Strážníci zadrželi zloděje benzínu přímo při činu

MP Děčín - Strážníci zadrželi zloděje benzínu přímo při činuZloděje, kteří kradli benzín ze zaparkovaného vozidla, se podařilo v noci z neděle na pondělí chytit přímo při činu děčínským strážníkům. Rychlý zásah se podařil díky všímavosti kolemjdoucího občana, který na zloděje upozornil.

Na tísňovou linku Městské policie Děčín 156 zavolal občan krátce před druhou hodinou ráno a uvedl, že vidí mladíka, který hlídá na parkovišti v ulici Dvořákova v Děčíně II a další dva, kteří šli s kanystrem k zaparkovanému vozidlu. Operační služba na místo ihned vyslala autohlídku. „Ta na místě zadržela dvě osoby, které hlídaly parkoviště. Jednalo se o mladíky ve věku devatenáct a dvacet čtyři let. U zaparkovaného vozidla strážníci našli plastový kanystr a všimli si, že z nádrže vozidla uniká palivo. Ceníme si toho, že občan upozornil na protiprávní jednání ihned, pokud by zavolal jen o pár minut později, bylo by dopadení pachatelů mnohem složitější,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. U vozidla se skrývali další dva pachatelé, mladíci ve věku čtyřiadvacet a sedmnáct let. Všichni se přiznali, že poškodili nádrž vozu a chtěli krást benzín.

„Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie České republiky, která si případ převzala k dořešení. Znečištění parkoviště způsobené únikem pohonných hmot z vozu museli zlikvidovat hasiči,“ dodal Horák.