělení PČR. Jednalo se o devětatřicetiletého muže z Děčína. Řešení události převzala Policie ČR.

Dne 2.9.2012 v 03:33 hod. požádala PČR o spolupráci při pátrání po šestadvacetiletém pacientovi, který utekl z nemocnice. Podle informací PČR pacient utrpěl silný otřes mozku a hrozí mu kolaps. Hlídka MP dotyčného muže nalezla u čerpací stanice v ul. Benešovská. Na žádost PČR byl muž hlídkou MP odvezen do nemocnice, kde si jej převzal lékař.