Události MP prosinec 2011

Městská policie DěčínDne 1.1.2012 v 1.45 hod. byla hlídka MP vyslána do restaurace v DC4, kde oznámil občan čtyři osoby, které provokují ostatní hosty. Na místo byly vyslány hlídky MP, které zjistily, že provokujícím hostem je devětatřicetiletý muž z Děčína. V době příchodu hlídky byl muž v klidu, obsluha proto žádný úkon vůči němu nežádala. Krátce poté, co hlídky MP provozovnu opustily, vyběhla obsluha s tím, že dotyčný host napadl jiného muže. Hlídka za použití donucovacích prostředků rvačce zabránila a agresivnímu muži přiložila pouta. Zadržený byl následně předveden na PČR ke zjištění totožnosti, kde byl ponechán k dalším úkonům.

Dne 31.12.2011 v 18.50 hod. oznámil občan, že v pivnici v DC4 se nachází žena, která napadá hosty. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že dvaačtyřicetiletá žena verbálně napadala ostatní hosty. Hlídka dotyčnou z pivnice vykázala.

Dne 30.12.2011 ve 22.00 hod. oznámil občan napadení v DC9. Jako útočníky označil dva muže, kteří odešli směrem k areálu Dukla. Hlídkou MP byli podezřelí zadrženi v blízkém baru. Jednalo se o pětadvacetiletého a sedmnáctiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 30.12.2011 v 01.30 hod. spatřila hlídka MP podezřelou osobu sedící ve vozidle v DC1. Jednalo se o muže, který měl na klíně papír a na něm byl vysypaný bílý prášek. Muž v ruce držel malý sáček, který také obsahoval prášek stejné barvy. Když spatřil hlídku MP, ve vozidle se uzamkl, papír s bílým práškem vysypal na podlahu vozidla a sáček s práškem hodil pod sedadlo. Po opakované výzvě hlídky dotyčný vystoupil, jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Děčína. Muž nejprve tvrdil, že prášek je obyčejná soda, po chvíli ale uvedl, je to jen pro jeho potřebu a opakovaně žádal, aby nebyla přivolána Policie ČR. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla hlídka PČR na místo přivolána a událost si převzala k dořešení.

Dne 29.12.2011 ve 22.20 hod. zastavila hlídka MP v DC7 vozidlo Škoda Forman, přičemž důvodem k zastavení byla nejistá jízda řidiče. Za volantem seděl šestatřicetiletý muž z Arnoltic na Děčínsku. Ten se na místě podrobil orientační dechové zkoušce, při které mu bylo naměřeno 0,95 promile alkoholu v dechu. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 27.12.2011 v 19.45 hod. zadržela hlídka MP při kontrolní činnosti v DC1 řidiče, který usedl za volant, ačkoli má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Podezřelé vozidlo hlídka zaznamenala v ul. Oblouková. Hlídka si jej všimla kvůli nefunkčním zadním světlům. Vozidlo řídil dvaatřicetiletý muž z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si řešení události převzala. Podle zjištění policistů má muž zákaz řízení vysloven až do konce roku 2013.

Dne 27.12.2011 v 11.20 hod. oznámila prodavačka obchodu v DC4 zadržení osoby přistižené při krádeži zboží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že zadrženým je čtyřicetiletý muž z Ústí nad Labem. V obchodě odcizil věci v hodnotě tisíc korun. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 26.12.2011 v 01.40 hod. oznámila obsluha z herny v DC9, že má problémy s podnapilým hostem, který slovně napadá ostatní návštěvníky herny. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že problémovým zákazníkem je šestatřicetiletý muž z Jílového, se kterým hlídka MP již několikrát řešila řadu přestupků proti veřejnému pořádku. Na výzvu hlídky, aby opustil hernu, muž nereagoval a snažil se hlídku fyzicky napadnout. Strážníci proti muži použili donucovací prostředky a zpacifikovali jej. Řešení události převzala přivolaná hlídka PČR.

Dne 25.12.2011 ve 22.37 hod. oznámila obsluha restaurace v DC4, že v provozovně došlo k fyzickému napadení mezi dvěma muži. Na místo byly vyslány hlídky MP, které zjistily, že jednatřicetiletý muž napadl pěstmi jednoho z hostů a způsobil mu krvácející zranění hlavy. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 25.12.2011 v 08.05 hod. zjistil strážník MP rozbité skleněné dveře v prostoru vchodu do obchodního domu v DC4 a uvnitř ležícího muže ve spacáku. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže z Děčína. Vzhledem k tomu, že v daném případě se mohlo jednat o spáchání trestného činu poškozování cizí věci, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 24.12.2011 ve 21.54 hod. oznámila žena z DC21, že v ul. Bynovská se nachází několik mladíků, kteří se baví tím, že se vozí v plastových kontejnerech na tříděný odpad. Na místo byla vyslána hlídka MP, která několik metrů od kontejnerů spatřila postávat čtyři mladíky ve věku čtrnáct až sedmnáct let. Všichni se doznali, že na kontejnerech jezdili. Poškození kontejnerů nebylo dle hlídky zjištěno. Záležitost proto hlídka vyřešila domluvou.

Dne 24.12.2011 v 08.00 hod. oznámila ostraha obchodního domu v DC5, že se před provozovnou neustále pohybuje nějaký opilec a obtěžuje nakupující. Na místo byla vyslána hlídka MP, která sdělila, že se jedná o dvaatřicetiletého bezdomovce, který byl pod vlivem alkoholu. Strážníci dotyčného z místa vykázali.

Dne 18.12.2011 v 05.10 hod. v DC4 v ulici Podmokelská zaznamenala obsluha kamerového systému MP vrávorajícího muže, který na parkovišti proti kinu Sněžník nasedl na místo řidiče do vozidla značky VW Passat. Do vozidla nastoupily i další osoby. Řidič se rozjel a přes ul. Hankova, Uhelná a Poštovní jel směrem na Nový most, kde jej zastavila na místo vyslaná hlídka MP. U řidiče, čtyřiadvacetiletého muže z Děčína, byla provedena orientační dechová zkouška, která byla pozitivní. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 17.12.2011 ve 23.50 hod. v DC1 v ulice Fügnerova spatřila hlídka MP několik mladíků, kteří lomcovali s ukotvenou železnou tyčí, na které jsou instalovány informační ukazatele. Mladíci následně tyč i s ukazateli vyvrátili. Hlídka dotyčné zadržela a zjistila jejich totožnost. Jednalo se o mladíky ve věku šestnáct až devatenáct let. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 17.12.2011 v 16.30 hod. si hlídka MP všimla v ul. Teplická v DC4 rozbitého zrcadla pro silniční dopravu, u kterého stál muž, který hlídce MP uvedl, že před chvílí přiběhl na místo nějaký bláznivý mladík a začal s tímto zrcadlem lomcovat tak dlouho až se vysypalo na zem, poté utekl do restaurace. Hlídka MP zjistila, že pachatelem je strážníkům dobře známý šestatřicetiletý muž z Jílového, který trpí psychickou poruchou. Událost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 16.12.2011 ve 13:15 hod. si hlídka MP všimla v DC 1 v ul. Fügnerova strážníkům dobře známého pětapadesátiletého muže, který nesl na rameni cca čtyřmetrovou ocelovou pozinkovanou trubku. Trubka měla na obou koncích čerstvé řezy a muž měl špinavé dlaně od železných pilin a odřené zápěstí. Vzhledem k uvedenému a vzhledem k faktu, že dotyčný je strážníkům znám tím, že krade vše, co lze zpeněžit, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si celou záležitost na místě převzala.

Dne 15.12.2011 v 1.50 hod. spatřila obsluha kamerového systému MP v DC4 muže, který před sebou tlačí a poponáší popelnici od křižovatky s ulicí Prokopa Holého směrem na Mírové náměstí. Hlídkou MP bylo zjištěno, že se jedná o jednatřicetiletého muže z Děčína. Přestupek řešila hlídka na místě uložením blokové pokuty. Popelnici dotyčný vrátil na místo, odkud ji odnesl.

Dne 14.12.2011 v 8.15 hod. zadržela hlídka MP v DC1 muže, který u kolejiště Východního nádraží odcizil železnou podkladnici o váze cca 7 kg. Jednalo se o strážníkům dobře známého pětapadesátiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 11.12.2011 v 02.00 hod. oznámil občan, že u obchodního domu v DC4 rozbily dvě osoby oplocení s vánočními stromky a odnášejí si je směrem na DC6. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která osoby odpovídající popisu zadržela. Jednalo se o dva šestnáctileté mladíky z Děčína. Dotyční se přiznali poškození oplocené ohrady a odcizení vánočních stromků. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 10.12.2011 v 19.50 hod. oznámila žena z DC3, že jí a její matku napadá jejich spolubydlící. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která zjistila, že čtyřicetiletý muž z Děčína napadl o dvanáct let mladší spolubydlící i její třiapadesátiletou matku. Žena skončila po útoku v bezvědomí s krvácejícím zranění hlavy. Agresora hlídka MP zpacifikovala a zraněné poskytla první pomoc. Operační službou MP byla na místo okamžitě přivolána záchranná služba a Policie ČR, která si událost převzala k dořešení. Zraněnou odvezla záchranka na ošetření do nemocnice.

Dne 10.12.2011 v 16.00 hod. oznámil občan, že na jeho zahradě v DC32 zaparkoval svůj karavan, ve kterém objevil spícího bezdomovce, kterého zadržel. Hlídka MP na místě zjistila, že karavan má rozbité okno a uvnitř se nacházel osmadvacetiletý muž z Ústí nad Labem. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 10.12.2011 v 11.33 hod. oznámili zaměstnanci obchodního domu v DC5, že zadrželi muže, který se zadarmo v supermarketu najedl a ještě si nastrkal nějaké věci do kapes. Hlídka MP na místě kontaktovala muže, který odcizil zboží v hodnotě několika desítek korun. Vzhledem k tomu, že dotyčný nemohl prokázat svoji totožnost, byl hlídkou MP předveden na PČR, kde bylo zjištěno, že se jedná o devětadvacetiletého muže ze Šluknova. Přestupek s ním hlídka vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 10.12.2011 v 01.45 hod. spatřila hlídka MP v parku v DC4 muže, který skákal v parku na keř ve snaze ho poškodit. Jednalo se o třicetiletého muže z Děčína. Po výzvě hlídky svého počínání zanechal. Hlídka mu za přestupek proti majetku uložila blokovou pokutu a z místa ho vykázala.

Dne 7.12.2011 ve 20.55 hod. zpozorovala obsluha kamerového systému MP, jak v DC3 z parkoviště proti prodejně potravin odjíždí vozidlo, jehož řidič měl být dle oznámení občana v podnapilém stavu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která vozidlo v ulici Žerotínova zastavila. Řidič, osmapadesátiletý muž z Děčína, se hlídce přiznal, že před jízdou požil alkohol. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku s výsledkem 2.67 promile alkoholu.

Dne 7.12.2011 ve 20.25 hod. se obrátil s žádostí o pomoc na hlídku MP provádějící kontrolní činnost v DC4 osmadvacetiletý muž z Děčína, který byl poraněn na čele. Uvedl, že po něm stříleli tři muži nějakou pistolí. Podezřelé hlídka MP zadržela v místní herně. Jednalo se o tři mladíky ve věku devatenáct až dvacet jedna let. Mladíci měli u sebe plynovou pistoli na plastové kuličky, se kterou na muže vystřelili. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost na místě převzala.

Dne 6.12.2011 ve 13.53 hod. oznámil občan, že v DC4 v ul. Podmokelská je z jednoho bytu slyšet hrozný hluk. Na uvedenou adresu byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že ke své bývalé manželce přišel v podnapilém stavu bývalý manžel a dožadoval se kontaktu s dítětem. Matka dítěte ho odmítla pustit do bytu a rovněž mu odmítla kontakt s dítětem, na který má nárok pouze 1 hodinu týdně a ještě pod dozorem. Hlídka MP agresivního sedmačtyřicetiletého muže vyvedla z domu a to právě v době, kdy na místo dorazila hlídka Policie ČR, kterou někdo přivolal. Hlídka PČR si událost převzala k dalšímu řešení.

Dne 4.12.2011 v 01:10 hod. spatřila hlídka MP při kontrole před diskoklubem v DC6 dva podnapilé muže, kteří leželi na zemi a přetahovali se. Hlídka od sebe oba odtrhla a zabránila dalšímu napadání. Dle zjištění hlídky šlo o incident mezi jednadvacetiletým a devatenáctiletým mladíkem. Hlídka záležitost kvalifikovala jako přestupek proti veřejnému pořádku a věc vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 3.12.2011 ve 20.30 hod. oznámila obsluha herny v DC2, že má v provozovně hosta, který nechce zaplatit útratu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že osmačtyřicetiletý muž popíjel v herně s kamarády, kteří mu slíbili přinést peníze na útratu, což neučinili. Obsluze proto dal do zástavy svůj telefon, což obsluha odmítla. Hlídka obsluhu poučila o tom, jak ve věci dále postupovat. Ta se s mužem dohodla na uhrazení dluhu následující den. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 3.12.2011 v 03.00 hod. oznámila ostraha objektu firmy v DC4, že jim nějaký opilec rozbil velký keramický květináč a ostraha jej na místě zadržela. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že květináč rozbil šestadvacetiletý mladík z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 2.12.2011 v 17.35 hod. oznámila žena z DC11, že jí v bytě ohrožuje její syn nožem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zadržela pětačtyřicetiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 2.12.2011 v 0.25 hod. kontrolovala hlídka MP sběrný dvůr v DC4. V areálu hlídka zjistila dvě osoby, muže a ženu. Muž vybíral a přemísťoval k plotu pneumatiky. Žena byla zalezlá ve velkoobjemovém kontejneru a vyhazovala z něj kabely. Ve spolupráci s druhou hlídkou MP strážníci dvojici zadrželi. Jednalo se o devětadvacetiletou ženu a o deset let staršího muže z Děčína. Zadržení uvedli, že si některé z věcí chtěli odnést a případně zpeněžit. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si obě osoby převzala k dalším úkonům.

Dne 2.12.2011 v 0.01 hod. tel. oznámila žena z DC5, že na zastávce MHD u obchodního domu leží na zemi nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka MP, která probudila spícího opilce. Jednalo se o devětačtyřicetiletého muže z Ústí nad Labem. Ten uvedl, že je v pořádku, že si jen chtěl odpočinout a tak si lehl na zem. Záležitost hlídka vyřešila domluvou a muže z místa vykázala.