Strážníci zahájili nový cyklus přednášek

MP Děčín - Strážníci zahájili nový cyklus přednášekPřednášky s tématem kriminality a její prevence se staly nedílnou součástí práce děčínské městské policie. Určení strážníci, kteří se přednáškám věnují, uskuteční během roku několik stovek přednášek a besed. Poslední se uskutečnila v děčínském klubu důchodců a jejím tématem byla kriminalita páchaná na seniorech. Účastníci navíc dostali dárek v podobě osobního alarmu. Přístroje byly pořízeny v rámci projektu ústeckého kraje, který jejich nákup financoval.

„Osobní alarmy jsou pomůckou, která pomáhá chránit osobní věci před krádežemi. Alarm se skládá ze dvou částí, jde o pojistku, kterou uživatel drží v ruce nebo ji má připevněnou například k oděvu a samotný alarm, který je připojen k chráněné věci. V případě, že zloděj např. vytrhne kabelku, která je na alarm napojena, alarm začne vydávat velmi hlasitý zvuk, který na zloděje na ulici upozorní. Přístroj lze použít i v případě ohrožení zdraví nebo života, neboť hlasitý zvuk přitáhne pozornost okolí, které může přivolat pomoc,“ vysvětlil ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

V děčínském klubu pro seniory zástupkyně městské policie, která má přednášky na starosti, rozdala téměř stovku osobních alarmů. Další přístroje dostanou senioři v děčínských domech s pečovatelskou službou, pro které jsou připraveny další přednášky s tématikou prevence kriminality.

„Budeme se samozřejmě věnovat dále přednáškám na školách. Besedy se školáky má na starosti nová kolegyně. V současné době postupně oslovuje zástupce škol, se kterými plánuje sérii přednášek na tento školní rok,“ dodal ředitel.