Strážníci s policisty rozehnali nelegální technoparty

MP Děčín - Strážníci s policisty rozehnali nelegální technopartyNelegální technoparty ukončily hlídky městské policie Děčín a Policie ČR o uplynulém víkendu. Hudba probudila několik desítek lidí, kteří si na hluk stěžovali. Organizátora nyní čeká správní řízení, vyloučené není ani trestní stíhání.

První stížnosti na hluk zaznamenala městská policie v noci na sobotu krátce před půlnocí. „Bylo ale poměrně obtížné vypátrat zdroj hluku. Městskou policii volali lidé z různých částí města, ve kterých se hlasitá hudba rozléhala. Nakonec strážníci zdroj identifikovali v Děčíně 23. Na louce za lesem se sjela asi dvacítka lidí, kteří s sebou přivezli celou aparaturu, přičemž měli v plánu pořádat hudební produkci až do neděle,“ uvedl děčínský primátor František Pelant. Dodal, že nelegální akce se částečně konala na pozemku města. Organizátor a někteří účastníci tak zatím čelí podezření z přestupků spočívajících v rušení nočního klidu, záboru veřejného prostranství a znečištění veřejného prostranství.

„Akci jsme ve spolupráci s Policií ČR ukončili. Policie nyní rozhoduje, zda bude věc posuzována v rovině přestupku nebo trestného činu výtržnictví,“ dodal ředitel městské policie Marcel Horák.