Události MP květen 2012

Městská policie DěčínDne 26.5.2012 v 17.45 hod. oznámili zaměstnanci prodejny v DC4, že zadrželi zloděje. Hlídka MP na místě zjistila, že pětatřicetiletý muž odcizil zboží v hodnotě 177,- Kč. Vzhledem k tomu, že zadržený nemohl prokázat totožnost, byl předveden na PČR. Tam bylo zjištěno, že muž toho má na svědomí více, řešení záležitosti proto převzala Policie ČR.

Dne 25.5.2012 v 16:40 hod. oznámila PČR, že přes Masarykovo náměstí v DC1 ujíždí vozidlo Škoda Yeti, které způsobilo dopravní nehodu a z místa ujelo. Hlídka MP toto vozidlo spatřila, jak jede z ul. Kamenická na Nový most směrem na DC4, kde ho zastavila. Za volantem seděl pětačtyřicetiletý muž z Děčína. Řešení záležitosti převzala Policie ČR.

Dne 26.5.2012 v 00.40 hod. si všimla hlídka MP v DC3 motocyklistu se spolujezdcem na skútru, který najel na procházejícího chodce a poté odjížděl směrem k objektu Chlum. Hlídka MP motocyklistu zastavila o několik ulic dále. Skútr řídila osmnáctiletá dívka, která přiznala, že nevlastní řidičský průkaz. Událost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 25.5.2012 v 09:45 hod. oznámil občan, že v ul. Růžová v DC3 u posledního paneláku je nějaká podezřelá dvojice, kterou na tomto místě nikdy neviděl. Hlídka MP na místě kontaktovala dvě osoby z Rumburku, které nemohly prokázat totožnost a měli u sebe nástroje k otevírání bytů a vozidel. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala. Podle sdělení PČR bylo po jednom z mužů vyhlášeno pátrání.

Dne 20.5.2012 v 21:48 hod. oznámila žena, že v ul. Přímá v DC32 se pohybuje nějaký mladík v kšiltovce a řve a vyhrožuje dívce. Hlídka MP na místě kontaktovala opilého šestadvacetiletého muže, který nadával své o deset let mladší přítelkyni. Ta odmítla možnost podání trestního oznámení, pouze požádala, aby strážníci muže z místa vykázali. Záležitost byla vyřešena domluvou.

Dne 20.5.2012 v 20:10 hod. oznámil občan z DC8, že v okolí někdo něco pálí a všude se šíří nepříjemný zápach. Hlídka MP na místě zjistila, že sedmadvacetiletý muž pálil dřevo a do ohniště přihodil kus pneumatiky. Na pokyn hlídky MP oheň okamžitě uhasil. Záležitost řešila hlídka uložením blokové pokuty.

Dne 19.5.2012 ve 22.25 hod. oznámil občan z DC8 rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jedna z místních rodin slaví narozeniny. Dotyční se za hluk omluvili a hudbu ihned vypnuli. Hlídka přítomné poučila o možných následcích, pokud by se stížnost opakovala a věc vyřešila domluvou.

Dne 18.5.2012 ve 22.05 hod. oznámil občan z DC1, že v ul. Řetězová nějaká opilá omladina tlačí kontejnery a dělá bordel. Na místo byla vyslána hlídka MP, která přistihla tři mladíky. V době příchodu strážníků jeden z mladíků močil na veřejnosti, za což byl oceněn blokovou pokutou. Kontejner všichni pod dohledem strážníků vrátili na místo a nepořádek uklidili. Hlídka pak mladíky po důrazné domluvě z místa vykázala.

Dne 18.5.2012 v 16.20 hod. oznámil občan, že u stánku v DC4 je silně podnapilá žena, která má u sebe dvě malé děti ve věku asi 5 a 2 roky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila opilou třiatřicetiletou ženu z Prahy. Dechová zkouška u ní ukázala téměř tři promile alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 13.5.2012 v 20:20 hod. si všimla hlídka MP v parku v ul. Hankova v DC4 opilého muže a ženy, kteří se váleli na zemi vedle lavičky. Strážníci zjistili, že se jednalo o pětatřicetiletého opilého muže a sedmapadesátiletou ženu, která byla pomočená a pozvracená. Hlídka MP oba z těchto míst vykázala. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 13.5.2012 v 7.41 hod. oznámila zaměstnankyně děčínské nemocnice, že mají problém s opilým pacientem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že opilý čtyřiačtyřicetiletý muž z Prahy utrpěl řezné poranění nad palcem pravé ruky a ke zdravotnímu personálu se choval agresivně. Z tohoto důvodu byl při ošetření přítomen strážník MP. Po ošetření muž pod dohledem hlídky MP z areálu nemocnice odešel.

Dne 12.5.2012 v 7.40 hod. oznámila žena z DC9 dva stany a nepořádek kolem v lese u ulice Nálepkova. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila čtyři mladíky ve věku patnáct a šestnáct let ve stanech a značný nepořádek kolem. Přestupek proti veřejnému pořádku řešila hlídka na místě uložením blokových pokut. Hlídka MP mladíkům nařídila nepořádek uklidit. Následnou kontrolou bylo zjištěno, že stany jsou sbalené a místo uklizené.

Dne 6.5.2012 v 8.52 hod. oznámila žena z DC2, že má u sebe doma na návštěvě svého syna, který na ni ale začal být vulgární a vzhledem k jeho problematické povaze oznamovatelka požádala, aby jej hlídka MP z bytu vykázala, protože na její výzvy, aby byt opustil, syn nereaguje. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila totožnost syna. Jednalo se o devětadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný za dohledu hlídky z bytu v poklidu odešel.

Dne 5.5.2012 v 11.53 hod. oznámila obsluha prodejny v DC4, že v provozovně zadrželi muže při krádeži zboží v hodnotě 298,- Kč. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila totožnost přestupce. Jednalo se o jednašedesátiletého cizince. Hlídka jej převezla na obvodní oddělení PČR v DC4. Řešení záležitosti převzala PČR.

Dne 4.5.2012 v 22:30 hod. si všimla hlídka MP v DC1 dvou osob, které se do sebe fyzicky pustili před budovou nové knihovny. Jednalo se o dvaadvacetiletého a osmadvacetiletého muže z Děčína. Hlídka od sebe oba odtrhla a zabránila dalšímu napadání. Ani jeden z účastníků incidentu nechtěl podat trestní oznámení, strážníci proto věc vyřešili domluvou a oba muže z místa vykázali.

Dne 4.5.2012 ve 14.45 hod. oznámil občan dva lepiče plakátů v DC1 na Tyršově mostě. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zadržela dva mladíky ve věku osmnáct a dvacet let z Ústí nad Labem. Přestupek řešila hlídka uložením blokových pokut. Vylepené plakáty dotyční v přítomnosti hlídky odstranili.