Události MP prosinec 2014

Městská policie DěčínDne 27.12.2014 ve 22.50 hod. oznámil na linku 156 muž, že byl na Kamenické ulici v DC2 s kamarádem napaden jiným mužem. Dále uvedl, že utekl do chodby blízkého domu a útočník kope do dveří. Na místo byla vyslána hlídka MP, která útočníka vyzvala, aby svého jednání zanechal, na což vůbec nereagoval. Poté začal před strážníky utíkat po ul. Kamenická směrem k centru města. Na výzvu k zastavení nereagoval. Po krátkém pronásledování jej strážníci dostihli. Muž začal klást aktivní odpor a začal strážníky napadat, hlídka mu proto přiložila služební pouta. Jednalo se o dvacetiletého muže z Jílového. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dalšímu řešení.

Dne 27.12.2014 v 16.00 hodin oznámil občan z DC32, že v osmém patře panelového domu v DC32 je v bytě nějaká omladina a vyhazuje z okna pet lahve a další věci. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příchodu na místo v nezajištěném prázdném bytě zjistila dva chlapce ve věku dvanáct a čtrnáct let. Dotyční vyhodili prázdné pet lahve a dva kusy polystyrenu. Hlídka je nechala nepořádek uklidit a nařídila správci domu, aby zajistil zajištění prázdných bytů proti vniknutí.

Dne 24.12.2014 v 11.10 hod. oznámil občan z DC6, že na konečné zastávce MHD se pohybuje nějaký muž, který se hrabe v popelnicích a dělá kolem bordel. Na místo byla vyslána hlídka MP, která při této činnosti přistihla sedmadvacetiletého muže z Karviné. Hlídka jej nechala vše uklidit. Přestupek strážníci vyřešili uložením blokové pokuty.

Dne 23.12.2014 ve 21.30 hodin oznámil občan z DC6, že ho v bytě fyzicky napadl jeho nevlastní syn. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že sedmadvacetiletý muž se vrátil domů v podnapilém stavu, začal rozbíjet zařízení bytu a fyzicky napadat svou rodinu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení. Na žádost PČR převezla hlídka MP agresora na obvodní oddělení PČR v DC4.

Dne 21.12.2014 v 15.16 hod. oznámil řidič autobusu MHD, že stojí v zastávce v DC4 a v autobuse je jedna cestující, která se mu zdá zmatená. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o jednaosmdesátiletou ženu z Děčína. Hlídce sdělila, že odešla z ambulance interního oddělení nemocnice. MP kontaktovala zdravotní sestru ambulance interny, která vše potvrdila. Hlídka ženu odvezla do nemocnice a na interně ji předala přítomnému zdravotnímu personálu.

Dne 20.12.2014 v 12.05 hod. oznámil pracovník ostrahy prodejny v DC4, že jim nějaký muž v červené bundě odcizil v prodejně lahev alkoholu a nyní utíká směrem do ulice Dělnická. Na místo byla vyslána hlídka MP, která provedla kontrolu okolí, ale muže uvedeného popisu nikde nenalezla. Hlídka kontaktovala oznamovatele v prodejně a zkontrolovala záznam z kamerového systému prodejny. Hlídka zjistila, že v prodejně se pohybovali dokonce dva zloději, kteří spolu spolupracovali. Při následné kontrole okolí hlídka jednoho z podezřelých zadržela u hlavního vlakového nádraží. Jednalo se o devětadvacetiletého muže z Ústí nad Labem. Řešení události převzala Policie ČR.

Dne 20.12.2014 v 00.58 hod. oznámil občan z DC4, že k jeho sousedům někdo vlezl do baráku a teď ho tam nahání po zahradě. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která zjistila, že zloděj měl z bytu odcizit šperky, hodinky a peníze v hotovosti. Hlídka prohledala zahradu, kde se v jednom místě ukrýval muž, který odpovídal popisu údajného zloděje. Vedle sebe měl rozsypanou misku se šperky. Jednalo se o šestadvacetiletého muže z Děčína. Hlídka prohledala zahradu a nalezla i další odcizené věci, které muž na útěku odhodil. Řešení události převzala Policie ČR.

Dne 19.12.20014 v 06.55 hod. oznámila obsluha prodejny v DC1, že mají v prodejně podnapilého muže, který obtěžuje zaměstnance a zákazníky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže vyzvala zákonnou výzvou, aby prokázal svoji totožnost. Protože tak neučinil, byl předveden na PČR do DC1, kde byla jeho totožnost ověřena. Jednalo se o třiačtyřicetiletého muže z Prahy. Muž během úkonů hlídky kladl aktivní odpor, proto museli strážníci použít donucovací prostředky. Po ověření totožnosti byl muž z PČR propuštěn. Jeho jednání bude následně řešit příslušný správní orgán magistrátu.

Dne 7.12.2014 v 13:43 hodin oznámil občan, že v DC1 v ulici Myslbekova nějaký bezdomovec ohrožuje lidi na zastávce MHD. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o strážníkům velmi dobře známého problémového osmapadesátiletého bezdomovce.
Strážníci dotyčného z místa vykázali a dohlédli na to, aby se na místo nevracel. Záležitost hlídka vyřešila důraznou domluvou.

Dne 5.12.2014 v 19:45 hod. oznámila obsluha baru v DC1, že na ní řve nevybíravým slovníkem jeden z hostů Hlídka MP na místě kontaktovala obsluhu, která uvedla, že jí opilý šedesátiletý muž neustále nadával. Hlídka MP dotyčného z baru vykázala. Záležitost strážníci vyřešili důraznou domluvou.

Dne 5.12.2014 v 15.23 hod. oznámil občan, že z bytu v ul. Jungmannova v DC4 někdo volá o pomoc a ještě křičí „volejte policii.“ Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která zjistila, že jednasedmdesátiletá žena se pohádala se svým o čtyři roky starším přítelem. Ten jí sdělil, že pokud se jí na něm něco nelíbí, tak ať si „zavolá třeba policii“. Žena jej bohužel uposlechla a začala volat z okna bytu o pomoc. Hlídka dotyčné i jejímu příteli domluvila a doporučila jim svoje spory řešit jiným způsobem, než bezdůvodným voláním z okna o pomoc.

Dne 5.12.2014 v 7.55 hod. oznámil občan, že v lesním parku pod Stoliční horou v DC2 leží bezdomovec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o muže, který spadl ze stráně pod Stoliční horou a způsobil si krvácející zranění hlavy. Hlídka na místo ihned přivolala sanitu, jejíž posádka převezla zraněného muže do nemocnice na ošetření.