Události MP 9.10. – 12.10.2015

Městská policie DěčínDne 11.10.2015 v 20.40 hod. si hlídka MP všimla při kontrolní činnosti v DC3 v ul. Litoměřická zaparkovaného vozidla VW Golf, které stálo v zákazu zastavení před restaurací. Hlídka kontaktovala řidiče vozidla, který seděl u piva v restauraci. Jednalo se o dvaačtyřicetiletého muže z Děčína. Dotyčný hlídce sdělil, že přijel kolem 17.30 hod., ale jelikož požívá alkohol, zajde si domů pro manželku, která vozidlo přeparkuje. Přestupek spočívající v porušení zákazu zastavení proto hlídka vyřešila uložením blokové pokuty a muž následně odešel směrem k místu trvalého bydliště. Hlídka MP poté pokračovala v kontrolní činnosti v DC3. Ve 20.40 hod. hlídka opět projížděla ul. Litoměřická a všimla si dříve kontrolovaného muže, jak rychle nasedá do vozidla VW Golf a jede pryč. Za pomocí výstražného světelného a zvukového zařízení hlídka vozidlo zastavila. Orientační dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 1,554 promile. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 11.10.2015 v 04:25 hod. oznámila pracovnice Nemocnice Děčín, že jim utekl pacient, který byl přivezen záchrannou službou z Jílového. Měl být napaden a pořádně neví, co se s ním děje. Operační službou MP byla tato informace předána hlídkám MP v terénu a obsluze kamerového systému. Hlídce MP se podařilo dotyčného zastihnout ještě v areálu nemocnice. Muž se nejdříve odmítal nechat vyšetřit, po rozmluvě se strážníky se ale uklidnil a podstoupil vyšetření. Hlídka MP na místě asistovala až do ukončení vyšetření v 06.00 hod.

Dne 10.10.2015 ve 13:10 hod. oznámil občan, že v ul. Jezdecká v DC3 u bývalé prodejny, která před časem vyhořela, se pohybuje nějaký agresivní bezdomovec, který má tendenci napadat kolemjdoucí. Hlídka MP na místě kontaktovala strážníkům velmi dobře známého opilého šedesátiletého bezdomovce. Strážníci záležitost vyřešili důraznou domluvou a muže z místa vykázali.

Dne 10.10.2015 v 03:23 hod. požádala PČR o vyslání hlídky MP do baru v DC2, kde má údajně servírka problém s hostem, který odmítá odejít, ačkoliv je provozovna již uzavřená. Hlídka MP podnapilého pětatřicetiletého hosta z provozovny vykázala. Záležitost hlídka vyřešila důraznou domluvou.

Dne 9.10.2015 v 01:50 hod. zastavila hlídka MP v DC4 na Labském nábřeží neosvětleného cyklistu. Jednalo se o jednatřicetiletého muže z České Kamenice. Hlídka u cyklisty provedla orientační dechovou zkoušku, která ukázala 0,94 promile. Hlídka sepsala úřední záznam, který bude předán příslušnému správnímu orgánu, který bude následně záležitost projednávat.