Události MP květen 2013

Městská policie DěčínDne 31.5.2013 v 23:18 hod. oznámil občan, že na Masarykově náměstí v DC1 se hádá muž se ženou a oznamovatel se obává, že hádka přeroste v napadení. Hlídka MP na místě kontaktovala pětadvacetiletého muže a o dva roky starší ženu, kteří mezi sebou měli slovní rozepři. Hlídka oba poučila, aby své záležitosti řešili v klidu a dohlédla na jejich odchod do místa bydliště. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 31.5.2013 v 19.25 hod. oznámili zaměstnanci v DC2, že mají v provozovně klienta, který obtěžuje hosty. Hlídka MP na místě kontaktovala opilého třicetiletého muže. Strážníci jej po zjištění totožnosti z místa vykázali a dohlédli na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 25.5.2013 v 5:05 hodin oznámil občan, že v DC4 v ulici Zbrojnická leží před bankou na zemi nějaký mladík. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o třiadvacetiletého mladíka z Děčína. Mladík byl v podnapilém stavu, neměl žádné zranění a případnou pomoc od hlídky MP odmítl. Hlídka MP záležitost vyřešila domluvou a mladíka nasměrovala do místa jeho bydliště.

Dne 24.5.2013 v 20:00 hodin oznámil občan, že v DC4 jdou po Novém mostě dva bezdomovci směrem na DC2 a nesou na ramenou kovovou fotbalovou branku. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že branku muži odcizili z fotbalového hřiště v DC5. Jednalo se o pětadvacetiletého a o dvacet let staršího muže. Muži branku pod dohledem strážníků vrátili zpět na hřiště. Záležitost hlídka MP vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 23.5.2013 ve 13.55 hod. oznámil občan čtyři kluky na parkovišti mezi prádelnou a poliklinikou, kteří tam jezdí v červeném vozidle nepřiměřenou rychlostí. Po příjezdu byli na místě zjištěny ve vozidle Volvo s propadlou TK čtyři osoby ve věku dvacet jedna až dvacet čtyři let, které u sebe neměly řidičské průkazy. Na místo byla přivolána PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 22.5.2013 ve 21.05 hod. oznámila Hanáková žena z DC14, že u sousedů došlo k napadení mezi příbuznými a požádala o urychlený příjezd hlídky MP. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP. Strážníci zjistili, že osmnáctiletý mladík, který se léčí na psychiatrii, napadl nožem svého otce, kterému způsobil poranění na ruce a na krku. Na místo byla přivolána hlídka PČR a zdravotnická záchranná služba. Hlídka MP mezitím začala prohledávat okolí. Po několika minutách si strážníci všimli mladíka, který odpovídal popisu podezřelého. Muž na výzvu k prokázání totožnosti reagoval nadávkami a rozběhl se směrem ke strážníkům s cílem na ně zaútočit. Hlídka proti němu použila donucovací prostředky a mladíka zpacifikovala. Záležitost si k dořešení převzala hlídka PČR.

Dne 18.5.2013 ve 4.30 hod. oznámil občan z DC2 tři kluky a dvě holky, kteří rozkopali popelnice na křižovatce ulic Riegrova a Purkyňova a jdou směrem dolů ulicí. U železničního viaduktu byla skupinka zadržena hlídkou MP. Skupinka pod dohledem strážníků nepořádek uklidila. Záležitost hlídka vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 18.5.2013 ve 2.24 hod. spatřila obsluha kamerového systému MP dvě osoby, které odnášely kovové předměty z ulice Podmokelská směrem k Revolučnímu náměstí. Na místo byla vyslána hlídka MP, která podezřelou dvojici mužů zadržela. Muži hlídce tvrdili, že plechy našli v parku a že je již kontrolovala hlídka PČR. Následně vyšlo najevo, že plechy pocházejí z výlohy obchodního domu v DC4. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 15.5.2013 v 11.00 hod. oznámil občan z DC2 podezřelého muže, který vyhazuje vany z přízemí opuštěného domu v ul. Kamenická. Na místo byla vyslána hlídka MP, která nedaleko domu zadržela třiadvacetiletého muže, který odvážel na vozíku tři vany a další železný materiál. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 14.5.2013 v 04.35 hod. si všimla obsluha kamerového systému MP tří osob v DC1, které tlačily modrý kontejner na odpadky po chodníku. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila dva mladíky tlačící kontejner a jednoho sedícího v kontejneru. Mladíci se touto činností evidentně bavili a přitom velmi hlasitě křičeli. Jednalo se o mladíky ve věku čtyřiadvacet let. Hlídka MP podezření ze spáchání přestupku oznámila příslušnému správnímu orgánu, který bude následně jednání mladíků posuzovat.

Dne 11.5.2013 ve 15.05 hod. si hlídka MP všimla muže, který na městských slavnostech na Smetanově nábřeží v DC1 obtěžoval ostatní návštěvníky a pokoušel se napadat kolemjdoucí. Jednalo se o třiatřicetiletého muže z Ústí nad Labem. Hlídka MP muži uložila za jeho jednání blokovou pokutu a z prostor, kde se slavnosti konaly, muže vyvedla.

Dne 11.5.2013 v 6.25 hod. spatřila obsluha kamerového systému MP tři osoby, které se koupaly v kašně na Masarykově náměstí v DC1. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zastihla muže a dvě ženy. Hlídka dotyčné z místa vykázala a věc vyřešila důraznou domluvou.

Dne 10.5.2013 ve 23.45 hod. oznámil občan z DC1 rušení nočního klidu hlasitou hudbou a řevem z restaurace v Křížové ulici v DC1. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala obsluhu restaurace. Obsluha uzavřela dveře a hudbu ztišila. Hlídka záležitost vyřešila domluvou.

Dne 10.5.2013 ve 23.30 hod. oznámil občan, že u řetězového mostu na nábřeží v DC1 někdo leží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která poblíž mostu zjistila třiadvacetiletého muže z Děčína, který usnul pod vlivem alkoholu. Muž neměl žádné viditelné zranění a pomoc od hlídky MP odmítl. Strážníci jej z místa vykázali a dohlédli na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 10.5.2013 ve 21.25 hod. oznámil občan přiopilého jedince ležícího na zemi v DC1 v ulici Křížová. Hlídka MP zjistila, že se jednalo třiapadesátiletého muže z Děčína, který na zemi střízlivěl. Hlídka MP mu pomohla na nohy a dohlédla na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 5.5.2013 v 07:00 hod. oznámila obsluha baru v DC1 problém se zákaznicí, která odmítá uhradit útratu. Hlídka MP na místě kontaktovala šestatřicetiletou ženu, která nezaplatila útratu ve výši 750,- Kč. Po důrazné domluvě strážníků si žena nakonec peníze půjčila od známého a útratu zaplatila. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 5.5.2013 v 09:45 hod. spatřila hlídka MP při projíždění ul. Teplická v DC4 kouř u garáží. Hlídka MP na místě kontaktovala dva jednadvacetileté mladíky, kteří pálili kabely. Dotyční pod dohledem strážníků oheň uhasili a veškerý nepořádek si po sobě uklidili. Hlídka s nimi vyřešila přestupek uložením blokové pokuty a mladíky z místa vykázala.

Dne 3.5.2013 v 17.30 hod. zaznamenal pult centrální ochrany městské policie narušení objektu bývalé školky v DC3. Hlídka MP, která se na místo dostavila, objekt zkontrolovala a zjistila vytrženou teprve nedávno instalovanou mříž na okně. Strážníci prohledali DC3 a na Staroměstském nábřeží zadrželi dva podezřelé mladíky ve věku sedmnáct a čtrnáct let. Záležitost si k dořešení převzala přivolaná hlídka PČR.

Dne 2.5.2013 ve 22.15 hod. oznámil občan ležícího muže na chodníku před vchodem do baru v DC9. Hlídka MP zjistila, že se jedná o čtyřicetiletého muže. Muž měl krvácející zranění v oblasti obličeje a další starší zranění již ošetřená. Hlídce sdělil, kdo mu zranění způsobil. Na místo byla přivolána sanita a věc byla oznámena na PČR. Lékař rozhodl o převozu muže do nemocnice na ošetření. Záležitost si k dořešení převzala Policie ČR.

Dne 1.5.2013 v 11.44 hod. oznámil občan, že od zadní části rybníka v DC10 vynášejí nějací muži železo, které nakládají do přistaveného vozidla. Na místo byla vyslána hlídka MP, která podezřelé zadržela. Jednalo se o trojici mužů ve věku sedmnáct až dvacet dva let. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.