Události MP 6. týden 2016

Městská policie DěčínDne 14.2.2016 v 06:10 hod. si všimla hlídka MP v DC1 v ul. Plavební zaparkovaného vozidla zn. Škoda Octavia, které bylo v zadní části nabourané. U vozidla ležela registrační značka, která patřila k jinému vozidlu. Pod vozidlem navíc hlídka zjistila vyteklé provozní kapaliny. Dozorčí služba MP na místo přivolala Policii ČR a hasiče, kteří skvrny na komunikaci odstranili. O patnáct minut později hlídka strážníků nalezla na Masarykově náměstí vozidlo Ford Mondeo, které bylo nabourané v přední části a chyběla mu přední registrační značka, kterou původně strážníci našli u nabourané Škody Octavia. Na místě řidiče seděl muž, který tvrdě spal. Hlídka poté zjistila jeho totožnost, jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Velké Bukoviny na Děčínsku. Muž jevil známky opilosti. Hlídkám PČR a MP sdělil, že je majitelem vozidla, ale odmítl, že by jej řídil. Řešení události převzala Policie ČR.

Dne 14.2.2016 v 02.51 hod. oznámila servírka baru v DC1, že má problém s opilým zákazníkem, který napadá ostatní hosty. Hlídka muže, který slovně napadal hosty a nereagoval na výzvy hlídky k prokázání totožnosti, předvedla Policii ČR, kde byla jeho totožnost ověřena. Jednalo se o jednačtyřicetiletého muže z Děčínska. Hlídka o podezření z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby sepsala úřední záznam. Přestupkem se tak bude zabývat příslušný správní orgán.

Dne 13.2.2016 v 03:40 hod. oznámila obsluha baru v DC6, že v provozovně se pohybuje muž, který ostatní fyzicky napadá. Hlídka MP na místě zadržela dvaatřicetiletého muže, který napadl obsluhu baru. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která řešení události převzala.

Dne 12.2.2016 v 15.15 hod. oznámila žena, že v budově polikliniky v DC1 je nějaký bezdomovec a nechce odejít pryč. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná opět o osmašedesátiletého strážníkům dobře známého bezdomovce. Hlídka mu opět nabídla možnost krizového ubytování, což muž odmítl. Hlídka jej z areálu vykázala.

11.2.2016 v 20:45 hod. oznámila žena z DC4, že ji neustále obtěžuje její bývalý přítel, od kterého se odstěhovala. Teď jí prý telefonoval, že za ní jde. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zadržela za pomoci donucovacích prostředků dvaačtyřicetiletého muže, který se pokoušel dostat do bytu oznamovatelky. Dotyčný odmítal prokázat totožnost, byl proto hlídkou předveden na Policii ČR. Hlídka o události sepsala úřední záznam. Jednání muže bude následně řešit příslušný správní orgán.

Dne 10.2.2016 v 19:05 hod. oznámil zaměstnanec nemocnice, že na ambulanci na interně mají agresivního muže. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o třiačtyřicetiletého muže, který zjevně trpí nějakou psychickou poruchou. Muž se pokoušel útočit na zdravotnický personál, v čemž mu hlídka MP zabránila. Lékař poté rozhodl o převozu muže na psychiatrické oddělení nemocnice v Ústí nad Labem.