Události MP duben 2012

Městská policie DěčínDne 22.4.2012 ve 20.40 hod. oznámil občan, že ve sběrném dvoře v DC6 se pohybují osoby, které zřejmě chtějí něco odcizit. Na místo byla vyslána hlídka MP, která ve sběrném dvoře zadržela třiačtyřicetiletého a třiatřicetiletého muže, kteří chtěli odcizit několik kusů pneumatik. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 22.4.2012 v 17.50 hod. oznámil muž z DC6, že po Dělnické ulici směrem na Želenice jede opilý cyklista, který se motá po celé vozovce. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zastavila silně podnapilého třiačtyřicetiletého muže. Dotyčný stál sotva na nohou, na místo byla proto přivolána hlídka Policie ČR, která řešení záležitosti převzala.
Dne 20.4.2012 ve 21.10 hod. oznámila obsluha restaurace v DC3 problém s několika hosty neplatiči. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala tři muže, kteří odmítli prokázat svoji totožnost. Hlídkou MP byla proto na místo přivolána hlídka Policie ČR. Před příjezdem PČR došlo k fyzickému napadení hlídky MP. Na místo byla vyslána i druhá hlídka MP. Strážníci museli na místě proti třem mužům ve věku dvacet osm až čtyřicet pět let použít donucovací prostředky. Hlídce MP se podařilo útočníky během chvíle zpacifikovat. Případ si k dořešení převzala Policie ČR.

Dne 20.4.2012 v 19.10 hod. oznámil pracovník ochranky prodejny v DC2 zadržení osoby přistižené při krádeži zboží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že osmnáctiletý mladík odcizil zboží v hodnotě sto korun. Po prověření, zda dotyčný nebyl v posledních třech letech za podobný čin odsouzen či potrestán řešila hlídka věc jako přestupek proti majetku uložením blokové pokuty.

Dne 20.4.2012 v 10.50 hod. spatřila hlídka MP v DC1 muže, který močil na komunikaci a hrubě verbálně napadal procházející občany. Hlídka muže vyzvala, aby svého jednání zanechal a chtěla jej ztotožnit. Muž zareagoval tak, že začal vulgárně napadat hlídku a poté se jí snažil napadnout fyzicky. Hlídka proti muži použila donucovací prostředky a poté jej předvedla na PČR, kde byla jeho totožnost ověřena. Jednalo se o devětatřicetiletého muže z Děčína. Přestupek bude následně řešit příslušný správní orgán magistrátu města Děčín.

Dne 15.4.2012 v 14.45 hod. oznámil občan, že na Zámeckém náměstí v DC1 u prodejny zmrzliny jsou problémy s jedním bezdomovcem. Hlídka MP na místě kontaktovala pětačtyřicetiletého muže z Prahy, který obtěžoval zákazníky žebráním. Po domluvě strážníků byl dotyčný z místa vykázán.

Dne 14.4.2012 ve 20.02 hod. oznámila žena z DC2, že se nachází v restauraci a právě jí telefonicky kontaktovala její dcera s oznámením, že syn se úmyslně pořezal na rukou. Oznamovatelka požádala, zda by jí hlídka MP neodvezla domů, aby syna zkontrolovala. K restauraci byla vyslána hlídka MP, která oznamovatelku převezla domů. Tam bylo zjištěno, že její dvacetiletý syn je podnapilý, ale žádné řezné ani jiné zranění si nezpůsobil. Vzhledem k tomu, že stále mluvil o sebevraždě, byl OS MP kontaktován dispečer ZZS, který na místo vyslal lékaře. Ten rozhodl o jeho hospitalizaci v nemocnici. Na žádost lékaře asistoval strážník MP v sanitce při převozu mladíka do nemocnice. Jelikož začal být mladý muž značně agresivní, byla mu strážníkem přiložena pouta. Lékař následně rozhodl o převozu mladíka do psychiatrické léčebny.

Dne 14.4.2012 ve 2.30 hod. si všimla hlídka MP v DC4 v ul. Podmokelská dvou osob, z nichž jedna kopala do popelnice, kterou následně převrhla. Strážníci zjistili, že na popelnici si vztek vybíjel osmadvacetiletý muž z Děčína. Znečištění veřejného prostranství řešila hlídka uložením blokové pokuty. Nepořádek po sobě muž pod dohledem strážníků uklidil.

Dne 13.4.2012 v 19.35 hod. oznámil občan z DC32, že v ul. Spojenců v holobytech někdo oslavuje a dělá hrozný rámus. Hlídkou MP bylo na místě zjištěno otevřené okno, ze kterého byla slyšet hudba. Hlídkou byla v bytě kontaktována osmatřicetiletá žena, kterou hlídka upozornila, že ruší celé okolí. Dotyčná hudbu okamžitě ztišila a za své jednání se omluvila. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 9.4.2012 ve 14.30 hod. oznámil občan ležícího muže na zastávce autobusů MHD v DC6 v ulici Jiřího z Poděbrad. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že na zastávce usnul osmatřicetiletý muž z Františkova nad Ploučnicí. Dle vlastního sdělení muž nezvládl konzumaci alkoholu. Pod dohledem hlídky vyrazil ke svému známému, kde v klidu vystřízliví.

Dne 8.4.2012 v 02.20 hod. v DC4 v ulici Prokopa Holého si hlídka MP všimla muže, který odpovídal popisu osoby hledané policií. Jednalo se o pětadvacetiletého muže z Jílového. Po lustraci na PČR bylo potvrzeno, že dotyčný je skutečně hledanou osobou. Hlídka MP muže následně převezla na PČR, která si jej převzala.

Dne 7.4.2012 v 09:04 hod. oznámil občan, že v ul. U Splavu v DC8 nějací mladíci vykrádají sklad firmy. Hlídka MP na místě na pozemku zadržela čtyři mladíky ve věku čtrnáct až dvacet čtyři let. Mladíci na pozemku sbírali železný odpad. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 6.4.2012 v 19.00 hod. si všimla hlídka MP v DC4 v ulici Prokopa Holého ležícího muže. Hlídka se jej pokoušela postavit, ale muž se neudržel na nohou. OS MP byl kontaktován dispečer ZZS, který na místo vyslal sanitu. Mezitím hlídka zjistila, že se jedná o třiašedesátiletého muže z Benešova nad Ploučnicí. Lékař po příjezdu na místo rozhodl o převozu dotyčného do nemocnice.

Dne 2.4.2012 v 23:53 hod. oznámil občan, že z ul. Ústecká v DC5 do ul. Dělnická jdou nějací muži a něco těžkého nesou a jemu se to zdá podezřelé. Hlídka MP na místě u železničního přejezdu zadržela dva muže, kteří měli v taškách železné háky, matice a součástky z kolejí a vagónů. Jednalo se o devětačtyřicetiletého a sedmačtyřicetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 2.4.2012 v 23:05 hod. oznámila žena z DC2, že se její opilý vnuk na ní dobývá a demoluje vybavení chodby. Hlídka MP na místě pomocí chvatů a hmatů znehybnila útočníka. Jelikož byl muž i nadále agresivní, byla mu přiložena pouta. Jednalo se o devětadvacetiletého muže z Děčína. Zadržený rozbil vchodové dveře do bytu a udeřil svoji přítelkyni, která měla drobné zranění v obličeji. Vzhledem ke způsobené škodě a vzhledem k tomu, že došlo k napadení osoby, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 2.4.2012 v 20:05 hod. oznámila ochranka prodejny v DC4, že se tam perou nějací bezdomovci. Hlídka MP na místě kontaktovala dva bezdomovce ve věku třicet pět a dvacet osm let, kteří se chtěli mezi sebou prát. Jeden z mužů odmítal uposlechnout výzvy strážníků, aby prokázal svoji totožnost a aby svého jednání zanechal. Muž byl proto předveden na PČR. Záležitost hlídka vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 2.4.2012 v 15.55 hod. oznámil občan z DC6 přítomnost člověka v ulici J. z Poděbrad, který si lehá pod auta a pokouší se je zapálit. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zadržela třiatřicetiletého muže. Dotyčný zapálil kus papíru, který hodil pod zaparkované vozidlo. Kdyby svědci papír neuhasili, mohlo dojít k požáru vozidla. Dále svědci uvedli, že zadržený vyhrožoval přítomným dětem zabitím. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 2.4.2012 ve 14.45 hod. oznámila obsluha baru v DC1, že byla fyzicky napadena jedním ze zákazníků. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jednačtyřicetiletý zákazník dal obsluze facku. Incident se obešel bez zranění. Trestní oznámení obsluha podat nechtěla. Hlídka věc kvalifikovala jako přestupek proti občanskému soužití a záležitost vyřešila uložením blokové pokuty. Muž byl následně hlídkou z restaurace vykázán.

Dne 1.4.2012 ve 23.40 hod. oznámil občan z DC1, že vidí někoho za areálem tamní firmy, jak krade pneumatiky. Na místo byly okamžitě vyslány dvě hlídky MP. Strážníci na místě zadrželi třicetiletou ženu z Děčína, která právě z místa odjížděla na horském kole a na řidítkách měla navlečené dvě odcizené pneumatiky. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 1.4.2012 ve 20.05 hod. oznámila devětadvacetiletá žena, že byla napadena svým druhem v DC3. Na místo se dostavila hlídka MP, která zjistila, že dotyčná přišla za svým přítelem do práce v dosti podnapilém stavu a požadovala peníze na děti, které jsou už ale nějakou dobu v ústavu. Její bývalý přítel jí nic nedal a vystrčil jí ze dveří pryč. K žádnému napadení ale nedošlo. Hlídka MP oba poučila, jak řešit tyto spory a ženě doporučila vše řešit ve střízlivém stavu.