Události MP srpen 2012

Městská policie DěčínDne 31.8.2012 v 16.05 hodin oznámil občan, že v DC3 v ulici Žerotínova leží u objektu Chlum nějaký opilec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná strážníkům velmi známého padesátiletého opilce. Muž neměl žádné zranění a jakoukoli pomoc odmítl. Hlídka mu pomohla na nohy a dohlédla na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 26.8.2012 v 23.45 hodin oznámil asistent prevence kriminality, že v DC 2 v ulici Kamenická dělá kravál jeden z obyvatel panelového domu. Když se ho s kolegou snažil uklidnit, muž je začal hrubě urážet. Na místo byla vyslána hlídka MP. Té muž odmítl prokázat svou totožnost, proto jej strážníci za pomocí donucovacích prostředků chtěli předvést na Policii ČR. Muži přišli na pomoc snad všichni nájemníci dotyčného domu, proto byla přivolána další hlídka MP a byla vyrozuměna Policie ČR. Při předvádění muž zaútočil na jednoho ze strážníků. Strážníci útočníka ihned zpacifikovali a předvedli na obvodní oddělení, kde bylo zjištěno, že se jedná o třiapadesátiletého muže z Děčína. Řešení události převzala Policie ČR.

Dne 26.8.2012 v 17.34 hod. oznámil pracovník ostrahy obchodu v DC1, že zadržel zloděje při krádeži potravinářského zboží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že podezřelým z krádeže je čtrnáctiletý chlapec. Hlídka jej převezla po dohodě s PČR do místa bydliště, kde byl předán matce.

Dne 25.8.2012 v 18.10 hod. oznámil občan, že v DC1 v ulici Tyršova se pohybuje značně opilý muž, který pokřikuje na procházející občany. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o jí dobře známého opilce, sedmatřicetiletého muže z Jílového. Dotyčný na místě konzumoval pivo a přitom mu upadla lahev na zem. Pod dohledem strážníků muž nepořádek uklidil. Po uklizení střepů jej hlídka chtěla z místa vykázat, ale muž z batohu náhle vytáhl jinou lahev, kterou rozbil zadní sklo u služebního vozidla. Hlídka muže zadržela a přiložila mu pouta. Událost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 25.8.2012 v 00:35 hod. oznámil člen rybářské stráže, že v zatáčce u skály za DC33 je rybář, který chytá bez povolenky. Hlídka MP na místě spolu s rybářskou stráží kontaktovala třiadvacetiletou ženu z České Kamenice a jednatřicetiletého muže z Chřibské. Muž strážníkům předložil povolenku, žena chytala bez povolení. Kvůli podezření z trestného činu pytláctví byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 19.8.2012 ve 14.00 hod. oznámil řidič MHD, že na zastávce MHD v DC1 nastoupil do autobusu opilý, vulgární cestující, který sprostě nadává a nechce autobus opustit. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že problémovým cestujícím je osmačtyřicetiletý muž z Děčína, se kterým již hlídky MP řešily v minulosti mnoho záležitostí. Hlídka muže z autobusu vykázala a ten se odebral pěšky do místa bydliště.

Dne 17.8.2012 v 17.51 hod. oznámil občan, že jej obtěžuje hlasitá reprodukovaná hudba, která je slyšet z domu v ul. Zelená v DC3. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že hudbu v bytě pouštěl čtyřicetiletý muž z Děčína. Dotyčný po výzvě hlídky hudbu ihned vypnul a zavřel v bytě okna. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 17.8.2012 v 20:15 hodin si všimla obsluha kamerového systému MP v DC32 podnapilého muže, který se nemohl zvednout. Vzhledem k zaneprázdněnosti hlídek MP byli na místo vysláni asistenti prevence kriminality. Ti zjistili, že kromě toho, že je muž opilý, je i po operaci a nemůže se ani s pomocí kvůli bolesti zvednout. Na místo byla přivolána záchranná služba, která muže převezla na ošetření do nemocnice.

Dne 11.8.2012 ve 21.15 hod. zastavila hlídka MP v DC1 na Masarykově náměstí vozidlo Honda, které řídil devatenáctiletý mladík z Děčína. Mladík u sebe neměl řidičský průkaz ani doklady od vozu. Hlídkou bylo vozidlo nedávno zastaveno, přičemž bylo zjištěno, že vozidlo nemá platnou STK. Nyní mělo vozidlo nalepenou známku i přes skutečnost že mělo nabouranou přední část. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření. Při šetření bylo hlídkou PČR zjištěno, že uvedené vozidlo STK neprošlo. Záležitost si k dořešení převzala hlídka PČR.

Dne 10.8.2012 v 19.00 hod. oznámil občan opilého řidiče na jízdním kole při jízdě ze směru DC2 do DC4. Na místo byla vyslána hlídka MP, která cyklistu zastavila před sjezdem do ulice Předmostí. Cyklista, později zjištěný sedmapadesátiletý muž z Děčína, byl viditelně pod vlivem alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která provedla na místě dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem téměř tři promile. Záležitost bude dále řešit příslušný správní orgán magistrátu města Děčín.

Dne 10.8.2012 ve 12.36 hod. oznámila obsluha obchodu v DC1, že v prodejně zadrželi ženu při krádeží zboží v celkové hodnotě cca 120 Kč. Na místo byla vyslána hlídka MP, která ženu předvedla ke zjištění totožnosti na PČR, kde bylo zjištěno, že se jedná o dvacetiletou ženu z Děčína. Po zjištění, zda zadržená nebyla v posledních třech letech odsouzena nebo potrestána pro majetkový trestný čin, vyřešila hlídka přestupek na místě uložením blokové pokuty.

Dne 7.8.2012 ve 21.05 hod. oznámil občan, že jde kolem sběrného dvora v DC4 a někdo se pohybuje uvnitř. Na místo byla vyslána hlídka MP, které se podařilo v kontejneru přistihnout třiatřicetiletého muže, který se snažil odcizit zpeněžitelný odpad. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.

Dne 7.8.2012 v 14.40 hodin oznámil občan, že v ul. Zámecká vidí nějakého muže, který krade kovové mříže z jednoho z opuštěných domů. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zadržela podezřelého, který právě odjížděl s vozíkem plným kovového materiálu pryč. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost na místě převzala.

Dne 6.8.2012 v 01.28 hod. oznámil občan, že v DC6 v ulici Školní se hlasitě hádá muž se ženou a muž ženu nutí, aby šla domů. Na místo byla vyslána hlídka MP, která u zastávky MHD spatřila muže, který na ženě klečel. Jakmile muž hlídku spatřil, ihned vstal. Hlídka si všimla, že žena měla krvácející oděrky v obličeji a měla odřené ruce. Strážníci zjistili totožnost agresora, jednalo se o devětatřicetiletého muže z Děčína. Napadená odmítla lékařské ošetření, ale požádala o přítomnost hlídky PČR, která řešení události převzala.

Dne 5.8.2012 v 15:30 hodin ohlásil občan, že v DC3 jezdí po Staroměstském nábřeží na skútru opilý řidič. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v ulici zastavila dvaapadesátiletého muže z Děčína. Při orientační dechové zkoušce muž nadýchal cca 1 promile alkoholu. Při kontrole vyšlo najevo, že muž má za řízení pod vlivem alkoholu vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si celou záležitost si na místě převzala.

Dne 4.8.2012 ve 00.05 hod. oznámil občan, že na chodníku u parkoviště před nemocnicí leží nějaký člověk. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o jednašedesátiletého muže z Jílového. Hlídka muže probudila, rozchodila a ten za dohledu hlídky směřoval směrem k místu bydliště.

Dne 3.8.2012 ve 14.05 hod. oznámila obsluha obchodu v DC3, že zadržela osobu při krádeži. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že podezřelou z krádeže je teprve dvanáctiletá dívka, která se pokoušela odcizit rtěnku v hodnotě několika stokorun. Hlídka dívku převezla na služebnu Policie ČR k dalším úkonům a poté ji předala v místě bydliště rodičům.

Dne 3.8.2012 v 11.35 hod. oznámil občan, že jde kolem neobydleného domu v ul. Kamenická v DC2 a slyší tam nějaké rány. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v domě přistihla dvě osoby. Jednalo se o pětapadesátiletého a devětadvacetiletého muže z Děčína. Vzhledem k tomu, že se do objektu dostali přes železné mříže, byla na místo přivolaná hlídka PČR, která řešení události převzala.