Události MP říjen 2014

Městská policie DěčínDne 24.10.2014 ve 22.10 hod. oznámila žena z DC8, že její sousedé asi doma mají nějakou oslavu a dělají velký hluk. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že v bytě se koná oslava narozenin. Třiadvacetiletý nájemník bytu na výzvu strážníků zavřel okna, ztišil hudbu a přislíbil, že na účastníky oslavy dohlédne, aby se stížnosti neopakovaly. Hlídka záležitost vyřešila domluvou.

Dne 26.10.2014 v čase 20:50 hodin oznámil občan na linku 156, že v Děčíně 4 v ulici Palackého volně pobíhá pes. Hlídka MP na místě odchytila štěně Pitbula. Hlídka na místo přivolala pracovníka útulku pro toulavá a opuštěná zvířata, který si psa převzal.

Dne 24.10.2014 v 15.05 hod. oznámil asistent prevence kriminality krádež v obchodu v DC32. Na místo byla vyslána hlídka MP. Strážníci zjistili, že šestadvacetiletý muž kryl při krádeži svého o rok mladšího komplice, který v provozovně ukradl čtyři kusy čokolád v hodnotě cca jednoho sta korun a poté z místa utekl. Na místo se dostavila hlídka PČR, si muže převzala a následně zadržela i popsaného zloděje. Záležitost si k dořešení převzala PČR.

Dne 24.10.2014 ve 12.40 hod. oznámil občan z DC4 opilce, kteří močí na chodníku v ul. Prokopa Holého. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na zadržela osmadvacetiletého muže. Přestupek řešila hlídka uložením blokové pokuty.

Dne 20.10.2014 ve 2.55 hod. oznámila žena přítomnost bezdomovců u kontejneru v ulici V Sídlišti v DC32, kde vyhazují obsah kontejnerů po okolí. Na místo byla vyslána hlídka MP, která u kontejnerů přistihla čtyřiadvacetiletého a třicetiletého muže. Znečištění veřejného prostranství řešila hlídka uložením blokových pokut. Nepořádek kolem kontejnerů po sobě muži pod dohledem strážníků uklidili.

Dne 19.10.2014 v 16.53 hod. oznámil občan, že v DC7 je rozestavěný dům a na zahradě se neoprávněně pohybují dva muži, kteří kradou dřevo, které nakládají do přistaveného vozidla. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která oba muže na zahradě domu zadržela a zjistila jejich totožnost. Jednalo se o mladíky ve věku osmnáct a devatenáct let. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 19.10.2014 v 16.27 hod. oznámil občan z DC2, že u opuštěného rodinného domku vyklopily před pár minutami dvě osoby okno u sklepa a vlezly dovnitř. Dále oznamovatel uvedl, že osoby ze sklepa dosud nevylezly. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která ve sklepních prostorech zadržela dvaadvacetiletého muže a o rok starší ženu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 18.10.2014 v 21:35 hod. oznámil občan, že na zastávce MHD v ul. Uhelná v DC4 si ustlal bezdomovec a spí na lavičce. Hlídka MP na místě kontaktovala jednačtyřicetiletého muže, který byl pod vlivem alkoholu. Hlídka jej zvedla, rozchodila a po důrazné domluvě jej odeslala do místa bydliště.

Dne 18.10.2014 v 19.15 hod.  oznámil občan, že u zimního stadionu v DC3 leží na lavičce asi třináctiletý mladík, který je velmi opilý. Hlídka MP na místě zjistila, že se jednalo o patnáctiletého mladíka, který pro opilost ani nevnímal. Na místo byla přivolána záchranka, která mladíka odvezla do nemocnice. Událost byla nahlášena na PČR, která další řešení převzala.

Dne 17.10.2014 ve 13.45 hod. oznámil občan z DC12 přítomnost dvou mužů s kočárkem, kteří něco naložili ve dvoře u domu a odjíždí s tím po Ústecké ulici. Tam je hlídka MP zadržela. Dotyční hlídce sdělili, že jim sběr dal nějaký člověk z domu. Protože neměli u sebe žádný doklad k prokázání totožnosti, byla na místo přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 12.10.2014 ve 12.10 hod. oznámila obsluha prodejny potravin v DC4, že v prodejně se pohybuje zloděj. Na místo proto byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že podezřelým je strážníkům dobře známý sedmatřicetiletý muž z Děčína. Ten se strážníkům přiznal ke krádeži potravin v hodnotě 32,- Kč, přičemž uvedl, že nechápe, proč obsluha volala MP, když jde jenom o maličkost. Obsluha prodejny dále sdělila, že muž v prodejně nekrade poprvé, což muž přiznal. Hlídka zadrženého převezla na PČR, která si jej převzala k dalším úkonům.

Dne 12.10.2014 v 09.05 hod. kontrolovala hlídka MP v DC3 dvě osoby, které tlačily káru plnou armatur. Jednalo se o dva cizince ve věku čtyřicet a devatenáct let. Protože nemohli hlídce hodnověrně prokázat, odkud armatury pocházejí, byla na místo přivolána hlídka PČR. Po dohodě s hlídkou PČR provedla hlídka MP šetření na nedaleké stavbě, neboť zadržení uvedli, že tam pracují a armatury dostali. Po telefonickém rozhovoru se stavbyvedoucím bylo zjištěno, že armatury muži vzali bez povolení. Stavbyvedoucí dále uvedl, že záležitost bude řešit po své linii. Informace byla předána PČR, která si záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 11.10.2014 v 00.10 hod. si hlídka MP všimla v DC4 muže, který začal napadat kolemjdoucího v ul. Prokopa Holého. Hlídka agresora zadržela a kvůli jeho agresivitě mu nasadila pouta. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si vše převzala k dořešení.

Dne 10.10.2014 v 7.34 hod. oznámil šestatřicetiletý muž  z DC32, že má blíže nespecifikované problémy se svou přítelkyní. Na místo byl vyslán strážník MP, který zjistil, že oznamovatel se pohádal se svou přítelkyní. Hádka přerostla ve vzájemné fyzické napadení, při kterém oba jmenovaní rozbili na chodbě domu skleněnou výplň dveří. Nikdo neměl viditelné zranění a lékařské ošetření oba odmítli. Žena pouze požádala strážníka, aby muže z jejího bytu vykázal, neboť tam nemá trvalé bydliště. Muž si vzal své osobní věci a za dohledu strážníka z bytu odešel. Strážník poté kontaktoval správce domu a informoval jej o poškození dveří.

Dne 6.10.2014 v 05.27 hod. oznámil občan z DC4, že na chodbě domu spí bezdomovec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která bezdomovce vzbudila a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o třicetiletého muže z Ústí nad Labem. Hlídka u dotyčného našla nářadí a poté zjistila, že u domu jsou vypáčené vchodové dveře a dveře do sklepa. K vypáčení dveří se muž hlídce přiznal. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 5.10.2014 ve 20.05 hod. zkontrolovala hlídka MP v DC32 totožnost šestnáctileté dívky, která odpovídala popisu hledané osoby. Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že dívka je skutečně hledaná Policií ČR kvůli útěku z výchovného ústavu v Duchcově. Hlídka dívku převezla na PČR, která si dotyčnou převzala.

Dne 5.10.2014 v 04.15 hodin oznámil občan, že v DC6 je před tamním diskoklubem hromadná rvačka. Na místo byly vyslány hlídky MP a vyrozuměna byla PČR. Hlídkám se na místě podařilo situaci uklidnit. Jeden z účastníků rvačky utrpěl zranění, MP proto přivolala záchranku, která dotyčného ošetřila. Řešení události převzala PČR.

Dne 4.10.2014 v 11.20 hod. oznámila žena z DC4, že ve sklepě spí nějaký bezdomovec, je kolem něj bordel a muž navíc strašně zapáchá. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o strážníkům dobře známého třiatřicetiletého muže. Hlídka jej nechala vše uklidit, přestupek vyřešila na místě uložením blokové pokuty.

Dne 4.10.2014 ve 03.45 hodin zpozorovala hlídka MP, jak v DC4 vyšlo z tamního nočního podniku několik mužů, přičemž jeden z nich měl v ruce plastovou tyč. Následně dotyčný napadl tyčí jiného muže. Do rvačky se ihned začali zapojovat ostatní. Hlídky MP na místě zabránily dalšímu napadání a na místo přivolaly PČR, která řešení události převzala.