Události MP říjen 2011

Městská policie DěčínDne 2.11.2011 v 00.20 hod. požádal operační důstojník HZS o spolupráci při vypátrání volajícího, který neustále blokuje linku 112 voláním z telefonní budky v DC1. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v blízkosti budky zastihla padesátiletého muže z Děčína. Vzhledem k tomu, že se jednalo o osobu zbavenou svéprávnosti, vyřešili strážníci záležitost domluvou a dotyčného z místa vykázali.

Dne 31.10.2011 v 19.09 hod. oznámila žena z DC1, že v ulici Anenská odchytla malého volně pobíhajícího bezprizorního psa blíže neurčené rasy. Na místo byla vyslána hlídka MP, která psa od oznamovatelky převzala a převezla jej do městského útulku pro opuštěná a toulavá zvířata v DC3, kde byl umístěn do záchytného kotce.

Dne 31.10.2011 ve 20.40 hod. si všimla obsluha kamerového systému MP ležící osoby před vchodem do budovy Hlavního vlakového nádraží v DC4. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že ležící osobou je známý devětačtyřicetiletý opilec, kterému tekla z úst krev. Zranění si zřejmě způsobil pádem na zem. Hlídka muže vzbudila a požádala o přivolání lékaře. Lékař muže vyšetřil a rozhodl o jeho převozu do nemocnice. Muž po celou dobu všechny kolem sebe vulgárně slovně napadal, převozu do nemocnice proto po celou dobu asistoval strážník MP.

Dne 28.10.2011 ve 23.10 hod. nalezla hlídka MP na chodníku v DC1 spícího podnapilého osmačtyřicetiletého muže z Děčína. Muž byl lehce zraněný v obličeji, ošetření ale odmítl a chtěl pokračovat v cestě směrem do místa bydliště. Při vytahování kapesníku mu z kapsy vypadl sáček s větším množstvím drogy. Na místo byla proto přivolána hlídka Policie ČR, která si muže převzala.

Dne 28.10.2011 ve 22.45 hod. oznámil občan z DC4, že jde kolem učiliště v Ruské ulici a nějaký kluk tam vykopl sklepní okno. Na místo se dostavila hlídka MP, která zadržela podnapilého devatenáctiletého mladíka z Děčína, který rozbil okno o velikosti cca 1m x 30cm. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 28.10.2011 v 01.25 hod. oznámila PČR, že v DC4 na Husově náměstí došlo k loupeži, kdy dva pachatelé přepadli muže a odcizili mu mobilní telefon a finanční hotovost. PČR požádala o pomoc při pátrání po pachatelích. Hlídka MP následně v ul. Prokopa Holého zadržela muže, který odpovídal popisu jednoho z pachatelů. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si zadrženého převzala.

Dne 26.10.2011 v 10.55 hod. oznámil asistent prevence kriminality, že v DC9 se nachází za objektem Dukla stavební buňka, u které se pohybují dva muži, kteří z buňky nakládají na káru železo. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o osmadvacetiletého a třiadvacetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 23.10.2011 v 03:00 hod. oznámil občan, že nějací kluci nesou lavičku od kruhového objezdu směrem do ulice J. z Poděbrad v DC6. Hlídka MP na místě zadržela dva mladíky ve věku dvacet a dvacet jedna let, kteří přiznali, že lavičku odcizili na zastávce MHD. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 18.10.2011 v 23.04 hod. oznámil občan, že v ul. Moskevská v DC6 nějací kluci vlezli do opuštěného domu, kde mohou něco poškodit. Hlídka MP na místě kontaktovala dva mladíky ve věku dvacet let a stejně starou ženu. Dotyční u sebe nic neměli a tvrdili, že v domě nebyli. Hlídka MP dům prohledala spolu s majitelem a zjistila, že v domě chybí měděné okapy, popelnice apod. Hlídce MP se podařilo popelnici s ukradenými věcmi najít kousek od domu. Přes linku 158 byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 18.10.2011 v 17.02 hod. oznámil majitel prodejny v DC2, že před prodejnou fyzicky napadl muž ženu a muž se poté údajně snažil napadnout i jeho. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že devětatřicetiletý muž z Děčína fyzicky napadl svou o deset let mladší přítelkyni. Ta před ním utekla do prodejny, kde se muž pokoušel napadnout i obsluhu, přičemž poničil vchodové dveře. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 17.10.2011 v 17.55 hod. kontaktoval hlídku MP v DC2 dvaačtyřicetiletý muž, který uvedl, že byl v herně v ul. Kamenická a vyhrál několik tisíc korun. Dále uvedl, že obsluha mu sebrala účtenku a nechce mu vyplatit výhru. Hlídka MP v herně kontaktovala obsluhu, která uvedla, že dotyčný muž vypáčil automat a vybral peníze. Oznamovatel se k tomu strážníkům přiznal. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 17.10.2011 v 08:05 hod. zastavila hlídka MP v DC3 vozidlo Seat Ibiza, které vjelo do zákazu vjezdu a na vozidle nebyla umístěna přední registrační značka. Jako řidič byl zjištěn třicetiletý muž z Děčína. Hlídkou bylo zjištěno, že značky patří na jiné vozidlo. Po chvíli se řidič přiznal, že mu byl před měsícem odebrán řidičský průkaz. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 9.10.2011 v 17:29 hod. oznámil občan, že na Zámeckém náměstí v DC1 se válí nějaký opilý muž. Hlídka MP na místě kontaktovala opilého pětadvacetiletého muže z Děčína. Muž nebyl zraněn a jakoukoli pomoc od hlídky MP odmítl. Strážníci záležitost vyřešili domluvou a dotyčného z místa vykázali.

Dne 8.10.2011 ve 23.20 hod. oznámil občan, že v DC2 v ul. Vrchlického se pohybují dva mladíci, kteří házejí po vozovce skleněné lahve. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě. Na místě se nacházeli dva mladíci ve věku dvacet tři a dvacet čtyři let. Přestupky spočívající ve znečištění veřejného prostranství vyřešila hlídka uložením blokových pokut. Nepořádek po sobě mladíci pod dohledem strážníků uklidili.

Dne 7.10.2011 v 17.43 hod. byly hlídky MP na základě oznámení občana vyslány do restaurace v DC4, kde mělo docházet ke rvačce. Na místě bylo zjištěno, že devětapadesátiletý muž napadl jiného hosta restaurace, který musel být odvezen na ošetření do nemocnice. Hlídky MP zabránily dalšímu napadání. Další šetření si na místě převzala přivolaná hlídka PČR. Hlídka MP sepsala o věci úřední záznam.

Dne 7.10.2011 v 11.15 oznámil občan, že nějaký mladík, který je zřejmě pod vlivem alkoholu, dělá v obchodním domě v DC4 strašný rámus, na každého sprostě křičí a všem nadává. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o podnapilého dvaatřicetiletého muže z Děčína. Hlídka přestupek vyřešila uložením blokové pokuty a muže z místa vykázala.

Dne 2.10.2011 v 20.50 hod. si všimla hlídka MP v ul. Vítězství v DC32 dvou osob, které v rozporu s vyhláškou města konzumovaly alkohol na veřejném prostranství. Jednalo se o devětašedesátiletého a devětapadesátiletého muže z Děčína. Hlídka MP s nimi přestupky vyřešila uložením blokových pokut a oba z místa vykázala.

Dne 2.10.2011 v 03.58 hod. oznámil občan, že v DC9 v ul. Teplická je nějaká parta, která dělá značný nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila tři osoby ve věku osmnáct až dvacet jedna let. Všichni přítomní konzumovali alkohol, což je v rozporu s příslušnou vyhláškou města. Hlídka přestupky vyřešila na místě uložením blokových pokut.

Dne 1.10.2011 ve 22.28 hod. oznámil občan z DC6, že v ul. Slovanská dochází k rušení nočního klidu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila reprodukovanou hudbu hrající otevřeným oknem ven. Strážníci kontaktovali uživatelku bytu, jednalo se o jednadvacetiletou ženu z Děčína. Ta sdělila, že se právě přistěhovala do podnájmu. Hlídka jí vysvětlila pojem rušení nočního klidu a záležitost vyřešila domluvou.

Dne 1.10.2011 ve 22.07 hod. požádala PČR o výjezd hlídky MP do DC5, resp. na Nový most, kde by dle oznámení občana měl někdo ve směru od obchodního domu jít po Novém mostě v jízdní dráze vozidel. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na Novém mostě na vozovce zjistila opilou ženu, která se tam procházela. Hlídka MP se snažila zjistit její totožnost, ale marně, neboť žena uvedla, že nemá žádný doklad totožnosti a uváděla nepravdivé údaje. Z tohoto důvodu byla předvedena na Policii ČR, kde bylo zjištěno, že se jedná o dvaačtyřicetiletou ženu z České Kamenice. Hlídka MP jí po zjištění totožnosti uložila blokovou pokutu za přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.