Události MP listopad 2014

Městská policie DěčínDne 1.12.2014 v 02.03 hod. oznámila žena, že v DC3 v ulici Litoměřická leží dvě osoby, které mají krvácející zranění hlavy a v obličeji. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR. Hlídka MP na místě zjistila, že jednatřicetiletý muž fyzicky napadl třiadvacetiletou ženu, které způsobil krvácející zranění hlavy a zhmožděniny v obličeji. Poškozené se zastali její kamarádi, kteří fyzicky agresora napadli a způsobili mu krvácející zranění v obličeji. MP na místo přivolala záchranku, která zraněné odvezla do nemocnice na ošetření. Řešení události převzala hlídka PČR.

Dne 29.11.2014 ve 12.30 hod. oznámila ochranka obchodního domu v DC3, že se tam povaluje nějaký bezdomovec a nechce objekt opustit. Na místo se dostavila hlídka MP, která zjistila, že se jedná o strážníkům dobře známého sedmašedesátiletého bezdomovce. Hlídka jej z obchodu vykázala. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 28.11.2014 v 8.10 hod. kontrolovala hlídka MP v DC32 totožnost dvaatřicetiletého muže z Děčína, který odpovídal popisu osoby, po které pátrá policie. Při ověřování totožnosti se potvrdilo, že jde o hledanou osobu. Hlídka MP muže zadržela a přiložila mu pouta. Zadržení muže se pokusili zabránit jeho kamarádi, kteří strážníky napadali a snažili se jim zabránit v přiložení pout. Situaci uklidnily až další hlídky MP. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si zadrženého převzala k dalším úkonům.

Dne 22.11.2014 v 18.15 hod. oznámila třiapadesátiletá žena z DC4, že jí napadá podnapilý bývalý přítel a požádala, aby ho strážníci vykázali z bytu. Na místo se dostavila hlídka MP, která zjistila, že dvojice konzumovala alkohol a jejich rozhovor postupně přešel v hádku. Muž za přítomnosti hlídky v klidu z bytu odešel. Strážníci dotyčné poučili, jak řešit obdobné spory smírnou cestou. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 22.11.2014 v 01.10 hodin oznámila žena, že v DC4 v ulici Divišova leží na chodníku nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která se snažila dotyčného přivést k vědomí, ovšem neúspěšně. Muž byl pod silným vlivem alkoholu a jakákoli komunikace s ním byla nemožná. Na místo byla proto přivolána záchranka, která muže převezla do děčínské nemocnice na ošetření.

Dne 21.11.2014 v 17.40 hod. oznámila pracovnice děčínské nemocnice, že se jim v čekárně ambulance interny zdržuje nějaký bezdomovec a nechce prostor opustit. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o sedmašedesátiletého bezdomovce. Strážníci jej z místa vykázali a doprovodili mimo objekt nemocnice.

Dne 17.11.2014 v 10.50 hod. oznámil občan, že v DC1 na Masarykově náměstí dělají před bankou dva bezdomovci nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o strážníkům dobře známé bezdomovce ve věku padesát devět a padesát let. Hlídka jim nařídila nepořádek uklidit a z místa je vykázala.

Dne 17.11.2014 v 00.35 hod. oznámila obsluha restaurace v DC3, že se tam pere několik hostů. Na místo byla vyslána hlídka MP, která se připojila k hlídce Policie ČR, která již záležitost řešila. Podle sdělení přítomných se popralo šest hráčů karet. Nikdo z přítomných nechtěl nic hlásit, škoda během incidentu žádná nevznikla, hlídka MP společně s hlídkou PČR dohlédla na pokojný odchod všech zúčastněných. Obsluha následně restauraci uzavřela.

Dne 16.11.2014 v 15.55 hod. oznámila žena z DC27, že v jednom z bytů upadnul na zem nájemník, nemůže vstát a volá o pomoc. Hlídka MP na místě zaznamenala sténání slyšitelné přes dveře. Strážníkům se podařilo byt otevřít. V koupelně strážníci našli muže v tratolišti krve. Muž si zřejmě při pádu poranil hlavu a utrpěl zlomeninu. Na místo byla okamžitě přivolána záchranka, která muže ošetřila a poté převezla do nemocnice. Hlídka MP dveře uzamkla a incident oznámila dceři zraněného muže.

Dne 16.11.2014 v 03.25 hod. zaznamenala hlídka MP, že před diskoklubem v DC6 je zaparkovaná sanita, jejíž tříčlenná posádka odváděla do vozidla zraněného muže. K sanitě poté přistoupil jeden z členů ostrahy diskoklubu, na kterého ošetřovaný skočil a snažil se jej fyzicky napadnout. Hlídka agresora za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovala a nasadila mu pouta. Od obsluhy klubu hlídka zjistila, že muž uvnitř rozbil skleněnou výplň dveří a přitom si způsobil mnohačetná řezná poranění. Muž byl poté převezen do nemocnice na ošetření a na žádost lékaře asistoval při jeho převozu přímo v sanitce strážník MP. Na místo pak byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 15.11.2014 v 19.16 hod. oznámil občan, že u autobusové zastávky v DC5 leží na spacáku opilý bezdomovec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o jí dobře známého čtyřiapadesátiletého bezdomovce. Dotyčný si za přítomnosti hlídky MP spací pytel sbalil, hlídka jej poté z místa vykázala.

Dne 9.11.2014 v 00.20 hod. se dostavil na služebnu MP silně podnapilý čtyřiašedesátiletý muž z DC4 a sdělil, že se nemůže dostat domů, že mu někdo asi vyměnil vložku a že chce, aby mu MP umožnila vstup do jeho bydliště. Hlídka MP dotyčného doprovodila do místa bydliště, kde mu jeho klíči normálně otevřela byt. Muž to pro svou opilost nezvládl, zámek mu nikdo nevyměnil. Muž lékařské ošetření odmítl a hlídce poděkoval s tím, že se ze svého stavu jde vyspat.

Dne 9.11.2014  v 18.10 hodin oznámil občan, že z DC9 jede vozidlo Opel modré barvy, jehož řidička je svlečená a zřejmě v podnapilém stavu. V součastné době jede po ulici Pivovarská. Na místo byla vyslána hlídka MP, které se podařilo vozidlo zastavit na ulici Benešovská. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Jednatřicetiletá řidička uvedla, že svlečená jede proto, že se vsadila s kamarádkou. Hlídka ženě doporučila oblečení méně poutající pozornost a po ověření totožnosti záležitost dále neřešila.

Dne 8.11.2014 v 07.30 hod. si hlídka MP všimla na Mírovém náměstí v  DC4 skupinky mužů, kteří byli pod vlivem alkoholu a nasedli do zaparkovaného vozidla Fiat. Muži počkali, až se hlídka MP vzdálí a poté se vozidlo dalo do pohybu. Druhá hlídka MP vůz v ul. Tržní pomocí majáků zastavila. Za volantem seděl sedmadvacetiletý muž z Bíliny. Dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 1,30 promile. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 8.11.2014v 01.40 hod. oznámil občan z DC4, že po ulici Teplická jdou směrem na DC9 osoby, které převracejí popelnice. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zadržela dva mladíky ve věku osmnáct a devatenáct let. Dotyční za dohledu hlídky všechny převrácené popelnice postavili a umístili na původní místo. Přestupky řešila hlídka uložením blokových pokut.

Dne 7.11.2014 ve 22.35 hod. oznámil občan z DC32 rušení nočního klidu v ul. V Sídlišti. Hlídka MP se na místo dostavila zároveň s hlídkou PČR. Hlídky zjistily, že z jednoho z bytů byla slyšet reprodukovaná hudba. Nájemník bytu, osmadvacetiletý muž z Děčína, hlídkám sdělil, že s cca patnácti kamarády slaví narozeniny a slíbil, že již bude klid. Přestupek vyřešila hlídka PČR uložením blokové pokuty. Ve 23.40 hod. se oznámení opakovalo. Hlídka MP na místě záležitost vyřešila uložením blokových pokut a místo následně monitorovala. Další stížnosti již MP nezaznamenala, na místě byl klid.

Dne 7.11.2014 ve 20.56 hod. oznámil občan z DC8, že se nachází v restauraci a majitel restaurace jej požádal o přivolání hlídky MP, protože mu někdo odcizil notebook. Na místo byla vyslána hlídka MP, která od přítomného majitele zjistila, že notebook mu před cca dvaceti minutami odcizil jeden ze zákazníků, přičemž uvedl i jeho jméno a popis. Hlídka provedla kontrolu sídliště a pachatele krádeže zadržela. Jednalo se o dvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný měl u sebe i odcizený notebook. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 2.11.2014 v 8.05 hod. oznámil občan muže, který sebral v DC1 na Komenského náměstí ceduli a jde s ní ulicí Riegrova. Na místo byla vyslána hlídka MP, která podezřelého zadržela. Jednalo se o třicetiletého muže z Děčína. Přestupek proti majetku řešila hlídka na místě uložením blokové pokuty. Muž pak pod dohledem strážníků značku vrátil na místo.

Dne 1.11.2014 ve 21.05 hod. oznámil občan z DC1, že v Křížové ulici pod Dlouhou jízdou jsou nějací mladíci a pijí tam alkohol. Na místo byla vyslána hlídka MP, která tam přistihla čtyři muže ve věku dvacet dva až třicet čtyři let. Alkohol konzumoval nejmladší z nich, hlídka s ním přestupek vyřešila uložením blokové pokuty. Při ověřování totožnosti se navíc ukázalo, že po muži pátrá policie, hlídka jej proto převezla na obvodní oddělení PČR, která si muže převzala k dalším úkonům.

Dne 1.11.2014 v 00.ů05 hod. oznámil občan z DC6, že viděl jít Dělnickou ulicí směrem na DC6 mladíka, který si nesl nějakou dopravní značku. Na místo byla vyslána hlídka MP, která u sídliště přistihla s přenosnou dopravní značkou podnapilého pětačtyřicetiletého muže, který strážníkům s úsměvem na rtech oznámil, že značka se mu líbí, proto si ji nese domů. Přestupek hlídka vyřešila sepsáním oznámení o spáchání přestupku a věc bude řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín. Značku muž vrátil zpět na místo.