Události MP březen 2013

Městská policie DěčínDne 31.3.2013 ve 20.37 hod. zaznamenal pult centrální ochrany městské policie narušení objektu základní školy v Děčíně 2. Na místo byla vyslána hlídka MP. Po příjezdu bylo hlídkou zjištěno, že jsou vypáčeny vchodové dveře do objektu. V objektu byl hlídkou zadržen pachatel. Jednalo se o třiačtyřicetiletého muže z Děčína. Událost byla ihned nahlášena PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 31.3.2013 v 19.05 hod. oznámila ostraha obchodního domu v DC4 přítomnost bezdomovce, který odmítá opustit prostor toalet. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že bezdomovcem je strážníkům známý šestačtyřicetiletý muž z Děčína. Hlídka jej z obchodního domu vykázala.

Dne 30.3.2013 v 01:25 hod. zaznamenala hlídka MP dopravní nehodu na Labském nábřeží v DC4. Vozidlo Citroen nabouralo do zdi vedle železničního přejezdu na Červený vrch. Vůz řídila devětatřicetiletá žena z Benešova nad Ploučnicí. Řidička při nehodě neutrpěla žádné zranění.
Orientační dechová zkouška u řidičky ukázala 2 promile alkoholu. Událost si na místě převzala hlídka Policie ČR.

Dne 29.3.2013 v 18.50 hod. oznámil občan, že v budově Hlavního nádraží ČD v DC4 se hádají dvě osoby a budí veřejné pohoršení. Hlídka MP na místě kontaktovala známou dvojici, šestadvacetiletého muže a devatenáctiletou ženu. Oba se hádali a muž svým jednáním a vzhledem budil veřejné pohoršení, za což byl strážníky pokutován. Hlídka následně dvojici z prostor nádraží vykázala.

Dne 28.3.2013 v 11.40 hod. oznámila zaměstnankyně obchodního domu v DC1 problém s bezdomovcem, který obtěžuje zákazníky a odmítá obchod opustit. Hlídkou na místě zjistila osmapadesátiletého muže z Mimoně. Strážníci muže z obchodu vykázali.

Dne 23.3.2013 v 16.20 hod. oznámil muž z DC5, že před vchodem do tamního obchodního domu se nacházejí bezdomovci, kteří tam konzumují alkohol a dělají nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která u obchodu přistihla čtyři podnapilé bezdomovce ve věku dvacet šest až padesát sedm let. Strážníci muže z prostor obchodního domu a jeho bezprostřední blízkosti vykázali.

Dne 22.3.2013 ve 23.55 hod. oznámil občan z DC1 opilého muže před domem v ulici Radniční, který se dobývá dovnitř domu a vyhrožuje. Na místo byla vyslána hlídka MP. Po příjezdu hlídky MP se na místo dostavila taktéž hlídka PČR. V domě byl hlídkami zjištěn pětatřicetiletý muž z Děčína. Jako důvod svého jednání uvedl, že se domnívá, že jeho manželka má poměr s jiným mužem, který bydlí v domě. Ke škodě na majetku ani na zdraví nedošlo. Muž byl z domu vykázán a dům uzamčen.

Dne 19.3.2013 ve 21.45 hod. oznámila obsluha baru v DC32, že do provozovny vběhla zbitá žena a za ní muž, který jí nadává a snaží se jí dále napadat. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP. Při příjezdu na místo hlídka zjistila, že napadená žena se zamknula na toaletě a muž se k ní snažil dostat a vyhrožoval jí dalším napadením. Muže hlídka MP vyzvala, aby zanechal svého protiprávního jednaní, na což reagoval vyjádřením, ze kterého vyplynulo, že se strážníci mají odebrat do tělesného otvoru. Následně muž obrátil své agresivní chování proti hlídce MP. Za pomocí donucovacích prostředků byl proto zpacifikován a byla mu přiložena pouta. Muže strážníci vyvedli před provozovnu, kde se snažil hlavou mlátit o zeď a způsobil si malé odřeniny na čele. Na místo se poté dostavila záchranná služba a hlídka Policie ČR. Lékař rozhodl o převozu napadené ženy do nemocnice. Zadržený osmatřicetiletý muž ošetření odmítl. Řešení události převzala Policie ČR.

Dne 19.3.2013 v 8.50 hod. oznámil zaměstnanec obchodu v DC2 zadržení osoby přistižené při krádeži zboží v hodnotě 92,- Kč. Na místo byla vyslána hlídka MP. Po příjezdu bylo hlídkou zjištěno, že devětasedmdesátiletý muž při nákupu odcizil zubní pastu v uvedené hodnotě. Hlídka věc vyřešila uložením blokové pokuty. Zboží bylo vráceno zpět na prodejnu.

Dne 17.3.2013 ve 21.06 hod. oznámil řidič autobusu, že parkuje na točně MHD linky v DC9, ulice Teplická a na sedadle mu usnul muž a on jej není schopen vzbudit. Na místo byla vyslána hlídka MP, která pasažéra vzbudila a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Děčína. Hlídka jej pak z autobusu vykázala a dohlédla na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 16.3.2013 ve 13.45 hod. oznámil občan z DC1, že šel Zámeckou ulicí a nějaký opilec s velkým batohem na zádech rozkopnul zadní světla na vozidle VW Passat. Muž pak podle oznamovatele odešel směrem na Tyršův most. Hlídka MP podezřelého zadržela na Labském nábřeží. Jednalo se o dvaačtyřicetiletého muže z Děčína. Muž se nám přiznal, že kopl do vozidla, přičemž jako důvod uvedl, že jej někdo provokoval. Po dohodě s PČR byl muž hlídkou MP doveden na služebnu PČR v DC 4, kde byl ponechán k dalšímu šetření.

Dne 16.3.2013 v 11.40 hod. si hlídka MP všimla v DC1 dvou mužů, kteří měli na starém kočárku zakryté plechy. Hlídka zjistila totožnost podezřelých, jednalo se o dvaadvacetiletého a čtyřicetiletého muže z Děčína. Hlídka zjistila, že plechy pocházejí ze střechy staré budovy na Východním nádraží. MP na místo přivolala hlídku Policie ČR, která si záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 16.3.2013 v 03.55 si všimla obsluha kamerového systému, že v DC4 v ulici Prokopa Holého se nachází vozidlo zaparkované u přechodu pro chodce ve vzdálenosti menší než 5m. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na vozidlo nasadila botičku. V 04.45 hodin řidič telefonicky požádal o demontáž botičky. Při projednávání přestupku byl z dechu řidiče cítit alkohol. Na vozidlo byl proto zaměřen kamerový systém a v 05.35 hod. oznámila obsluha kamerového systému, že do vozidla nastupují tři osoby a vozidlo se rozjíždí. Hlídka MP ho zastavila v ul. Čsl. Legií. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která u řidiče, jednadvacetiletého muže z Rumburku, provedla orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. V 06.20 hodin bylo kamerovým systémem zaznamenáno, že řidič opět nasedl do vozidla a z místa odjel. Hlídka MP vozidlo zastavila na ulici Kamenická. Na místo byla opět přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 10.3.2013 v 10:50 hod. oznámil občan, že v ul. Zelená v DC3 někdo lopatou z okna vyhazuje suť a znečišťuje veřejné prostranství. Hlídka MP na místě kontaktovala dva mladíky ve věku čtrnáct a devatenáct let, kteří na
půdě rozebírali pračku a nepotřebné věci házeli dolů. Mladíci po sobě pod dohledem strážníků nepořádek uklidili. S devatenáctiletým mladíkem vyřešila hlídka přestupek uložením blokové pokuty.

Dne 9.3.2013 v 14:57 hod. oznámili zaměstnanci obchodu v ul. Kamenická v DC2, že zadrželi zloděje. Hlídka MP na místě kontaktovala třiadvacetiletého muže, který ukradl zboží v hodnotě 400,- Kč. Krátce poté byla v obchodu zadržena při krádeži čtyřiačtyřicetiletá žena. Hlídka s oběma vyřešila přestupky uložením blokových pokut.

Dne 9.3.2013 v 10:18 hod. oznámil pracovník ostrahy obchodního domu v DC4, že nějaký bezdomovec spí na schodech, což obtěžuje zákazníky obchodu. Hlídka MP na místě kontaktovala osmatřicetiletého muže, se kterým v minulosti řešila řadu přestupků, a z místa jej vykázala.

Dne 9.3.2013 v 08:35 hod. oznámili zaměstnanci obchodu v DC2, že ochranka zde zadržela zloděje. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o čtyřiadvacetiletého muže z Dobkovic. Muž odcizil zboží v hodnotě 68,- Kč. Přestupek s ním strážníci vyřešili uložením blokové pokuty.

Dne 2.3.2013 v 13:45 hod. zastavila hlídka MP na základě oznámení občana v ul. Litoměřická v DC3 vozidlo Citroen, které řídil jednadvacetiletý muž z Děčína. Řidič přiznal, že mu byl řidičský průkaz před časem odebrán. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 2.3.2013 v 09:50 hod. oznámil občan, že po kolejích od bývalých pekáren v DC3 jdou dva mladíci směrem na konečnou MHD a táhnou nějaké dráty a zelený plot, zřejmě jdou do sběrných surovin. Hlídka MP v areálu sběrny zadržela dva muže ve věku třicet čtyři a dvacet dva let, kteří měli u sebe plechy ze střechy a přiznali, že je odmontovali z budovy Východního nádraží ČD. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala.

Dne 1.3.2013 v 18.55 hod. požádala PČR o vyslání hlídky MP do DC6, kde má posádka záchranky problémy s agresivním pacientem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že opilý pětatřicetiletý muž přišel na návštěvu za svojí matkou, se kterou se pohádal a rozbitou lahví se pořezal na ruce. Za přítomnosti hlídky se muž uklidnil, záchranáři mu řeznou ránu zavázali obvazem a poté jej odvezli do nemocnice na ošetření. Hlídka odjela plnit další úkoly.