Události MP listopad 2013

Městská policie DěčínDne 30.11.2013 ve 20.45 hod. oznámil občan z DC32, že jeho soused má hodně hlasitě puštěnou hudbu a jeho malé děti nemůžou spát. Chtěl na to souseda upozornit, nikdo ale na zvonění nereaguje. Na místo byla vyslána hlídka MP, která oznámení potvrdila. Hlídka kontaktovala nájemníky dotyčného bytu. Strážníkům otevřela šestatřicetiletá žena, která se omluvila s tím, že slaví narozeniny. Hudbu ihned ztišila a okno uzavřela. Strážníci přestupek vyřešili domluvou.

Dne 30.11.2013 ve 20.10 hod. oznámil řidič, že zaparkoval na malém parkovišti v ul. Tyršova v DC1, před něj do zákazu stání zaparkoval  jiný řidič a brání mu v odjezdu. Hlídka MP na místě zjistila majitele špatně parkujícího auta. Majitel se vzápětí ke svému vozidlu dostavil. Jednalo se o pětadvacetiletého muže z Děčína. Hlídka přestupek vyřešila na místě uložením blokové pokuty.

Dne 29.11.2013 v 13:55 hod. oznámil občan, že dva muži nesou do sběrného dvora v ul. Litoměřická v DC3 sloup veřejného osvětlení. Hlídka MP na místě zadržela třiadvacetiletého a devatenáctiletého muže. Dvojice v DC3 sebrala sloup veřejného osvětlení, který byl připraven k instalaci. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 26.11.2013 v 03.10 hodin oznámil občan, že se nachází v herně v DC 9, vyhrál na automatu určitou částku a obsluha mu ji odmítá vyplatit. Na místo byla vyslána hlídka MP, které majitelka herny, šestačtyřicetiletá žena, sdělila, že oznamovatel sice vyhrál nějaké peníze, ale zároveň jí dluží určitou částku a ona mu chtěla vyplatit rozdíl této částky. S tím muž nesouhlasil. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 25.11.2013 v 22.40 hodin oznámil občan, že v DC5 v ulici Předmostí leží pod Novým mostem nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo sdělila, že se jedná o strážníkům dobře známého opilého jednapadesátiletého bezdomovce. Hlídce se jej nepodařilo probrat k vědomí, proto byla na místo přivolána záchranka, která muže odvezla do nemocnice na vyšetření.

Dne 25.11.2013 v 20.45 hodin oznámil občan, že ho v bytě v DC27  ohrožuje nožem jeho přítelkyně. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že dvaadvacetiletý muž přišel nečekaně domů a nachytal svoji přítelkyni s jiným mužem. Když si chtěl sbalit věci a odejít z bytu, přítelkyně se mu v tom snažila zabránit. Muž si v přítomnosti hlídky zabalil své věci a z bytu odešel. Dle jeho sdělení se takto stěhuje asi po desáté. Hlídka MP dohlédla na jeho bezpečný odchod z  bytu.

Dne 23.11.2013 v 16.30 hodin oznámila pracovnice obchodního domu v DC3, že v prodejně zadrželi muže podezřelého z krádeže. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila, že čtyřiapadesátiletý muž z Ústí nad Labem odcizil zboží v hodnotě 83,- Kč. Hlídka s ním záležitost vyřešila uložením blokové pokuty a dotyčného z prodejny vykázala. Zboží bylo vráceno zpět obchodnímu domu.

Dne 23.11.2013 v 14.05 hodin oznámil pracovník bezpečnostní služby obchodního domu v DC4, že v prodejně potravin zadržel muže podezřelého z krádeže. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že v prodejně kradl sedmadvacetiletý muž z Děčína. S ohledem na mužovu minulost a opakované případ krádeží z jeho strany byla na místo přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 22.11.2013 ve 20.30 hod. oznámil asistent prevence kriminality, že v DC32 se před tamní restaurací pohybuje opilý muž, neustále popíjí pivo a má s sebou na volno bojového psa. Na připomínku asistentů, že porušuje vyhlášku města, nijak nereaguje. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o dvaatřicetiletého muže z Roudnice nad Labem. Jeho pes mezitím napadl jiného psa a způsobil mu zranění. Hlídka poskytla majiteli zraněného psa totožnost muže a poučila jej, jak ve věci dále postupovat. Přestupek spočívající v konzumaci alkoholu na veřejném prostranství vyřešili strážníci uložením blokové pokuty.

Dne 22.11.2013 v 16.10 hodin oznámil muž, že v DC1 v ulici Plavební leží na chodníku nějaká žena, zřejmě je v podnapilém stavu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že na chodníku leží strážníkům dobře známá šestapadesátiletá žena, která se nacházela ve stavu pro ni obvyklém – opilá namol. S ohledem na to, že žena si pádem na chodník způsobila zranění hlavy, jí strážníci poskytli první pomoc a na místo přivolali záchranku, která ženu odvezla do nemocnice na ošetření.

Dne 20.11.2013 v 00.40 hod. oznámil občan z DC3 tři značně opilé muže, kteří se mezi sebou hádali a poté do sebe začali vzájemně strkat kousek od objektu Chlum. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila, že tři muži ve věku čtyřicet dva a čtyřicet tři let se do sebe po konzumaci alkoholu fyzicky pustili a důvodem sporu byla údajná krádež mobilního telefonu. Údajný okradený nakonec telefon našel v jedné z kapes. Řešení na místě převzala projíždějící hlídka PČR.

Dne 19.11.2013 v 11.45 hod. oznámila řidička, že parkuje na parkovišti proti kinu Sněžník na Podmokelské ulici v DC4 a postavil se před ní řidič, zapnul výstražná světla a odešel neznámo kam. Na místo byla vyslána hlídka MP, která s dotyčným řidičem přestupek vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 10.11.2013 v 17.35 hod. oznámil občan, že se v nočním baru v DC1 se pere několik hostů. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že osmadvacetiletý muž se dostal do sporu s dalšími dvěma hosty a vše vyvrcholilo strkanicí. K žádnému napadení nedošlo. Nikdo z přítomných nechtěl nic hlásit. Hlídka všechny účastníky incidentu z provozovny vykázala a dohlédla na jejich bezpečný odchod.

Dne 10.11.2013 v 8.35 hod. si všimla hlídka MP v DC5 podezřelého muže, který tlačil kárku, přes kterou měl hozenou bundu. Hlídka muže zastavila a zjistila, že pod bundou má železné profily. Jednalo se o osmačtyřicetiletého muže z Děčína. Muž hlídce sdělil, že vše našel u řeky. S ohledem na důvodné podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 8.11.2013 v 21:05 hod. oznámil občan, že v ul. Riegrova v DC2 u kontejnerů na hadry je nějaký muž, který vyhazuje obsah kontejneru na zem. Hlídka MP na místě kontaktovala známého osmatřicetiletého bezdomovce. Ten po sobě pod dohledem hlídky uklidil a byl z místa hlídkou vykázán.

Dne 8.11.2013 ve 12.15 hod. oznámil občan, že na parkoviště před základní školou Vojanova v DC8 se nacházejí podnapilí bezdomovci, kteří se vzájemně napadají a kolem procházejí malí školáci. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že na místě se nachází pouze jeden bezdomovec. Jednalo se o šestačtyřicetiletého muže. Hlídka dotyčného z místa po domluvě vykázala.

Dne 8.11.2013 v 9.08 hod. oznámil občan, že v DC6 mu ve výjezdu z garáže brání zaparkované vozidlo. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o vozidlo Škoda Felicia. Hlídka kontaktovala majitele vozu, který se na místo ihned dostavil, omluvil se a vozidlo přeparkoval. Přestupek hlídka vyřešila domluvou.

Dne 4.11.2013 v 14:15 hod. oznámil občan, že ve výjezdu z garáže v ul. 17. listopadu v DC1 parkuje cizí vozidlo. Hlídka MP na místě zjistila majitele, který si vůz Opel Corsa přeparkoval. Přestupek řešila hlídka uložením blokové pokuty.

Dne 4.11.2013 ve 22.07 hod. oznámil občan z DC32, že v domě v ulici Čsl. Partyzánů nájemníci přízemního bytu ruší noční klid. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že z inkriminovaného bytu je slyšet reprodukovaná hudba. Hlídka kontaktovala nájemnici bytu. Jednalo se o třiatřicetiletou ženu z Děčína. Ta hlídce sdělila, že s několika kamarády slaví narozeniny. Po výzvě hlídky hudbu vypnula a přislíbila, že již bude klid. Přestupek strážníci vyřešili domluvou.

Dne 3.11.2013 ve 14.10 hod. oznámil muž z DC4, že se nějaká osoba snaží dostat do kontejneru na elektrický odpad. Hlídkou MP byl na místě zjištěn hlídce dobře známý osmatřicetiletý bezdomovec. Hlídka jej nechala vše řádně uklidit a přestupek vyřešila na místě uložením blokové pokuty.

Dne 3.11.2013 ve 4.10 hod. oznámil občan z DC27 rušení nočního klidu hlasitou hudbou z bytu ve 4. patře. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala nájemníka bytu. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka z Děčína. Přestupek proti veřejnému pořádku řešila hlídka na místě uložením blokové pokuty.

Dne 2.11.2013 ve 22.10 hod. oznámil občan z DC32 rušení nočního klidu hlasitou hudbou z areálu soukromé firmy v ulici Kamenná. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že v objektu probíhá oslava narozenin a hudba byla slyšet z otevřeného okna. Hlídka kontaktovala pracovnici firmy, která okna ihned uzavřela. Záležitost hlídka řešila uložením blokové pokuty.

Dne 1.11.2013 ve 21.45 hod. oznámil občan, že někdo chytá ryby v zimním přístavu v Rozbělesích. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě přistihla při chytání ryb třicetiletého muže. Přivolaná hlídka PČR záležitost kvalifikovala jako přestupek, který bude následně řešit příslušný orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 1.11.2013 v 19.30 hod. oznámil občan z DC1 dvě osoby, které se snaží dostat do kontejneru na elektrický odpad v DC1 vedle lékárny. Hlídkou MP byly na místě zjištěni dva muži ve věku osmatřicet let. Jeden z nich hlídce sdělil, že chtěl z kontejneru získat nabíječku na mobilní telefon. Hlídka oba z místa vykázala a záležitost vyřešila domluvou.

Dne 1.11.2013 v 10.20 hod. zaznamenala obsluha kamerového systému MP v DC32 v ulici Přímá zaparkované vozidlo na travnaté ploše a zároveň v zákazu vjezdu všech vozidel. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o vozidlo značky VW Golf. Hlídka kontaktovala řidiče, devatenáctiletého muže z Děčínska. Řidič vozidlo ihned přeparkoval. Přestupek řešila hlídka na místě uložením blokové pokuty.