Události MP červen 2015

Městská policie DěčínDne 28.6.2015 v 22:10 hod. zastavila hlídka při kontrole v DC1 cyklistu, který neměl viditelně své jízdní kolo pod kontrolou. Hlídka dvaatřicetiletého cyklistu zastavila a provedla orientační dechovou zkoušku, která ukázala 1,74 promile. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.
Dne 28.6.2015 v 23:45 hod. oznámil občan, že je mimo město a nemůže se dovolat své matce. Na adresu matky oznamovatele byla ihned vyslána hlídka MP. Hlídka se pokoušela dozvonit, ale nikdo neotvíral. Následně hlídka zjistila, že je u domu otevřené okno, kterým se hlídka dostala do bytu. V bytě hlídka nalezla ležící ženu, která byla při vědomí. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ženu odvezla do nemocnice na ošetření. Hlídka MP uzavřela okna a byt uzamkla. Dozorčí služba MP následně kontaktovala oznamovatele a vše mu sdělila.

Dne 28.6.2015 v 07:15 hod. oznámil občan, že v ul. 28. října v DC1 u lékárny nějací mladíci vyhazují z kontejneru papíry a dělají nepořádek. Hlídka MP na místě kontaktovala strážníkům dobře známé bezdomovce. Oba pod dohledem strážníků nepořádek uklidili. Přestupek strážníci vyřešili uložením blokových pokut.

Dne 27.6.2015 v 00:04 hod. oznámila žena z DC3, že v obytném domě v ul. Zelená dochází k rušení nočního klidu. Hlídka MP na místě zjistila, že v inkriminovaném bytě třiačtyřicetiletý muž fyzicky napadl svou tchýni, která byla u dcery na návštěvě, a způsobil jí pohmožděninu na ruce. Jelikož si žena chtěla na zetě podat trestní oznámení, byla na místo přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 25.6.2015 v 14:45 hod. oznámil občan, že v DC4 před obchodním domem se nachází nějaký muž, který všem sprostě nadává a začíná se chovat agresivně. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o jim známého bezdomovce. Jelikož muž pokračoval ve svém jednání a jeho agresivita se stupňovala, byla na místo přivolána RZS, která si ho následně převzala a převezla na ošetření. Hlídka MP asistovala při jeho převozu do nemocnice.

Dne 19.6.2015 v 23:00 hod. oznámil občan rušení nočního klidu v ul. Plavební v DC1. Hlídka MP zjistila, že z místního klubu je slyšet hlasitá hudba. Hlídka kontaktovala obsluhu, která zavřela okna a hudbu ztišila. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 19.6.2015 v 14:05 hod. oznámil občan, že v ul. Litoměřická v DC3 nějaký bezdomovec rozhrabal a vyházel kontejner a teď sedí na autobusové zastávce MHD. Hlídka MP na místě kontaktovala strážníkům dobře známého pětapadesátiletého bezdomovce. Muž na pokyn hlídky MP vše uklidil zpět do kontejneru a byl z tohoto místa vykázán. Přestupek strážníci vyřešili uložením blokové pokuty.

Dne 19.6.2015 v 19:50 hod. oznámil občan, že v DC9 nějací mladíci demolují zastávku MHD. Hlídka MP po příjezdu na místě spatřila dva muže ve věku dvacet dva let, kteří udělali na zastávce MHD nepořádek. Dle zjištění hlídky na zastávce nic neponičili. Přestupky hlídka vyřešila uložením blokových pokut a muže z místa vykázala.

Dne 19.6.2015 v 23:45 hod. spatřila hlídka MP před restaurací v DC32 dva muže, kteří se vzájemně fyzicky napadali. Hlídka MP od sebe oba odtrhla a dotyčné ztotožnila. Jednalo se o dva muže ve věku třicet sedm let. Jeden z mužů měl krvácející zranění v obličeji, proto byla na místo přivolána sanita ZZS, která zraněného ošetřila a odvezla do nemocnice. Řešení události převzala přivolaná hlídka PČR.

Dne 14.6.2015 v 09:45 hod. oznámil občan, že v domě v ul. K.H. Borovského v DC32 se někdo pere. Hlídka MP na místě zjistila, že došlo k manželské hádce mezi třiadvacetiletým mužem a jeho o rok starší manželkou. Ke zranění nedošlo, hádka jen byla poněkud hlasitější. Hlídka jednání obou vyřešila uložením blokových pokut a oba poučila, jak mají své spory příště řešit.

Dne 14.6.2015 v 02:40 hod. oznámil občan, že v DC1 se po Tyršově ulici pohybuje nějaký narkoman, který každého otravuje a snaží se vyvolat konflikt. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala silně podnapilého osmadvacetiletého muže z Děčína. Protože muž neustále vykřikoval a rušil noční klid, hlídka mu uložila blokovou pokutu a z místa ho vykázala. Strážníci poté dohlédli na jeho poklidný odchod do místa bydliště.

Dne 13.6.2015 v 20:30 hod. požádala záchranná služba o prověření informace, že u restaurace v DC4 v ulici Prokopa Holého se pohybuje opilý muž, který má nějaké zranění. Hlídka MP na místě zjistila, že strážníkům dobře známý čtyřicetiletý opilec má zraněný prst, neboť v opilosti praštil do plechového popelníku. Na místo byla vyslána sanitka, která muže za doprovodu strážníků převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 13.6.2015 v 00:10 hod. oznámil občan pohyb dvou podnapilých osob v Resslově ulici. Oznamovatel uvedl, že dvojice se přehrabovala v popelnici a způsobila kolem sebe nepořádek. Hlídka MP pod Resslovou ulicí přistihla silně podnapilého šestačtyřicetiletého muže v doprovodu jednačtyřicetileté ženy. Nepořádek po sobě oba pod dohledem strážníků uklidili. Přestupky hlídka vyřešila uložením blokových pokut a dvojici z místa vykázala.

Dne 8.6.2015 v 05.10 hod. oznámil občan, že v dvorním traktu ul. Myslbekova v DC1 došlo ke konfliktu jedné ženy s nějakým bezdomovcem ohledně nepořádku u popelnic. Hlídka MP na místě zjistila, že došlo k slovní potyčce mezi jednou z obyvatelek, která napomenula bezdomovce za nepořádek, který způsobil kolem popelnic. Hlídka s bezdomovcem, třiadvacetiletým mužem z Děčína, záležitost vyřešila uložením blokové pokuty a dohlédla na to, aby po sobě nepořádek uklidil. Poté jej hlídka z místa vykázala.

Dne 6.6.2015 v 01:00 hod. oznámil občan, že v DC1 v ul. Řetězová je slyšet hlasitá hudba. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala nájemnici bytu, ze kterého se hluk šířil. Jednalo se o dvacetiletou ženu z Děčína. Žena uvedla, že s přítelem oslavovala, hudbu na výzvu hlídky vypnula. Přestupek strážníci vyřešili uložením blokové pokuty.

Dne 5.6.2015 v 17.00 hod. oznámil občan, že v parku v ul. Chelčického leží nějaký opilec. Hlídka MP, která se na místo dostavila, zjistila, že se jedná o silně podnapilého šedesátiletého muže. Dotyčný si stěžoval na bolest nohou, proto byla na místo hlídkou MP přivolána záchranná služba, která muže odvezla na další ošetření.

Dne 4.6.2015 ve 20.00 hod. oznámila obsluha restaurace v DC1, že tam přišla podnapilá žena, nechce odejít a neustále vyžaduje alkohol, což obsluha vzhledem k jejímu stavu odmítá. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o podnapilou šestadvacetiletou ženu z Děčína. Hlídka dotyčnou z restaurace vykázala a záležitost vyřešila důraznou domluvou.