Události MP – 34. týden

Dne 27.8.2017 v 16:01 hod. oznámila žena, že u východu z Hlavního nádraží do ul. Práce se pohybuje nějaký muž se sekerou a vyhrožuje kolemjdoucím. Na místo byly okamžitě vyslány hlídky MP, které podezřelého zadržely. Jednalo se o strážníkům dobře známého čtyřiačtyřicetiletého bezdomovce. Dozorčí služba MP na místo přivolala hlídku Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 26.8.2017 v 21:00 hod. požádala PČR o vyslání hlídky MP do obchodního domu v DC5, kde je nahlášeno podezření z krádeže. Na místo byla vyslána hlídka MP společně s psovodem. V prostoru u pokladen strážníci zadrželi dvě ženy a jednoho muže, kteří společně dávali zboží do prázdného kočárku a bez zaplacení prošli pokladnou. Celková hodnota odcizeného zboží byla na místě vyčíslena na 3.250,- Kč. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 24.8.2017 v 20:52 hod. oznámila žena z DC2, že nějaká skupinka lidí dělá značný hluk a kope do popelnic. Hlídkou MP byly na místě zjištěny dvě osoby. Jednalo se o jednačtyřicetiletého a třicetiletého muže. Při ověřování totožnosti vyšlo najevo, že po starším z dvojice zadržených pátrá policie. Hlídka dotyčného převezla na obvodní oddělení PČR, která řešení záležitosti převzala.

22.8.2017 v 16:38 hod. oznámila žena z DC2 napadení ze strany jejího syna. Na místo byla vyslána hlídka MP. Strážníci zjistili, že jde o rodinný spor, který se týká péče o dítě. Hádka na místě vyústila ve fyzické napadení. Dozorčí služba na místo přivolala hlídku PČR a sociálního pracovníka, který rozhodl o dalším postupu. Záležitost nyní šetří orgán sociálně-právní ochrany dětí a Policie ČR.

Dne 21.8.2017 v 09:48 hod. oznámil občan, že v DC4 dělá nějaký muž nepořádek – hází věci z kontejneru do Jílovského potoka. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jde o strážníkům dobře známého čtyřiačtyřicetiletého bezdomovce. Dotyčný po sobě pod dohledem hlídky vše uklidil. Strážníci věc vyřešili uložením pokuty.