Události MP leden 2015

Městská policie DěčínDne 26.1.2015 v čase 13:05 hodin oznámil občan na linku 156, že se nachází v DC1 na Masarykovo náměstí, a že zadržel zloděje. Hlídka MP na místě zjistila, že do nezajištěného bytu vnikl čtyřicetiletý muž a vlastní přinesenou vložkou se v bytě uzamkl. Zadržený hlídce MP přiznal, že v bytě chtěl odcizit vodovodní baterie. Po domluvě s PČR vyřešili strážníci záležitost uložením blokové pokuty a muže z místa vykázali.

Dne 26.1.2015 ve 22.55 hod. si hlídka MP všimla, že u objektu autoopravny v DC32 jsou vypáčená rolovací vrata a uvnitř objektu je slyšet šramot. Následně z objektu vyšel muž, který držel v ruce reproduktor. Hlídka jej zadržela a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o dvaadvacetiletého muže z Děčína. Vzhledem k důvodnému podezření z vloupání byla na místo přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 25. ledna 2015 v 01:05 zastavila hlídka MP v DC1 v ulici Labská vozidlo Audi, které řidič neměl zjevně pod kontrolou. Za volantem seděl pětadvacetiletý muž z Děčína. Řidič uvedl, že před jízdou požil v menším množství alkohol. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 23.1.2015 v 00.40 hodin oznámil občan rušení nočního klidu v DC32 v ul. V Sídlišti. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala nájemníka bytu, ze kterého byl slyšet hluk. Jednalo se o devětadvacetiletého muže z Děčína. Hlídka mu nařídila hudbu vypnout a ztišit se. Přestupek bude následně řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 18.1.2015 ve 23.09 hod. oznámila žena z DC7, že někdo tluče na dveře jejího bytu a ona má strach. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že před bytem oznamovatelky leží opilý muž. Hlídka jej zvedla a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o pětasedmdesátiletého muže z Děčína. Dotyčný neměl žádné viditelné zranění, jen si cestou domů z restauračního zařízení spletl vchod do domu a bouchal na nesprávné dveře. Hlídka záležitost vyřešila domluvou a dohlédla na odchod muže do místa jeho bydliště.

Dne 17.1.2015 ve 21.20 hod. spatřila hlídka MP v ul. Kostelní v DC32 řidiče, který s vozidlem jezdil po poli nad sídlištěm. Vozidlo zastavilo na panelové cestě u pole a vystoupil z něj mladík, kterého hlídka ihned ztotožnila. Jednalo se o osmnáctiletého mladíka z Děčína. Z dotyčného byl cítit alkohol a neměl od vozidla doklady. Dále hlídka zjistila, že vozidlo nemá přední RZ a má propadlou STK. Na místo byla přivolána hlídka PČR. Orientační dechová zkouška na alkohol byla pozitivní. Řešení události převzala PČR.

Dne 17.1.2015 v 09.15 hod. oznámil občan, že jde z Březin do DC3 a kousek za cyklostezkou rozebírají nějací muži starý bojler a dělají u toho značný nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která tam přistihla šestatřicetiletého a devatenáctiletého muže z Děčína. Hlídka jim nařídila nepořádek uklidit a přestupek vyřešila na místě uložením blokové pokuty.

Dne 16.1.2015 v 19.50 hodin oznámila žena z DC32, že jí její přítel napadá, rozbíjí nábytek a vyhrožuje, že jí vyhodí z bytu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příchodu na místo zjistila, že osmadvacetiletý muž se nepohodl se svou přítelkyní, k fyzickému napadení nebo rozbíjení vybavení domácnosti ale nedošlo. Hlídce muž sdělil, že z bytu raději odejde k otci, aby přítelkyni neprovokoval. Hlídka věc vyřešila domluvou a dohlédla na odchod muže z bytu.

Dne 11.1.2015 ve 22.20 hod. oznámila žena z DC32, že v ul. V Sídlišti bije nějaký muž ženu. Hlídka na místě zastihla jednatřicetiletého muže z Děčína, který se pohádal se svou přítelkyní a hádka byla poněkud hlasitější. K napadení ženy ale nedošlo. Hlídka muži důrazně domluvila, aby své spory řešil klidnějším způsobem.

Dne 9.1.2015 ve 22.18 hod. oznámila žena z DC32, že sousedé tropí v bytě značný hluk. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že devětadvacetiletý muž pořádal v bytě s kamarády oslavu. Hlídce přislíbil, že již bude klid. Přestupek řešila hlídka uložením blokové pokuty. Ve 23.27 hod. oznamovatelka sdělila, že soused opět tropí v bytě hluk. Na místo byla opět vyslána hlídka MP, která o události sepsala úřední záznam. Přestupek tak bude řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 9.1.2015 ve 22.20 hod. zaznamenala obsluha kamerového systému MP v DC6 muže, který ležel kousek od jednoho ze zaparkovaných vozidel. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jednasedmdesátiletý muž je značně opilý. Hlídka mu pomohla na nohy. Dotyčný neměl žádné viditelné zranění. Hlídka jej doprovodila do místa bydliště, kde ho předala manželce, která slíbila, že se o opilého manžela postará.

Dne 9.1.2015 ve 20.13 hod. oznámila žena, že v DC4 jde ulicí Teplická podnapilý muž, který převrací kontejnery a u prodejny papírnictví kopl do výlohy, kterou poškodil. K popisu muže oznamovatelka uvedla, že má na sobě bílé kalhoty a červenou vestu. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo taktéž vyslala svou hlídku. Hlídka MP podezřelého, který odpovídal popisu, zadržela u ul. Čsl. Mládeže. Jednalo se o jednatřicetiletého muže z Děčína. Zadržený se k převráceným kontejnerům a poškození výlohy doznal. Následně se na místo dostavila hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 5.1.2015 v 02.15 hod. požádala zaměstnankyně nemocnice o vyslání hlídky MP do areálu interny, kde zdravotníci ošetřovali agresivního pacienta. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že pacient mezitím utekl. Hlídka MP prohledala okolí a pacienta následně našla v ul. Benešovská. Na místě si jej převzala hlídka PČR, která dotyčného dopravila zpět do nemocnice.

Dne 4.1.2015 ve 14.25 hod. oznámil občan vzájemné napadání muže a ženy v DC1 v ulici Řetězová. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že padesátiletý muž se pohádal se svou o třicet let mladší přítelkyní. Nikdo nebyl zraněn a přivolání hlídky PČR oba přítomní odmítli. Hlídka záležitost vyřešila domluvou.

Dne 3. 1. 2015 v 00:25 hodin oznámil občan, že v DC3 v Jezdecké ulici je na travnaté ploše zaparkované vozidlo Volkswagen. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na vozidlo nainstalovala technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla – tzv. botičku. V 00:54 hodin se oznamovatel opět ozval s tím, že se k vozidlu dostavil řidič, rozjel se, přičemž botičku zdemoloval a jede směrem do města. Pohyb řidiče následně sledoval kamerový systém, za vozidlem byly vyslány dvě hlídky MP. Strážníkům se řidiče podařilo zastavit v DC1 v ul. Nerudova. Za volantem seděl pětačtyřicetiletý muž z Děčína. Z jeho dechu byl cítit alkohol. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která provedla orientační dechovou zkoušku s výsledkem 1,61 promile. Řešení události převzala PČR.

Dne 2. 1. 2015 ve 22:50 hodin oznámil občan, že v domě v DC9 pořádá někdo velmi hlasitý mejdan. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala nájemníky bytu. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka, který měl na návštěvě několik kamarádů. Hlídka záležitost vyřešila uložením blokové pokuty. Další stížnosti na rušení nočního klidu se již neopakovaly.