Události MP červenec 2015

Městská policie DěčínDne 26.7.2015 v 05:05 hod. si hlídka MP všimla při kontrolní činnosti v DC1 v ul. Tyršova dvou osob, které skákaly po popelnicích a rušily noční klid. Jednalo se o muže ve věku dvacet jedna a dvacet dva let z Děčína. Hlídka záležitost vyřešila uložením blokové pokuty a dohlédla na to, aby po sobě muži nepořádek uklidili.

Dne 25.7.2015 v 19:55 hod.  si hlídka MP v DC2 všimla osobního vozidla Suzuki, jehož řidič nerespektoval svislou dopravní značku zákaz vjezdu. Za volantem seděl dvaadvacetiletý muž z Děčína. Při kontrole vyšlo najevo, že řidič nevlastní řidičské oprávnění. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 25.7.2015 v 23:20 hod. oznámila žena z DC6, že ve Fibichově ulici někdo ruší noční klid. Hlídka MP zjistila, že v ulici na zahradě je skupinka lidí, kteří popíjeli alkohol, mají puštěnou hudbu a hlasitě se baví. Hlídka kontaktovala majitelku zahrady, která okamžitě zajistila ztišení hudby a návštěvníky zklidnila. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 24.7.2015 v 23:45 hod. oznámil občan, že v pivnici v DC3 se pere několik lidí. Hlídka MP po příjezdu na místo zjistila, že v pivnici napadl čtyřicetiletý muž svoji o jedenáct let mladší přítelkyni. Hlídka MP na místě situaci zklidnila a vyčkala do příjezdu hlídky PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 19.7.2015 v 22:05 hod. oznámil občan, že v domě v DC1 leží na chodbě nějaký bezdomovec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o strážníkům velmi dobře známého dvaašedesátiletého bezdomovce a opilce. Strážníci jej probrali a z domu po důrazné domluvě vykázali.

Dne 19.7.2015 v 03:40 hod. oznámila obsluha herny v DC1, že mají v provozovně rvačku. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která zjistila, že došlo ke rvačce mezi dvěma muži. Oba aktéři při incidentu utrpěli drobná poranění. Na místo byla přivolána záchranná služba, která oba muže ošetřila a hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 18.7.2015 v 10:25 hod. oznámil občan z DC4, že v sousedním bytě se zřejmě perou. Hlídka MP po příjezdu na místo kontaktovala čtyřiašedesátiletou nájemnici bytu, která hlídce uvedla, že jí napadl její přítel. Žena neměla žádné poranění, lékařské ošetření nepožadovala a možnost podání trestního oznámení odmítla. Na místě byl přítomen její jednašedesátiletý přítel. Hlídka ho na žádost ženy z bytu vykázala. Muž si vzal své osobní věci a pod dohledem strážníků z bytu odešel.

Dne 17.7.2015 v 05:35 hod. oznámila servírka baru v DC1, že má problémy s jednou opilou ženou, která nechce bar opustit. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala šestadvacetiletou značně opilou ženu a jejího o dvacet let staršího přítele. Důvodem sporu bylo, že servírka dvojici odmítla podat alkohol, protože oba přišli již ve značně podroušeném stavu. Muži hlídka uložila blokovou pokutu, neboť svým projevem rušil noční klid. Ženě strážníci důrazně domluvili a poté dvojici z baru vykázali.

Dne 12.7.2015 v 23:55 hod. spatřila hlídka MP v DC1 v ulici Fügnerova vozidlo zn. Mazda, jehož řidič naboural do obrubníku, který poškodil. Hlídka zjistila totožnost řidiče, jednalo se o devětatřicetiletého muže z Českého Těšína. Podle komunikace strážníci poznali, že muž je pod vlivem alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka nehodové služby PČR, která řešení převzala. Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 1,5 promile.

Dne 11.7.2015 v 05:50 hod. oznámil občan, že na konečné MHD sedí muž, který má na sobě jenom nemocničního andělíčka. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže z Děčína. Hlídka muže převezla zpět do nemocnice a předala jej ošetřujícímu lékaři.

Dne 11.7.2015 v 03:35 hod. si hlídka MP všimla při kontrole v DC6 muže, který u zahrádkářské kolonie vytrhl díl plotu i se sloupkem. Jednalo se o muže ve věku dvacet devět let z Děčína. Hlídka jej zadržela a převezla na obvodní oddělení PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 10.7.2015 v 14:37 hod. oznámila žena, že v DC1 v ulici Tyršova se pohybuje muž, který bezdůvodně pokřikuje na procházející občany. Hlídka MP zjistila, že se jedná o jí dobře známého devětapadesátiletého opilce a bezdomovce. Strážníci je z místa vykázali.

Dne 6.7.2015 v 00:25 hod. oznámil občan z DC6 rušení nočního klidu. Hlídka na místě zjistila, že šestadvacetiletý muž měl na zahradě oslavu s matkou a sestrou a při oslavě pouštěli hudbu. Dotyčný se k hlídce choval velmi arogantně a slovně strážníky napadal. Situace vygradovala tak, že strážníci museli použít donucovací prostředky a muže zpacifikovat. Až poté se situace zklidnila. Hlídka o události sepsala úřední záznam. Jednání muže bude řešit příslušný správní orgán magistrátu města Děčín.

Dne 6.7.2015 v 00:01 hod. oznámil občan, že v DC2 v ulici Dvořákova  zaparkovalo vozidlo Škoda Octavia stříbrné barvy, ze kterého vystoupil značně opilý řidič. Hlídka MP zmiňované vozidlo skrytě monitorovala. V 00.10 hod. nastoupil řidič do vozidla a rozjel se. Hlídka MP jej ihned zastavila a ztotožnila. Jednalo se o čtyřiačtyřicetiletého muže z Děčína. Z řidiče byl silně cítit alkohol, hlídce ale odmítl orientační dechovou zkoušku. Na místo byla přivolána hlídka PČR, které rovněž odmítl dechovou zkoušku či případný převoz na odběr krve. Muž chtěl neustále z místa odejít a ignoroval zákonné výzvy hlídky, aby setrval na místě. Z tohoto důvodu hlídka použila donucovací prostředky. Muž si poté začal stěžovat na bolest v oblasti srdce a sám si zavolal sanitu ZZS. Po jejím příjezdu si schválně lehl na zem před služební vozidlo MP a odmítal vstát. Muž se vůči strážníkům a policistům začal chovat velmi agresivně, hlídka PČR mu proto přiložila pouta a doprovodila jej do nemocnice. Řešení události převzala PČR.

Dne 5.7.2015 v 21:20 hod. oznámil občan z DC2, že jeho třiačtyřicetiletý bratr přišel domů podnapilý a slovně napadá jejich matku. Hlídka MP zjistila, že muž byl propuštěn z psychiatrické léčebny, bere léky a na ně dnes konzumoval alkohol, což zapříčinilo jeho agresivní chování. Na místo byla přivolána sanita ZZS, která muže odvezla do nemocnice na ošetření.

Dne 5.7.2015 v 02:20 hod. si hlídka MP v DC4 všimla dvou mužů, z nichž jeden v ul. Jungmannova převrátil kontejner. Hlídka oba muže zadržela a ztotožnila. Jednalo se o dvacetiletého a o rok mladšího muže. K převrácení kontejneru se přiznal starší z přítomných. Oba muži poté kontejner postavili a umístili na původní místo. Přestupek hlídka vyřešila na místě uložením blokové pokuty.

Dne 5.7.2015 v 01:18 hod. oznámila občan z DC33 rušení nočního klidu hlasitou hádkou. Hlídka MP na místě zjistila, že třiačtyřicetiletá žena se pohádala se svým přítelem. Hlídce se podařilo situaci uklidnit. Přestupek řešili strážníci uložením blokové pokuty.
Dne 3.7.2015 v 21:20 hod. oznámil občan, že v domě v ul. K. H. Borovského v DC32 se někdo pere. Hlídka po příchodu na místo zjistila, že se hádají sestry ve věku dvacet a osmnáct let. Hádka vyvrcholila tím, že jedna druhou praštila dřevěnou tyčí přes ruku a tu jí zřejmě zlomila. Hlídka na místo přivolala záchrannou službu, která zraněnou odvezla do nemocnice na ošetření. Zraněná žena odmítla podání trestního oznámení i jakoukoli jinou pomoc od hlídky MP. Strážníci obě ženy poučili, jak spor řešit civilizovaným způsobem.