Události MP červen 2011

Městská policie DěčínDne 30.6.2011 ve 23.35 hod. oznámil občan z DC32 hlučnou skupinku osob v ulici Kostelní poblíž křižovatky s ulicí Verneřická. Osoby dle oznamovatele křičí a dělají různé vylomeniny. Na místo byla vyslána hlídka MP. Při příjezdu hlídka spatřila jednu z osob, jak přeběhla zaparkované vozidlo v ulici Verneřická. Hlídka na místě zadržela skupinku sedmi mladých lidí ve věku sedmnáct až dvacet jedna let. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu řešení.

Dne 30.6.2011 v 10.30 hod. oznámila žena z DC4, že na palouk u ul. Na Vinici se opět nastěhovali nějací bezdomovci a dělají tam kolem sebe nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která tam přistihla strážníkům dobře známou děčínskou sedmačtyřicetiletou bezdomovkyni. Ta si na místě rozdělala malý ohýnek a něco si opékala. Hlídka ženě nařídila oheň uhasit, vše uklidit a z místa jí vykázala.

Dne 30.6.2011 v 18.40 hod. oznámil občan z DC6, že v ul. Krátká volně pobíhá pes rasy jezevčík. Na místo byla vyslána hlídka MP, která se zvíře pokoušela odchytit. Po několika marných pokusech o odchyt jezevčíka byl na místo přivolán pracovník psího útulku, který psa odchytil a převezl do útulku pro opuštěná a toulavá zvířata.

Dne 29.6.2011 v 01:27 hod. oznámil občan, že nějací mladíci povalili v ul. Jungmannova v DC4 kontejnery na odpad. Hlídka MP na místě zadržela čtyři mladíky z Děčína ve věku osmnáct až dvacet let. Převrácené popelnice mladíci na pokyn hlídky MP uklidili. Přestupky s nimi hlídka vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 28.6.2011 v 18.22 hod. oznámila žena, že na Mariánské louce v DC1 se nacházejí mladíci, kteří lámou větve na jednom ze stromů. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o čtveřici mladíků ve věku sedmnáct a osmnáct let. Jeden z mladíků se hlídce přiznal k poškození stromu, strážníci s ním vyřešili přestupek uložením blokové pokuty. U dalších dvou mladíků bylo hlídkou zjištěno, že jsou pod vlivem alkoholu, který podle svého vyjádření konzumovali na Mariánské louce. Vzhledem k tomu, že v této oblasti je dle platné vyhlášky města konzumace alkoholu zakázána, hlídka oběma mladíků uložila blokové pokuty.

Dne 26.6.2011 ve 14.35 hod. oznámil občan z DC32, že slyší v ulici Májová příliš hlasitou hudbu, která je slyšet z jednoho bytu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že v bytě sedmatřicetileté ženy probíhá oslava narozenin. Dotyčná se za své jednání omluvila a hudbu ztišila. Záležitost řešila hlídka domluvou.

Dne 25.6.2011 v 09.25 hod. oznámil zaměstnanec ostrahy obchodního domu v DC5, že jim ve vestibulu spí bezdomovec. Hlídka MP tam nalezla čtyřiapadesátiletého bezdomovce z České Kamenice. Přestupek spočívající ve vzbuzení veřejného pohoršení vyřešila hlídka uložením blokové pokuty a muže z místa vykázala.

Dne 25.6.2011 v 00.47 hod. oznámil občan, že v DC6 v ulici Jiřího z Poděbrad sedí uprostřed komunikace žena, která odmítá vstát a z komunikace odejít. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že žena je opilá a celá pozvracená. Hlídka dotyčnou zvedla a dovedla jí na chodník. Poté se strážníkům podařilo zjistit její totožnost, jednalo se o šestačtyřicetiletou ženu z Děčína. Vzhledem k tomu, že dotyčná nebyla vůbec schopna chůze, byla na místo přivolána sanita, která jí následně odvezla do nemocnice na vyšetření.

Dne 24.6.2011 ve 23.24 hod. oznámil občan, že v DC32 v ulici Spojenců se nachází několik osob, které popíjejí alkoholické nápoje a křikem ruší noční klid. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že na místě se nachází cca 20 osob, které se vzájemně překřikovaly. Hlídka ztotožnila několik z nich, jednalo se o mládež ve věku osmnáct až dvacet dva let. Po výzvě hlídky osoby svého jednání zanechaly a za dohledu hlídky se rozešly. Záležitost byla vyřešena domluvou.

Dne 24.6.2011 v 17.40 hod. oznámil občan, že na parkovišti před obchodním domem v DC5 jezdí dvě vozidla nepřiměřenou rychlostí a ohrožují tak své okolí. Hlídka MP na místě zjistila dvě vozidla, jejichž řidiči u sebe neměli žádné doklady a o jednom z nich hlídka MP věděla, že má vysloven zákaz řízení. Hlídla zjistila totožnost jezdců, jednalo se o dva cizí státní příslušníky ve věku třiadvacet let. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala.

Dne 24.6.2011 v 17:25 hod. oznámili zaměstnanci obchodu v DC27, že zadrželi zloděje. Hlídka MP na místě zjistila, že zadrženou je žena, která odcizila zboží v hodnotě cca 1.100,- Kč. Vzhledem k tomu, že zadržená nemohla prokázat svoji totožnost, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 24.6.2011 v 08:05 hod. zaznamenala obsluha kamerového systému MP dopravní nehodu dvou vozidel v ul. Podmokelská v DC4. Vozidlo Škoda Favorit vjíždělo z ul. Ruská na Podmokelskou a nedalo přednost vozidlu Škoda Felicia, do kterého nabouralo. Jeden z řidičů utrpěl při nehodě zranění, proto byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže odvezla do nemocnice na ošetření. Hlídka MP usměrňovala dopravu do příjezdu dopravní policie, která šetření nehody převzala.

Dne 23.6.2011 v 11.05 hod. oznámil občan, že se mu na Litoměřické ulici v DC3 nabourali nějací bezdomovci do objektu, který rekonstruuje. Jednoho tam dokonce zastihl. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o dvacetiletého muže z Benešova nad Ploučnicí. Oznamovatel po kontrole objektu sdělil, že mu žádná škoda nevznikla. Hlídka MP zadrženého bezdomovce z místa vykázala s vysvětlením, jaký může mít jeho případný další pokus o vniknutí do cizího objektu následky.

Dne 24.6.2011 v 01.07 hod. oznámila žena z DC32, že z místní restaurace je slyšet hlasitá reprodukovaná hudba. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala přítomnou servírku. Ta hudbu ihned ztlumila a za hluk se omluvila. Přestupek řešila hlídka domluvou.

Dne 19.6.2011 v 22.20 hod. spatřila hlídka MP v DC1 dva muže, kteří se přehrabovali v kontejneru a vyházeli na zem spoustu odpadků. Jednalo se o třicetiletého a o deset let staršího muže z Benešova nad Ploučnicí. Na pokyn hlídky MP po sobě dotyční nepořádek uklidili a byli z tohoto místa hlídkou vykázáni. Přestupek s nimi strážníci vyřešili uložením blokových pokut.

Dne 19.6.2011 ve 12.50 hod. oznámil občan z DC4, že před domem, kde bydlí, mu nějaký muž vyhrožuje. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že oznamovateli vyhrožoval devětadvacetiletý muž z Děčína. Jako důvod svého počínání muž uvedl, že oznamovatel údajně jeho přítelkyni prodal návykovou látku. Na místo byla vzhledem ke zjištěným skutečnostem přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 16.6.2011 v 00.09 hod. požádala PČR o pomoc při pátrání po podnapilém muži, který telefonicky kontaktoval svoji matku a sdělil jí, že jde skočit z mostu do Labe. Jednalo se o devětatřicetiletého muže z Děčína, štíhlé postavy, na sobě měl triko bílé barvy a kraťasy. Popis jmenovaného byl předán hlídkám MP a obsluze kamerového systému MP. V 00.20 hod. hlídka MP pohřešovaného nalezla podnapilého, jak sedí na chodníku v DC2. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 15.6.2011 ve 23.25 hod. v DC4 v ulici Bezručova spatřila hlídka MP vozidlo značky VW Sharan červené barvy, které parkovalo z části na chodníku. Ve vozidle seděl řidič, jednalo se o šestadvacetiletého muže z Jílového. Dotyčný hlídce přiznal, že nevlastní řidičský průkaz a má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Na místo byla proto přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 15.6.2011 v 17.45 hod. oznámil občan z DC33, že slyšel v budově bývalé školy nějaký rámus a potom řinčení skla. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že uvnitř budovy je slyšet rámus rozbíjejícího skla, nikdo však na volání nereaguje a budova je uzamčená. Na místo proto byla vyslána druhá hlídka MP. Hlídkám se poté podařilo do budovy vniknout. Uvnitř strážníci přistihli 6 nezletilých osob. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si řešení události převzala.

Dne 15.6.2011 v 10.50 hod. oznámil občan z DC12, že vidí před tamní sběrnou nějaké muže, kteří rozebírají mrazák a dělají kolem sebe nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zde při této činnosti přistihla pětašedesátiletého a devětapadesátiletého muže z Děčína. Hlídka oběma nařídila nepořádek uklidit a poté vyřešila přestupek na místě uložením blokových pokut.

Dne 14.6.2011 v 19.50 hod. zastavila hlídka MP podezřelého cyklistu v DC1 v ul. 28. října. Řidič vykazoval známky požití alkoholu před jízdou. Jednalo se o padesátiletého muže z Děčína. OS MP byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření. Orientační dechová zkouška provedená PČR prokázala 0.44 promile alkoholu.

Dne 14.6.2011 v 16.00 hod. oznámil občan z DC6, že u tamní prodejny vybírají nějací muži papír z kontejnerů a cpou si ho do auta. Na místo byla vyslána hlídka MP, která u kontejnerů přistihla s vozidlem Peugeot pětapadesátiletého a o pět let mladšího muže z Krupky. Hlídka záležitost vyřešila uložením blokových pokut a muže z místa vykázala.

Dne 14.6.2011 v 11.35 hod. oznámil občan z DC3, že ve zdejším parku je nějaký muž, který rozebírá věci a dělá kolem sebe neskutečný bordel. Na místo byla vyslána hlídka MP, která přistihla při rozebírání chladiče třiatřicetiletého muže z Děčína. Hlídka přestupek vyřešila na místě uložením blokové pokuty. Muž po sobě vše pod dohledem hlídky uklidil.

Dne 12.6.2011 v 9.20 hod. odchytla hlídka MP v DC4 v ul. Prokopa Holého volně pobíhajícího psa. Hlídka psa následně předala jeho majiteli v místě jeho bydliště. Ten uvedl, že se mu pes vysmekl a utekl, hlídce za odchyt poděkoval. Záležitost řešila hlídka domluvou.

Dne 12.6.2011 v 02:45 hod. zaznamenala hlídka MP v ul. Čsl. Partyzánů v DC32 hlasitý opilecký křik. Na místě kontaktovala podnapilého třicetiletého muže, který se k rušení nočního klidu přiznal. Přestupek s ním vyřešila hlídka uložením blokové pokuty.

Dne 11.6.2011 v 10.40 hod. oznámil občan z DC6, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž, který ho obtěžuje. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě kontaktovala osmadvacetiletého muže z Děčína. Ten hlídce sdělil, že mu byl před několika dny odcizen notebook a on se nyní pokouší kontaktovat osoby, které byly přítomné na místě odcizení. Na místo byl přivezen dalším mužem, který řídil vozidlo Volkswagen Golf, se kterým před příjezdem hlídky MP odjel směrem k lesu. U lesa vozidlo odstavil a z místa utekl. Hlídkou bylo zjištěno, že v uvedeném vozidle vyčnívají dráty pod palubní deskou v místě zapalovací skříňky. OS MP byla na místo přivolána PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 11.6.2011 v 01.30 hod. kontrolovala hlídka MP v DC5 u čerpací stanice osobu, která při spatření hlídky začala utíkat. Jednalo se o sedmnáctiletého mladíka z Děčína. Jako důvod svého počínání uvedl, že se opil a měl strach z následků. Dechová zkouška u něj ukázala 1.4 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k věku hlídka dotyčného převezla do místa bydliště, kde ho předala matce. Ta hlídku ujistila, že si se synem problematiku konzumace alkoholu důrazně vysvětlí.

Dne 9.6.2011 v 18.10 hod. spatřila hlídka MP muže, který si v DC6 v ul. Poděbradská schoval jízdní kolo za garáž a poté přelezl plot do sběrného dvora, kde začal demontovávat kabely a jiné kovové části. Dotyčný se pokusil po spatření hlídky MP z místa utéct, což se mu nepodařilo. Na místě doznal, že kabely a další kovové části kradl, protože je chtěl prodat ve výkupu železa. Jednalo se o sedmačtyřicetiletého muže z Děčína. Hlídka s ním přestupek proti majetku vyřešila na místě uložením blokové pokuty.

Dne 9.6.2011 ve 13.32 hod. tel. oznámila žena z DC1, že jí její známý vzal klíče od bytu, v jejím bytě se zavřel a klíče jí pak hodil oknem ven. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila totožnost dotyčného, jednalo se o jednapadesátiletého muže z Děčína. Ten uvedl, že s oznamovatelkou nějakou dobu žil, ale ta mu dnes sdělila, že ho už ve svém bytě nechce. Hlídka muži vysvětlila možné důsledky jeho chování, ten po domluvě strážníků byt opustil a z místa odešel.

Dne 9.6.2011 v 08.07 hod. oznámil občan z DC3, že v ul. Růžová krade nějaký muž papír z kontejneru na tříděný odpad. Uvedl, že si odcizený papír nakládá do přistaveného vozidla, které má opodál a ještě tam má komplice, který u auta hlídá. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o osmadvacetiletého a o rok mladšího muže z Ústí nad Labem. Hlídka záležitost vyřešila domluvou a muže z místa vykázala.

Dne 7.6.2011 ve 3.05 hod. oznámil občan z DC8, že vidí na trati přes Jílovský potok dva ohně a je cítit pálení kabelů. Na místo byly vyslány hlídky MP. Na trati byly hlídkou zadrženy dvě osoby při pálení kabelů, které byly zřejmě odcizeny z nedalekého sběrného dvora. Jednalo se o devětadvacetiletou ženu a devětatřicetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 6.6.2011 v 15.00 hod. oznámila žena z DC4, že už si zase u nedalekého palouku připravují nějací bezdomovci příbytek, u kterého je příšerný nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že si příbytek staví známá děčínská sedmačtyřicetiletá bezdomovkyně. Hlídka jí nařídila, aby po sobě nepořádek uklidila a z místa ji vykázala.

Dne 6.6.2011 v 07.20 hod. kontrolovala hlídka MP v DC7 posádku vozidla zn. Renault 19, ve kterém přespávala jedna žena a dva muži z Českolipska. Při kontrole si hlídka všimla ve vozidle mnoha měděných drátů, které by mohly pocházet z trestné činnosti. Na místo proto byla přivolána hlídka PČR, která si vše převzala k dalšímu řízení.

Dne 5.6.2011 v 16.52 hod. oznámil občan z DC3, že má problém se dvěma mladíky před domem v místě bydliště. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že na lavičce před domem seděli dva mladíci s dívkou, jedli pizzu a ubrousky, kterými si utírali ústa, házeli na zem. Oznamovatel je napomenul a oba chlapci jej poté slovně napadli. Za přítomnosti hlídky mladíci poházené ubrousky posbírali a hodili je do odpadkového koše. Přestupek vyřešila hlídka domluvou.

Dne 4.6.2011 ve 22.35 hod. kontrolovala hlídka MP prostor Mariánské louky v DC1 a to především se zaměřením na veřejný pořádek. Během kontroly zjistila hlídka MP 6 přestupků spočívající v porušení vyhlášky města regulující konzumaci alkoholu na veřejném prostranství. Hlídka řešila přestupky uložením blokových pokut.

Dne 5.6.2011 v 03.50 hod. nalezla hlídka MP v DC1 v ul. Pohraniční muže, který ležel na chodníku. Byl silně opilý, nekomunikoval, viditelná zranění ale neměl. Hlídce se po velkém úsilí podařilo zjistit totožnost dotyčného, jednalo se o jednadvacetiletého muže z Děčína. Kvůli jeho stavu byla přivolána záchranná služba, která jej odvezla do děčínské nemocnice.

Dne 5.6.2011 v 01.13 hod. tel. oznámila žena, že v DC3, pod bývalou pekárnou v ul. Pod Chlumem pozoruje osoby, které zřejmě vykrádají zahrádky. Na místo byly vyslány dvě autohlídky MP, které pod pekárnou zadržely 5 osob u vozidla Renault Scenic. Jednalo se o čtyři muže a jednu ženu ve věku dvacet jedna až čtyřicet sedm let. Dotyční nedokázali vysvětlit, co v místě dělali a odkud jedou, navíc byli všichni zadržení silně cítit naftou. V autě měli tři prázdné kanystry, další čtyři kanystry ležely poblíž i s hadicí od nafty. Hlídka MP zjistila, že za železniční tratí stálo zaparkované nákladní vozidlo LIAZ, které mělo povolený výpustný šroub na nádrži a kapala z něj nafta. Událost byla předána přivolané hlídce MP.

Dne 3.6.2011 ve 23.11 hod. oznámil občan, že se nachází na Smetanově nábřeží v DC1 a někdo po něm střílí ze vzduchovky. Na místo byly vyslány dvě autohlídky MP a o oznámení byla vyrozuměna Policie ČR. Hlídky MP se na místě spojily s oznamovatelem a podle popisu po cca pěti minutách zadržely v parku na Mariánské louce muže, který odpovídal popisu střelce. Jednalo se o dvacetiletého mladíka z Děčína. Dotyčný měl v batohu pistoli na plastové kuličky. Zadržený byl předán přivolané hlídce PČR.

Dne 31.05.2011 ve 14.00 hod. zadržela hlídka MP v DC1 po krátkém pronásledování řidiče, který má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Vozidlo řídil pětatřicetiletý muž z České Kamenice. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.