Události MP březen 2011

Městská policie DěčínDne 31.3.2011 ve 21.00 hod. zadržela hlídka MP ve sběrném dvoře v DC6 dvě osoby, které se snažily odcizit železný odpad. Hlídka zjistila totožnost osob. Jednalo se o osmatřicetiletého muže a osmadvacetiletou ženu z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 30.3.2011 v 17.05 hod. zjistil strážník MP na parkovišti proti městskému divadlu v DC4 odstavené vozidlo značky Opel Corsa, které vykazovalo známky vraku. Hlídla MP zjistila totožnost majitelky, se kterou dohodla odstranění vozidla do poloviny dubna, což bude následně hlídkou MP prověřeno.

Dne 29.3.2011 v 17.00 hod. oznámil občan, že z domova kouká dalekohledem na skálu nad ul. Teplická v DC4 a vidí tam partu mladých lidí, která tam popíjí zřejmě alkohol a vypadá to, že se i baví házením kamenů dolů ze skály. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila pět osob ve věku patnáct a šestnáct let. Dvě osoby popíjely na místě alkohol, za což jim byla hlídkou udělena bloková pokuta. Hlídka zjistila, kdo alkohol prodal mladistvým prodavač ve večerce v DC4. Za to mu hlídka udělila blokovou pokutu.

Dne 29.3.2011 ve 14.00 hod. oznámil občan, že v DC27 právě nějaký Róm odcizil sousedovi ze zahrady železnou trubku o délce asi 6 metrů a odchází s ní směrem do ul. Folknářská. Na místo byla vyslána hlídka MP, která prohledala okolí a pod lávkou přes řeku Ploučnici nalezla schovaného dobře známého čtyřiapadesátiletého muže, který ukrýval odcizenou trubku. Záležitost byla předána hlídce PČR.

Dne 28.3.2011 ve 20.47 hod. oznámil občan z DC4, že na chodbě domu leží bezdomovec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o známého dvaapadesátiletého bezdomovce. Hlídka jej následně z domu vykázala a oznamovateli doporučila uzamykat hlavní vchod do domu.

Dne 28.3.2011 v 19.31 hod. oznámil občan z DC3, že na chodbě domu sedí cizí muž, který je zřejmě podnapilý. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že muž má hematom na čele a špatně komunikuje. Po několika minutám muž hlídce sdělil svou totožnost, jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Chebu. Hlídce uvedl, že vypil lahev vodky a poté snědl cca 7 prášků na uklidnění. OSMP byl vyrozuměn dispečer ZZS, který na místo vyslal lékaře a ten muže odvezl do nemocnice na vyšetření.

Dne 28.3.2011 ve 13.50 hod. zjistila hlídka MP při kontrole v DC4 vozidlo zn. Hyundai, které mělo propadlou TK. Hlídka ztotožnila řidičku a na místo přivolala hlídku PČR, která si záležitost převzala k dalšímu řízení.

Dne 26.3.2011 v 19.30 hod. oznámila devadesátiletá žena z DC3, že upadla v bytě a potřebuje pomoct. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP. Oznamovatelce se podařilo otevřít dveře, hlídce poté uvedla, že v bytě uklouzla, upadla na zem a stěžovala si na bolest pravé nohy. OSMP byla vyrozuměna dispečerka ZZS, která na místo vyslala lékaře. Ten po příjezdu na místo ženu prohlédl a poté ji odvezl do nemocnice na vyšetření.

Dne 25.3.2011 ve 21.38 hod. oznámila obsluha baru v DC7, že má nějaký problém s mužem, kterému už odmítla podat další alkohol, neboť je značně opilý. Muž se prý choval agresivně, tvrdil, že je boxer a že tam vše rozmlátí. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že agresivně se projevoval osmapadesátiletý muž z Děčína. Hlídka ho z prostor klubu vykázala a dohlédla na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 25.3.2011 ve 20.20 hod. tel. oznámil muž, že v DC3 v ul. Oblouková leží na silnici nějaký polonahý opilec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která nalezla kousek od plaveckého areálu ležícího silně opilého muže, který byl při vědomí. Muž měl tržnou ránu v obličeji, kterou si způsobil zřejmě pádem na zem. OS MP byla přivolána ZZS, která muže odvezla na ošetření do nemocnice.

Dne 25.3.2011 v 15.45 hod. zaznamenala obsluha kamerového systému MP ležícího muže na lavičce v parku v DC4. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o dobře známého dvaapadesátiletého bezdomovce. Hlídka dotyčného z parku vykázala.

Dne 25.3.2011 v 9.52 hod. oznámil občan, že u východu z kina Sněžník v DC4 se nacházejí dva bezdomovci, kteří vytahali z kontejneru staré hadry. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o čtyřiašedesátiletého muže a šestačtyřicetiletou ženu z Děčína. Dvojice vytáhla z kontejneru starý koberec, na který si následně lehla. Za přítomnosti hlídky oba koberec hodili zpět do kontejneru a byli hlídkou z místa vykázáni.

Dne 24.3.2011 ve 12.37 hod. zjistila hlídka MP v DC1 v ul. Zámecká vozidlo bez platné TK. Vozidlo řídila šestadvacetiletá žena z Jílového. Dozorčí službou MP byla na místo přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 24.3.2011 v 11.25 hod. zastavila hlídka MP v DC9 v ul. Rudolfova vozidlo Opel Omega, které řídil osmatřicetiletý muž z Děčína, o kterém hlídka ví, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Vzhledem k tomu, že v daném případě se jednalo o podezření ze spáchání trestného činu, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 23.3.2011 v 18:45 hod. oznámila žena z DC3, že jí nějaký zfetovaný muž leze po balkoně a chce jí vlézt do bytu. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo spatřila, jak muž začal z místa utíkat. Hlídka MP dotyčného po krátkém pronásledování zadržela a zpacifikovala v ul. Příčná u dětského hřiště. Jednalo se o šestačtyřicetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 23.3.2011 ve 14.50 hod. oznámili asistenti prevence kriminality, že v ulici Čsl. partyzánů v DC32 se pohybuje majitel psa, který neuklidil psí výkaly. Na místo byla vyslána hlídka MP, která s přestupcem vyřešila přestupek na místě uložením blokové pokuty.

Dne 21.3.2011 v 11.25 hod. oznámila ochranka prodejny v DC4 zadržení osoby přistižené při krádeži zboží v hodnotě 56,70,- Kč. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že podezřelou z krádeže je jednadvacetiletá žena z Děčína. Po prověření, zda nebyla za krádež v posledních třech letech odsouzena nebo potrestána, vyřešila hlídka věc na místě jako přestupek proti majetku uložením blokové pokuty.

Dne 21.3.2011 v 10.55 hod. oznámila žena z DC8 fyzické napadení. Na místo byla vyslána hlídka MP, která nedaleko místa události zadržela údajného útočníka. Jednalo se o třiadvacetiletého muže z Děčína. Útočník udeřil poškozenou pěstí do obličeje a způsobil jí podlitinu pod pravým okem. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 20.3.2011 ve 23.24 hod. tel. oznámil občan, že v DC1 v ul. Masná leží nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která nalezla silně opilého muže, se kterým nebyla možná jakákoli komunikace. Po ověření totožnosti dotyčného byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže odvezla do děčínské nemocnice.

Dne 20.3.2011 v 04.50 hod. si všimla hlídka MP v DC4 vozidla, které řidič neměl zcela pod kontrolou. Hlídka vozidlo zastavila na Teplické ulici. Řidič, později zjištěný sedmadvacetiletý muž z Děčína, strážníkům sdělil, že nemá řidičský průkaz, proto byla na místo přivolána hlídka PČR, která si vše převzala k dalšímu řízení.

Dne 18.3.2011 ve 23.00 hod. si všimla obsluha kamerového systému, že v DC6 před tamním diskoklubem upadla silně podnapilá mladá žena na záda, udeřila se do hlavy a zůstala nehybně ležet. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, které se podařilo dívku probrat a zjistit její totožnost. Na místo byla přivolána záchranná služba a byla vyrozuměna PČR. Hlídce MP se mezitím podařilo kontaktovat rodiče dívky, kteří sdělili, že si pro ni přijedou do nemocnice.

Dne 19.3.2011 v 07.25 hod. zastavila hlídka MP v DC1 v ul. Tyršova vozidlo Opel Vectra, jehož řidič neměl vůz zcela pod kontrolou. Hlídka zjistila, že za volantem seděl pětadvacetiletý mladík z Chabařovic. Orientační dechová zkouška ukázala 1,53 promile alkoholu v dechu řidiče. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si převzala řidiče k dalším úkonům.

Dne 18.3.2011 v 11.00 hod. oznámila pracovnice dopravního podniku, že do čekárny terminálu v DC4 se opět nastěhovali bezdomovci, kteří dělají kolem sebe strašný nepořádek a svým zjevem obtěžují ostatní. Na místo se dostavila hlídka MP, která tam přistihla dva známé bezdomovce, které nechala nepořádek uklidit a z místa je vykázala.

Dne 18.3.2011 v 10.25 hod. oznámil pracovník firmy v DC5, že na střeše firmy se nacházejí nějaké osoby, které kradou plechy. Na místo byly vyslány hlídky MP a byla vyrozuměna PČR. Hlídky MP na střeše při odstraňování plechů zadržely trojici mužů ve věku devatenáct až sedmačtyřicet let, kterým pomáhala sedmačtyřicetiletá žena. Událost si na místě k dořešení převzala hlídka PČR.

Dne 17.3.2011 ve 23.30 hod. zastavila hlídka MP u kruhového objezdu u obchodního domu v DC5 vozidlo Opel Omega, neboť řidička, osmadvacetiletá žena z Děčína, má podle poznatků strážníků vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Na místo Byla přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 17.3.2011 v 14:40 hod. zadržela hlídka MP v DC4 před obchodním domem pětatřicetiletého muže, po kterém pátrá policie. Po dohodě s PČR byl zadržený předveden na obvodní oddělení v DC4, kde byl ponechán k dalším úkonům.

Dne 17.3.2011 v 11.05 hod. oznámil občan, že v čekárně MHD v DC4 se nacházejí bezdomovci. Hlídka MP na místě kontaktovala pětapadesátiletého a o pět let staršího muže. Oba dva svým zápachem a zjevem budili veřejné pohoršení, proto byli hlídkou z prostoru čekárny vykázáni.

Dne 16.3.2011 ve 20.50 hod. oznámil řidič MHD, že na zastávce MHD v DC1 v ul. Tyršova je parta čtyř osob, které jsou v podnapilém stavu, dělají tam bordel, dokonce chtěly převrhnout koš a bouchaly do odjíždějícího autobusu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která začala společně s PČR pátrat po partě výtržníků, která mezitím napadla dalšího řidiče autobusu. Podezřelou skupinku se podařilo hlídkám MP a PČR zadržet v ul. Oblouková. Jednalo se o čtveřici mladíků ve věku devatenáct až dvacet jedna let. Událost si k dořešení převzala PČR.

Dne 16.3.2011 v 16.30 hod. oznámil asistent prevence kriminality znečištění veřejného prostranství psími výkaly v DC32 v ulici Čsl. Partyzánů. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že úklid zanedbala osmnáctiletá majitelka psa. Přestupek proti veřejnému pořádku řešila hlídka na místě uložením blokové pokuty.

Dne 16.3.2011 v 10.40 hod. zjistila hlídka MP, že pobíhající pes pokousal v DC4 před obchodním domem šestačtyřicetiletou ženu. Hlídka zjistila totožnost majitelky, převezla poraněnou na ošetření do děčínské nemocnice a zajistila vyšetření psa ve veterinární ordinaci. Majitelka psa v přítomnosti hlídky MP uhradila poškozené škodu způsobenou na obuvi. Hlídkou bylo zjištěno, že pes není přihlášen do evidence a není v souladu s vyhláškou města označen čipem nebo tetováním. Hlídkou byl sepsán úřední záznam o podezření ze spáchání přestupku a věc bude předána k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Dne 14.3.2011 v 10.55 hod. zastavila hlídka MP v DC1 v ul. 28. října vozidlo Volvo V40, které nemělo dva roky platnou TK. Vozidlo řídil osmačtyřicetiletý muž z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k řešení.

Dne 14.3.2011 v 9:22 hodin ohlásil občan, že v DC6 v ulici Želenická nějaký člověk s vozíkem odcizil ve firmě železný materiál. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že dotyčný už jede s prázdnou kárkou ze sběrny surovin. Jednalo se o dvacetiletého muže z Děčína. Hlídka zjistila totožnost svědků, totožnost personálu sběrny a na místo přivolala Policii ČR která si událost převzala k dořešení.

Dne 14.3.2011 v 01:10 hod. požádala PČR o pomoc při pronásledování vozidla Mercedes, které sleduje německá policie od Hřenska spolu s hlídkou PČR. Hlídka MP se k pronásledování přidala v ul. Čsl. armády v DC1, kde řidič málem naboural vozidlo MP. Honička pokračovala na Tyršově mostě směrem na DC4, na DC6 a poté na DC7. Řidič nereagoval na žádné zvukové a světelné znamení a uháněl velkou rychlostí, kterou ohrožoval další účastníky silničního provozu. Nakonec se ho podařilo nasměrovat do slepé ulice u lesa v DC25, kde vyskočil z auta a vběhl do lesa, kde byl posléze zadržen. Jednalo se o osmadvacetiletého slovenského státního příslušníka. Na místě si vše převzala PČR.

Dne 12.3.2011 v 11.04 hod. oznámila ochranka obchodu v DC4, že zadržela zloděje, který odcizil zboží v hodnotě 55,- Kč. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o čtyřicetiletého muže z Jílového. Přes PČR bylo zjištěno, že dotyčný nebyl v posledních třech letech za krádež odsouzen, hlídka proto přestupek vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 12.3.2011 v 06:55 hod. oznámil řidič autobusu MHD, že na konečné MHD v DC7 má problémy s dvěma cestujícími. Hlídka MP na místě zjistila, že řidič na konečné MHD v DC7 vyzval dva opilé mladíky, aby vystoupili z autobusu, což následně odmítli a dožadovali se odvozu do Březin. Po cestě usnuli a divili se, že jsou v Chrochvicích. Jednalo se o osmadvacetiletého a jednatřicetiletého muže z Děčína. Hlídka s nimi vyřešila přestupek spočívající ve veřejném pohoršení vyřešila uložením blokových pokut. Oba byli poté z autobusu vykázáni.

Dne 12.3.2011 v 05.26 hod. oznámila žena z DC4, že na půdě domu v místě bydliště se nachází cizí muž. Na místo byly ihned vyslány hlídky MP, které muže na půdě domu zadržely a zjistily jeho totožnost. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 12.3.2011 v 02.43 hod. oznámil občan, že stojí před restaurací v DC2 a žádá příjezd hlídky MP. Na místo byla vyslána hlídka MP, kterou před provozovnou kontaktoval mladík, který měl krvácející zranění v obličeji. Hlídce sdělil, že byl napaden jiným mužem, kterého poté v provozovně hlídce označil. Hlídka tohoto muže ustanovila. Jednalo se o osmnáctiletého mladíka z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která událost převzala k dořešení. K zraněnému mladíkovi byla hlídkou MP přivolána sanitka.

Dne 11.3.2011 ve 21.39 hod. oznámila žena z DC2, že ulicí Kamenická jdou dva mladíci, kteří převracejí odpadkové koše. Na místo byla vyslána hlídka MP, která oba mladíky zadržela. Přestupky s nimi strážníci vyřešili na místě uložením blokových pokut.

Dne 9.3.2011 ve 13.45 hod. oznámil občan z DC2, že naproti domu, kde bydlí, leží již delší dobu nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o strážníkům dobře známého čtyřiapadesátiletého muže. Ten měl něco upito, nicméně zraněný nebyl a neměl ani žádné zdravotní potíže. Měl však u sebe železnou trubku v délce cca 6 metrů a nebyl schopen vysvětlit, kde k ní přišel. Vzhledem k tomu, že je hlídkám MP známo, že dotyčný krade jako straka, byla vyrozuměna PČR a ta si uvedeného převzala k dalším úkonům. Ještě před příjezdem hlídky se strážníkům podařilo zjistit, že muž železo odcizil v nedalekém areálu.

Dne 9.3.2011 ve 12.05 hod. zastavila hlídka MP v DC1 v ul. Lázeňská vozidlo Hyundai, které mělo propadlou TK. Po zjištění totožnosti řidiče byla na místo přivolána hlídka PČR, která si přestupek převzala k dořešení.

Dne 8.3.2011 v 15.35 hod. oznámil občan z DC1, že vedle cesty k přístavu vidí nějaké muže, kteří si připravují plechy k odcizení. Na místo byla vyslána hlídka MP, která tam přistihla trojici mužů ve věku šestnáct až čtyřiatřicet let při nakládání železných mříží do vozidla. Po dohodě s PČR vyřešila hlídka MP přestupek uložením blokových pokut.

Dne 9.3.2011 v době od 21:00 do 22:00 hod. hlídka MP kontrolovala budovu Hlavního nádraží ČD v DC4. Během kontroly zjistila hlídka v prostorách budovy pětapadesátiletého bezdomovce, který svým zjevem a zápachem budil veřejné pohoršení. Hlídkou byl z prostor nádraží vykázán. Věc byla vyřešena domluvou.

Dne 17:35 hod. oznámil dispečer MHD, že řidič v autobuse před hlavním nádražím ČD v DC4 má problémy s jedním cestujícím. Hlídka MP na místě zjistila, že cestující měl cizí legitimaci na MHD, kterou mu řidič odebral, načež se s ním muž začal hádat. Hlídka MP na místě vyzvala muže k prokázání totožnosti, což rezolutně odmítl a začal být agresivní. Proto mu byla hlídkou MP přiložena pouta a poté byl předveden na OO PČR ke zjištění totožnosti. Jednalo se o osmatřicetiletého muže z Děčína. S ohledem na to, že jde o jedince, který se léčí s psychickými problémy, vyřešila hlídka přestupek po zjištění totožnosti domluvou a muže propustila.

Dne 7.3.2011 v 09:45 hod. oznámil občan, že v ul. Březová v DC3 vlezli do zahrádkářské kolonie tři mladíci a on si myslí, že to tam chtějí vykrást. Hlídka MP na místě zadržela trojici mladíků ve věku patnáct až osmnáct let. Dotyční se přiznali, že chtěli krást nějaké železo. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 6.3.2011 ve 23.36 hod. oznámil občan, že v DC8 v ulici U Splavu opalují nějací muži kabely. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila totožnost mužů, kteří kabely opalovali. Jednalo se o šestnáctiletého mladíka a jednatřicetiletého muže z Děčína. Jmenovaní po výzvě hlídky svého jednání zanechali a nepořádek, který pálením způsobili, uklidili. Přestupek vyřešila hlídka na místě uložením blokových pokut.

Dne 6.4.2011 v 03.36 hod. si všimla obsluha kamerového systému MP vozidla Ford Escort combi, které zastavilo těsně před přechodem pro chodce v DC4 v ul. Prokopa Holého. Řidič porušil zákaz zastavení, na místo byla proto vyslána hlídka MP. Před příjezdem hlídky se vozidlo rozjelo ul. Prokopa Holého směrem k vlakovému nádraží, řidič tak nerespektoval zákaz vjezdu všech vozidel a pokračoval v jízdě spodní částí ul. Pr. Holého. Hlídka MP vozidlo zastavila v ul. Čsl. Mládeže. Řidič vozidla, šestadvacetiletý muž z Ústí nad Labem, hlídce nepředložil doklady potřebné pro řízení vozidla. Strážníci navíc zjistili, že vozidlo má propadlou technickou a muž v rozporu se zákonem používá na vozidle označení pro osoby se zdravotním postižením. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 5.3.2011 ve 12.15 hod. oznámil strážník ve volnu, že v DC10 je odstaven vrak vozidla. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o vrak vozidla Ford Escort. Hlídka zjistila číslo vin kódu a přes PČR zjistila totožnost majitele, kterého kontaktovala v místě bydliště. Dle dohody s majitelem bude vrak z komunikace do týdne odstraněn, což hlídka následně prověří.

Dne 4.3.2011 ve 22.10 hod. oznámila obsluha herny v DC1, že došlo k napadení mezi hosty. Na místo byly vyslána dvě hlídky MP. Po příjezdu hlídek na místo jim obsluha herny sdělila, že podnapilý šestapadesátiletý muž strkal do hostů a provokoval je ke rvačce. Hlídka proto muže nechala zaplatit útratu a z herny ho vykázala.

Dne 4.3.2011 v 15.22 hod. tel. oznámil občan, že v DC2 za večerkou na Kamenické ul. stojí na travnaté ploše vozidlo. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že vozidlem Chrysler Voyager byl proveden nedovolený zábor veřejného prostranství. Na místo se vzápětí dostavil řidič, se kterým hlídka přestupek projednala uložením blokové pokuty.