Události MP červen 2012

Městská policie DěčínDne 24.6.2012 v 10.05 hodin zpozorovala obsluha kamerového systému MP mladíka, který se před budovou Hlavního vlakového nádraží v DC4 snažil vytrhnout z ruky peněženku nějakému chlapci. Na místo byly vyslány hlídky MP, kterým se podařilo podezřelého zadržet. Jednalo se o šestnáctiletého mladíka z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 23.6.2012 ve 14.03 hod. oznámil občan, že před hernou v DC2 v ulici Kamenická se vzájemně fyzicky napadají dva muži a kolem postává několik osob. Na místo byla vyslána hlídka MP, která oba aktéry incidentu zadržela a zabránila dalšímu napadání. Jednalo se o dva muže ve věku třicet dva a dvacet osm let. Oba měli v obličeji drobná poranění, ale lékařskou pomoc i možnost podání trestního oznámení odmítli. Hlídka zjistila, že útočníkem byl osmadvacetiletý muž, kterému za přestupek proti občanskému soužití uložila blokovou pokutu.

Dne 23.6.2012 v 04:38 hod. spatřila hlídka MP v ul. Prokopa Holého v DC4 dva mladíky, kteří se rvali. Hlídka MP je roztrhla a zabránila dalšímu napadání. Jednalo se o šestadvacetiletého a osmatřicetiletého muže z Děčína. Oba uvedli, že řešili jeden starší spor. Oba lékařskou pomoc i možnost podání trestního oznámení odmítli. Hlídka záležitost vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 23.6.2012 v 01.56 hod. spatřila hlídka MP v ul. Ruská v DC4 v 01:56 hod. několik mužů, kteří se do sebe pustili. Hlídka MP okamžitě zabránila dalšímu napadání a na místo byla přivolána i autohlídka MP. Po rvačce zůstali na zemi ležet dva muži, kterým strážníci poskytli první pomoc a na místo přivolali záchrannou službu. Tři útočníci se z místa pokusili odjet vozidlem, ale strážníci je zadrželi. Hlídka MP asistovala při převozu zraněných do nemocnice. Událost si k dořešení převzala Policie ČR.

Dne 23.6.2012 v 00:01 hod. oznámil občan, že v restauraci v DC33 napadlo několik hostů majitele podniku. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jeden muž je zraněný v obličeji, má tržnou ránu a teče mu krev. Na místo byla přivolána záchranka, která jej ošetřila. Strážníci zjistili, že na místě se porvali dva muži a do rvačky se připletl i jeden z hostů. Hlídka MP asistovala při převozu jednoho zraněného do nemocnice. Muž se po celou dobu choval velmi agresivně, s lékařským personálem nespolupracoval a pokusil se jednoho ze strážníků napadnout. Záležitost si pak k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 18.6.2012 v 04.40 hod. si všimla obsluha kamerového systému MP v DC1 v ulici Zámecká tří mužů a jedné ženy, kteří se pohybovali kolem opuštěného domu. Jeden z mužů pak vysadil ženu do okna otevřeného přízemního bytu a následně do bytu také vlezl. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR. Hlídka MP zajistila okna bytu z ul. Zámecká i z dvorního traktu a na místo byla vyslána druhá hlídka MP. Strážníci společně s policisty zkontrolovali celý dům a v jednom z bytů nalezly tři osoby, které tam chtěly přespat. Jednalo se o dva muže ve věku dvacet osm a čtyřicet let a dvaadvacetiletou ženu. Řešení události převzala hlídka PČR.

Dne 16.6.2012 ve 22.30 hod. oznámil občan, že v DC4 v ul. Tržní je slyšet hrozný rámus z jednoho baru. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že nový provozovatel baru pořádá romskou zábavu, jejíž průběh ale neměl vůbec pod kontrolou. Hlídka provozovatele, pětašedesátiletého muže z Děčína, poučila, že si má zavřít všechna okna a dveře, aby nedocházelo k rušení nočního klidu. Hlídka věc řešila důraznou domluvou.

Dne 15.6.2012 ve 21.00 hod. oznámil občan z DC32 ležícího muže v ulici Smetanova. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o dvaadvacetiletého mladíka, který byl pod vlivem alkoholu. Mladík byl v takovém stavu, že se sotva držel na nohou, žádné zranění podle zjištění strážníků neměl. Hlídkou byl kontaktován bratr mladíka, který uvedl, že se o svého sourozence postará. Hlídka dohlédla na jejich bezpečný odchod do místa bydliště.

Dne 15.6.2012 v 19.18 hod. oznámil občan z DC6, že vidí v ul. Lovosická muže, který mlátí ženu před jejími dětmi. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že mezi sedmadvacetiletým mužem a dvaatřicetiletou ženou došlo k hádce o mobil a muž dal ženě facku. Hlídka muže z místa vykázala a ženu poučila, jak postupoval v případě, že bude chtít podat trestní oznámení. Přivolání hlídky PČR na místo žena odmítla.

Dne 10.6.2012 v 04.20 hod. zaznamenala obsluha kamerového systému MP před restaurací v DC4 postávat skupinu mužů, kteří se začali mezi sebou dohadovat a poté se fyzicky napadli. Na místo byly ihned vyslány hlídky MP a vyrozuměna byla PČR, která na místo taktéž vyslala hlídky. Strážníci na místě zabránili dalšímu fyzickému napadání a zjistili totožnost tří aktérů incidentu. Jednalo se o muže z Bulharska ve věku dvacet jedna až třicet šest let. Všichni tři měli drobná krvácející poranění v obličeji. Na místo byla přivolána záchranná služba, která muže ošetřila. Následně se na místo dostavila hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 10.6.2012 v 16:25 hodin ohlásil občan, že v DC4 jdou po ulici Podmokelská dva mladíci, z nichž jeden je pořezaný na ruce a krvácí. Na místo byla vyslána hlídka MP, která u vlakového nádraží dostihla dva mladíky ve věku patnáct a šestnáct let. Jeden z mladíků byl pořezán na ruce a krvácel. Podle zjištění strážníků se mladík, vyznavač tzv. Emo stylu, demonstrativně pořezal na ruce údajně z nešťastné lásky. Na místo byla přivolána záchranná služba, která mladíka převezla na ošetření do nemocnice.

Dne 9.6.2012 ve 12.00 hod. si hlídka MP v DC7 všimla starší ženy, která se podle svého vyjádření ztratila a neví kde je a co má dělat. Podle průkazky na MHD, kterou měla u sebe, hlídka zjistila, že se jedná o třiaosmdesátiletou ženu z Děčína. Strážníkům se podařilo po krátkém pátrání najít bydliště její dcery, která se na místo dostavila a svou matku si převzala do péče.

Dne 8.6.2012 v 19.05 hod. oznámil občan z DC2, že mají s ostatními nájemníky domovní schůzi a majitel domu je napadá. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že dvaačtyřicetiletý majitel domu měl údajně fyzicky napadnout dva nájemníky. Při útoku nedošlo k žádnému fyzickému zranění. Po poučení hlídkou MP se nájemníci rozhodli pro podání trestního oznámení. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření

Dne 2.6.2012 v 23:00 hodin kontrolovala hlídka MP v DC3 v ulici Žerotínova řidiče skútru, jehož styl jízdy se zdál hlídce podezřelý. Strážníci zjistili, že devatenáctiletý řidič nevlastní řidičský průkaz. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si celou záležitost převzala k dořešení.

Dne 2.6.2012 v 23:35 hodin oznámila žena z DC2, že je slovně napadána svým manželem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že došlo ke slovní rozepři, přičemž manžel oznamovatelky používal v rámci výměny názorů poněkud nevhodný slovník. Oznamovatelka neměla žádné zranění a možnost podání trestního oznámení také odmítla. Záležitost strážníci vyřešili důraznou domluvou.

Dne 2.6.2012 v 18:50 hodin oznámil občan z DC2, že jeho přítelkyně mu před chvílí volala, že spolykala prášky. Na udané místo byla ihned vyslána hlídka MP. Strážníci se pokoušeli sehnat náhradní klíče od bytu, na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídka se pokoušela ženu kontaktovat telefonicky, ale přes dveře bylo slyšet pouze vyzvánění mobilu. S ohledem na důvodné podezření z vážného ohrožení na životě vnikla hlídka MP do bytu, kde nalezla devětačtyřicetiletou ženu ležící na podlaze. Žena dýchala, ale s okolím již nekomunikovala. Na stole hlídka našla i dopis na rozloučenou. Strážníkům se podařilo přivést ženu k vědomí. Na místo byla přivolána záchranná služba, která ženu odvezla na vyšetření do nemocnice. Záležitost byla oznámena Policii ČR, která si vše převzala k dořešení.

Dne 2.6.2012 v 01.30 hodin oznámila obsluha herny v DC4, že má problém s hostem, který nemá peníze na útratu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila, že dvaatřicetiletý muž z Děčína v herně dluží částku 435,- Kč. Totožnost muže hlídka předala obsluze a poučila ji, jak v záležitosti dále postupovat.