Události MP září 2014

Městská policie DěčínDne 28.9.2014 v 14:10 hod. oznámil občan, že v ul. Litoměřická v DC3 leží na zastávce MHD nějaký muž. Hlídka MP na místě kontaktovala strážníkům dobře známého čtyřiapadesátiletého bezdomovce. Dotyčný byl pod vlivem alkoholu. Hlídka jej probrala a muže následně z místa vykázala.

Dne 28.9.2014 v 05.27 hod. oznámil občan, že před barem v DC9 se pere několik hostů. Na místo byly vyslány hlídky MP, které zjistily, že podnapilý čtyřiačtyřicetiletý host odmítal zaplatit útratu a odejít z provozovny, kterou servírky zavíraly. Muž poté servírky fyzicky napadal, přičemž jeden z hostů se obsluhy zastal. Hlídky na místě konflikt uklidnily. Vzhledem k tomu, že muž měl několik odřenin, byla na místo přivolána sanitka, která muže odvezla do nemocnice na ošetření. Bezpečnost posádky sanitky zajišťoval při převozu jeden ze strážníků.

Dne 27.9.2014 ve 23.46 hod. oznámil občan, že v restauraci v DC32 muž fyzicky napadá ženu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která před restaurací spatřila muže a ženu, jak se vzájemně fyzicky napadají. Hlídka je od sebe odtrhla a zabránila jim v dalším napadání. Hlídka zjistila totožnost dotyčných. Jednalo se o dvaadvacetiletou ženu a o dva roky staršího muže. Dotyčná sdělila, že se s přítelem pohádali a poté se fyzicky napadli. Ani jeden z přítomných neměl viditelné zranění a lékařské ošetření či přivolání hlídky PČR oba odmítli. Jelikož muž odmítl vyhovět výzvě hlídky MP k prokázání totožnost a následně začal rušit noční klid bezdůvodným křikem, předvedla jej hlídka na PČR. Rušení nočního klidu následně hlídka vyřešila na místě uložením blokové pokuty.

Dne 26.9.2014 v 19.05 hodin oznámil strážník mimo službu, že po Tyršově ulici v DC1 jdou muž se ženou a vylepují volební plakáty politické strany. Na místo byla vyslána hlídka MP, která podezřelé zadržela v ul. Hudečkova. Jednalo se o dvaatřicetiletou ženu z Děčína a o rok mladšího muže z Varnsdorfu. Hlídka uložila každému blokovou pokutu a dohlédla na to, aby dotyční plakáty odstranili.

Dne 21.9.2014 v 04.51 hod. oznámil občan z DC3, že pod okny domu prochází mladík s dívkou a oznamovatel se domnívá, že utrhli registrační značku z některého ze zaparkovaných vozidel. Dále oznamovatel sdělil, že dvojice směřuje do ul. Zelená. Na místo byla vyslána hlídka MP, která mladíka i dívku zadržela a zjistila jejich totožnost. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka a stejně starou dívku. Dotyční se doznali, že ze zaparkovaného vozidla značky Škoda Octavia utrhli registrační značku. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 20.9.2014 ve 21.40 hod. oznámila hlídka MP, že u garáží v DC1 došlo k fyzickému napadení mezi dvěma muži. Hlídka MP na místě zklidnila situaci a zjistila totožnost obou mužů. Jednalo se o sedmatřicetiletého a o deset let staršího muže. Jelikož se oba muži dožadovali přítomnosti PČR, byla na místo hlídka PČR přivolána a řešení převzala.

Dne 20.9.2014 ve 21.06 hod. oznámil občan z DC4, že soused napadá v bytě svou ženu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že manželská dvojice je v rozvodovém řízení a v bytě došlo k hlasité hádce. Muž na ženu hlasitě křičel a bouchal do nábytku. K újmě na zdraví ani ke škodě na majetku nedošlo. Po příjezdu hlídky se muž uklidnil a z bytu odešel. Hlídka ženu poučila, aby v případě opakování konfliktu kontaktovala MP popř. PČR.

Dne 20.9.2014 v 01.32 hod. oznámila servírka z v DC1, že v herně má dva hosty, kteří se perou. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se vzájemně fyzicky napadli jednapadesátiletý a jednatřicetiletý muž. Viditelné zranění muži neměli, lékařské ošetření nežádali a jakoukoli pomoc od hlídky MP odmítli. Hlídka oběma mužům důrazně domluvila a oba z provozovny vykázala.

Dne 19.9.2014 ve 20.50 hod. oznámil asistent prevence kriminality, že před barem v DC32 nalezl ležícího mladíka, který je buď opilý nebo pod vlivem psychotropních látek. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která zjistila, že patnáctiletý mladík se někde opil a při pádu na zem si způsobil krvácející zranění hlavy. Asistent hlídce sdělil, že již vyrozuměl záchranku, která se následně na místo dostavila. Lékař zraněného prohlédl a poté jej odvezl do nemocnice na ošetření.

Dne 6.9.2014 ve 22.35 hod. oznámil občan z DC2, že za železničním přejezdem leží na chodníku nějaká osoba. Na místo byla vyslána hlídka MP, která probrala silně podnapilého osmačtyřicetiletého muže. Zraněný nebyl, lékařské ošetření případně jinou pomoc od hlídky MP odmítl a za stálého nadávání na všechno a na všechny se vypravil směrem k domovu. Hlídka záležitost vyřešila domluvou.

Dne 6.9.2014 v 04.10 hod. oznámila žena z DC3, že sousedi pouštějí nahlas hudbu a ruší noční klid. Na místo byla vyslána hlídka MP, která oznámení potvrdila. Hlídka kontaktovala nájemníka bytu, dvaadvacetiletého muže z Děčína. Přestupek strážníci vyřešili uložením blokové pokuty.

Dne 8.9.2014 v 01.35 hod. oznámil občan, že v rybníku v ul. Saská v DC10 řádí nějaká partička, skáče do vody, křičí u toho a ruší noční klid. Hlídka MP na místě kontaktovala trojici mužů ve věku dvacet až třicet čtyři let. V době příjezdu hlídky k rušení nočního klidu nedocházelo, celá skupina se chovala slušně. Strážníci proto záležitost vyřešili domluvou a z místa dotyčné vykázali.

Dne 7.9.2014 v 03.45 hod. si všimla obsluha kamerového systému  skupiny silně podnapilých osob v DC4. Dvě osoby pak strhly ze zdi u železniční trati reklamní plachtu. Na místo byla vyslána hlídka MP. Jeden z mužů, který plakát strhl, odmítl vyhovět výzvy strážníků k prokázání totožnosti a hlídce hrubě nadával, vyhrožoval ztrátou zaměstnání apod. Doklad totožnosti předložil až po výstraze, že bude předveden, a to i za pomoci donucovacích prostředků, na Policii ČR. Jednalo se o dvaadvacetiletého muže z Děčína. Vzhledem k tomu, že událost nebylo možné dořešit na místě, hlídka sepsala úřední záznam, pořídila fotodokumentaci a záležitost bude řešit příslušný správní orgán.