Události MP listopad 2011

Městská policie DěčínDne 27.11.2011 v 20.15 hod. oznámil občan, že před prodejnou v DC4 se perou dva mladíci. Hlídka MP na místě kontaktovala dvacetiletého mladíka z Děčína, který z neznámých důvodů začal slovně urážet kolemjdoucí, kteří si jeho jednání nenechali líbit. Hlídka MP mladíkovi uložila blokovou pokutu za narušování občanského soužití a z místa jej vykázala.

Dne 27.11.2011 v 00.40 hod. oznámil občan napadení před diskoklubem v DC6. Na místo byly vyslány dvě hlídky MP. Strážníci na místě zjistili, že dvaatřicetiletého muže napadli dva mladíci ve věku dvacet a osmnáct let. Na místo se následně dostavila hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení. Vzhledem k tomu, že napadený měl viditelná zranění, byla na místo přivolána záchranka a muže převezla na ošetření do nemocnice.

Dne 25.11.2011 ve 20.20 hod. oznámil občan, že v DC8 se na parkovišti před základní školou pere větší množství lidí. Na místo byly vyslány hlídky MP a byla vyrozuměna Policie ČR. Strážníci na místě zjistili, že do rvačky je zapojeno celkem pět osob. Situaci hlídky na místě uklidnily, jednomu zraněnému musela být přivolána záchranka. Podle zjištění strážníků konflikt vyprovokovali tři útočníci ve věku dvacet a třicet pět let, kteří napadli dva muže ve věku dvacet tři a šedesát jedna let. Následně se na místo dostavila hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření. Vzhledem k tomu, že zraněný muž byl agresivní, asistoval u jeho převozu do nemocnice strážník MP.

Dne 25.11.2011 v 16.35 hod. oznámila pracovnice hypermarketu v DC5 spící ženu u vchodu do provozovny. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila opilou šestačtyřicetiletou ženu z Rataje nad Sázavou. Žena neměla viditelné zranění, přivolání lékaře i jakoukoli jinou pomoc od hlídky MP odmítla. Hlídka ženu z místa vykázala.

Dne 24.11.2011 v 15.00 hod. oznámil občan, že v DC4 v budově Hl. nádraží se nachází dva muži a vulgárně všechny kolemjdoucí napadají. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zastihla dva silně podnapilé muže ve věku padesát čtyři a čtyřicet jedna let. Hlídka na místě zjistila, že jeden z mužů znečistil schody zvratky. Pod dohledem strážníků po sobě muž nepořádek uklidil. Následně se na místo dostavila hlídka Policie ČR a záležitost si převzala k dalšímu šetření.

Dne 24.11.2011 ve 13.40 hod. oznámila na OS MP zaměstnankyně prodejny v DC1, že se v prodejně někdo pokoušel odcizit nějaké zboží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se mělo jednat o mladou dvojici. Hlídka nedaleko prodejny obě osoby podezřelé z krádeže zadržela. Jednalo se o osmnáctiletou ženu a dvacetiletého muže z České Lípy. Vzhledem k tomu, že se dvojice nemohla prokázat doklady totožnost, byla hlídkou MP převezena na OO PČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 24.11.2011 v 7.25 hod. spatřila hlídka MP v DC1 v ul. Myslbekova vozidlo Škoda Fabia, které zastavilo v zákazu zastavení a řidič odešel na nákup do prodejny. Po delší době z prodejny přišel řidič, jednalo se o devětatřicetiletého muže z Děčína. Jelikož se následně ukázalo, že vozidlo nemá platnou STK, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 20.11.2011 v 02.25 hod. oznámila žena, že stojí na zastávce MHD v DC4 a u zastávky zastavilo vozidlo bez RZ, jehož řidič začal nějakou slečnu obtěžovat. Na místo byla vyslána hlídka MP, která vozidlo zn. Renault zastavila. Jako řidič byl zjištěn čtyřiatřicetiletý muž z Litoměřic. Hlídce MP uvedl, že se pohádal s přítelkyní a vysadil jí na zastávce MHD a poté jí přemlouval, aby znovu nasedla do vozidla. Jelikož doklady od vozidla nesouhlasily s údaji o vozidle, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala.

Dne 19.11.2011 v 23.15 hod. zadržela hlídka MP při kontrole sběrného dvora v DC4 dvě osoby, osmadvacetiletého a o čtyři roky mladšího muže z Děčína. Dotyční ve dvoře kradli kovový materiál. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 18.11.2010 v 19.10 hod. oznámil zaměstnanec ochranky hypermarketu v DC5 spícího muže u druhého vchodu do hypermarketu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o devětačtyřicetiletého muže z Ústí nad Labem. Dotyčný žádné zranění neměl, pomoc od hlídky MP odmítl. Strážníci jej z místa vykázali a dohlédli na jeho odchod směrem k nádraží.

Dne 18.11.2011 v 16.20 hod. zadržela hlídka MP na Komenského náměstí v DC1 osobu, jejíž popis odpovídal osobě hledané PČR. Jednalo se o jednatřicetiletou ženu z Děčína. Dotazem na PČR bylo zjištěno, že je opravdu v pátrání, proto byla na žádost PČR předvedena na OO PČR, kde byla ponechána k dalším úkonům.

Dne 18.11.2011 v 14.25 hod. si všimla hlídka MP v DC4 psa, který vykonal velkou potřebu, aniž by po něm jeho majitel uklidil. Hlídka majitele psa zastihla v ulici Palackého. Jednalo se o šestadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný muž vše přiznal a exkrementy uklidil. Hlídka přestupek vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 17.11.2011 v 18.05 hod. oznámila žena z DC4 napadení v jejím bytě ze strany jejího přítele, který není v bytě trvale hlášen. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že mezi oznamovatelkou a jejím přítelem došlo k hádce. Ke zranění účastníků nedošlo. Trestní oznámení žena podat nechtěla. Jejího partnera, devětatřicetiletého muže z Děčína, hlídka MP na žádost oznamovatelky vykázala z bytu.

Dne 17.11.2011 v 10.55 hod. oznámil člen ochranky obchodního domu v DC4 bezdomovce, který chodí do dvora, kde krade odložené zboží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zadržela jednapadesátiletého muže z Děčína. Muž se přiznal, že ze dvora odnesl různé salámy a sýry. Přestupek proti majetku řešila hlídka na místě uložením blokové pokuty.

Dne 15.11.2011 v 20.35 hod. oznámila žena, že před OD Korál v DC4 na lavičce na autobusové zastávce MHD seděl starší muž a po chvíli upadl na zem. Ona si myslí, že je opilý a proto volá MP. Hlídka MP na místě kontaktovala šestašedesátiletého muže z Děčína, který neměl žádná viditelná zranění, ale mluvil nesouvisle, nevěděl, kde se nachází apod. Na místo byla přivolána záchranka, která muže odvezla do nemocnice na ošetření.

Dne 15.11.2011 ve 14.55 hod. oznámil občan z DC4, že jde se svým psem do práce a cestou se k němu přidal další pes, který nechce odejít. Hlídka MP psa odchytla a převezla do útulku pro opuštěná zvířata v DC3.

Dne 15.11.2011 v 09.02 hod. tel. oznámila obsluha herny v DC4, že od půl páté má v herně nějakého muže, který se nyní začal chovat agresivně. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jde o strážníkům dobře známého dvaatřicetiletého muže, který po psychické stránce není zcela v pořádku. Muž přednesl strážníkům krátkou přednášku o duši a jejím původu a poté pod dohledem strážníků hernu opustil.

Dne 13.11.2011 ve 22:50 hod. byla hlídka MP vyslána do DC3, kde dle oznámení občana mělo dojít před restaurací k napadení dvou osob. Hlídka na místě zjistila, že útočníkem je teprve osmnáctiletý mladík z Děčína, který napadl dva muže ve věku třicet osm a padesát let teleskopickým obuškem. Vzhledem k tomu, že podezřelý mladík začínal být agresivní, byla mu hlídkou přiložena pouta. Přes OS MP byla na místo přivolána Policie ČR a záchranná služba, která oba poškozené převezla do nemocnice na ošetření. Řešení události převzala Policie ČR.

Dne 13.11.2010 v 12.45 hod. oznámil občan z DC5 přítomnost asi opilého mladíka v chodbě domu, kde zvrací nebo plive na schodiště. Uvedl, že při pokusu o kontakt nebyla s mladíkem možná komunikace. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o opilého jednadvacetiletého mladíka z Děčína, který byl silně opilý. Hlídka jej z domu vykázala a dohlédla na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 12.11.2011 ve 22.04 hod. oznámil občan, že v DC6 v ul. Želenická pobíhá po ulici mladý muž, který si stoupá do silnice a míří na projíždějící auta bazukou. Na místo byla vyslána hlídka MP, která podezřelého zadržela. Jednalo se o sedmnáctiletého mladíka z Děčína, který měl u sebe znehodnocenou bazuku, kterou mu půjčil jeho o rok starší kamarád. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala. Provedená dechová zkouška u zadrženého ukázala 2,25 promile alkoholu.

Dne 12.11.2011 v 03.35 hod. oznámil občan, že v bytě v ul. Čsl. Partyzánů v DC32 je slyšet hrozný kravál. Hlídka MP na místě kontaktovala dvaatřicetiletého muže z Děčína, který se vrátil z výkonu trestu, opil se, poté křičel a obviňoval každého ze svých životních neúspěchů. Hlídce MP se ho podařilo zklidnit a vzhledem k jeho momentálnímu psychickému stavu vyřešila záležitost domluvou.

Dne 7.11.2011 v 15.58 hod. oznámil občan, že v parku v DC4 leží pod stromem žena. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že ležící žena, ze které byl silně cítit alkohol, nereaguje na vnější podněty. OS MP byl vyrozuměn dispečer ZZS, který na místo vyslal lékaře. Ten po příjezdu na místo sdělil, že k této ženě vyjíždí sanitky poměrně často vzhledem k tomu, že dotyčná nemá pod kontrolou konzumaci alkoholu. Lékař následně ženu odvezl do nemocnice na vyšetření.

Dne 7.11.2011 ve 13.15 hod. oznámil občan, že v zahrádkářské kolonii v DC3 se pohybují tři osoby, které se snaží odcizit železo. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která osoby zadržela několik metrů od zahrádek a zjistila jejich totožnost. Jednalo se o dvacetiletou ženu a dva muže ve věku dvacet a dvacet jedna let. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 7.11.2011 v 8.24 hod. oznámil občan, že na parkovišti před restaurací v DC4 sedí muž, který se údajně nemůže zvednout. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o třiapadesátiletého muže z Děčína. Dotyčný si stěžoval na bolest v oblasti břicha. OS MP byl telefonicky kontaktován dispečer ZZS, který na místo vyslal sanitní vůz, jehož posádka převezla muže do nemocnice.

Dne 6.11.2011 v 20.35 hod. oznámila obsluha restaurace v DC6 problém s hostem, který se v restauraci svléká a je agresivní. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o jednatřicetiletého muže z Ústí nad Labem, který před příjezdem hlídky poškodil světelnou reklamní tabuli. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření.

V 11.40 hod. kontaktoval hlídku MP v DC4 třináctiletý chlapec, který měl obličej celý od krve a oznámil, že ho zbil jeden spoluhráč z fotbalu. Hlídka MP v ul. Plzeňská v DC4 útočníka zadržela. Jednalo se o patnáctiletého mladíka z Děčína, který uvedl, že důvodem napadení byla předešlá slovní rozepře. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne6.11.2011 v 08:45 hod. oznámil občan, že v ul. Pohraniční v DC1 u mateřské školy jdou dva mladíci a jeden z nich v červené kostkované bundě porazil popelnici na zem. Hlídka MP muže odpovídajícího popisu zadržela na Masarykově náměstí v DC1. Jednalo se o jednatřicetiletého muže z Děčína. Dotyčný po sobě nepořádek pod dohledem strážníků uklidil. Přestupek vyřešila hlídka uložením blokové pokuty.

Dne 6.11.2011 v 08:43 hod. zadržela hlídka MP v DC4 před sběrným dvorem dva mladíky, kteří se chovali podezřele, chtěli se před hlídkou MP schovat. Jednalo se o sedmadvacetiletého a osmnáctiletého mladíka z Děčína. Dvojice u sebe měla asi 10 kg měděného opáleného drátu. Původ mědi nedokázali zadržení uspokojivě vysvětlit, na místo byla proto přivolána hlídka PČR, která si věc převzala.

Dne 3.11.2011 v 17.15 hod. oznámil pracovník ostrahy prodejny v DC4, že v provozovně zadrželi osobu při krádeži zboží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o čtyřiatřicetiletou ženu z Děčína, která odcizila zboží v hodnotě několika desítek korun. Přes PČR bylo zjištěno, že žena nebyla za podobný trestný čin dosud trestána. Hlídka přestupek vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 4.11.2011 v 01.35 hod. si hlídka MP všimla na Labském nábřeží v DC4 nahého muže, který pobíhal po ulici. Jednalo se o padesátiletého muže z Děčína, který má evidentně silné psychické problémy. Na místo byla přivolána záchranka, která muže odvezla do nemocnice.