Události MP 48. týden

Městská policie DěčínDne 2.12.2016 v 22:27 hod. oznámila žena z DC3, že její manžel je opilý a vyhrožuje, že jí rozmlátí auto. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala oznamovatelku a jejího manžela. Z rozhovoru vyplynulo, že se manželé rozvádí a dělají si různé naschvály. Hlídka oba poučila o tom, jak své spory řešit a záležitost vyřešila důraznou domluvou.

Dne 3.12.2016 v 14:47 hod. oznámila žena, že v DC4 na Máchově náměstí se povalují tři podnapilí nebo zfetovaní muži. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala strážníkům dobře známé opilce. Hlídka záležitost vyřešila důraznou domluvou a oba muže z místa vykázala.

Dne 2.12.2016 20:59 hod. oznámil občan, že v DC4 za železničním přejezdem leží nějaký opilý muž. Hlídka MP na místě zastihla zcela opilého devětatřicetiletého muže. Muž jakoukoli pomoc od hlídky odmítl, stejně tak odmítl lékařské ošetření. Hlídka jej zvedla a dohlédla na jeho bezpečný odchod do místa bydliště.

Dne 1.12.2016 v 22:53 hod. se na služebnu MP dostavil muž z DC11 a uvedl, že ve svém bytě umožnil ubytování svému známému, který nyní jemu a jeho manželce vyhrožuje a oni z něj mají strach. Hlídka společně s oznamovatelem odjela na uvedenou adresu a vyčkala na příchod problémového podnájemníka. Ten se na místo vzápětí dostavil a pod dohledem hlídky si z bytu odnesl své osobní věci. Hlídka muže poučila o vhodném způsobu řešení případných sporů s pronajímateli a dohlédla na jeho bezproblémový odchod.