Události MP říjen 2012

Městská policie DěčínDne 29.10.2012 v 00.28 hod. oznámil občan, že v ul. Přímá v DC32 v chodbě domu již delší dobu řve nějaký opilý muž. Hlídka MP na místě kontaktovala dvaadvacetiletého muže, který se snažil dozvonit na kamaráda a chtěl pustit do domu, přičemž u toho dělal značný hluk. Hlídka MP záležitost vyřešila domluvou a muže z místa vykázala.

Dne 28.10.2012 v 16.23 hod. oznámil občan z DC4, že soused fyzicky napadá svou ženu, která je těhotná. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že dvacetiletá žena se pohádala se svým přítelem, který jí nafackoval. Žena neměla viditelné zranění, lékařské ošetření odmítla a odmítla taktéž přivolání hlídky PČR. Za přítomnosti hlídky MP oblékla své tři děti a sdělila, že s nimi půjde k rodičům.

Dne 27.10.2012 v 14.10 hod. oznámil občan z DC3, že v ulici Rakovnická odložil nějaký muž věci z bytu před dům. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jednatřicetiletý muž z Děčína vynosil před dům věci z bytu, do kterého se nastěhoval a které v bytě nechal původní nájemník. Hlídkou mu bylo nařízeno, aby vše do pondělí 29.10.2012 odvezl. Hlídkou MP bude provedena následná kontrola.

Dne 26.10.2012 v 16.30 hod. oznámil občan, že v prodejně v DC1 nějaký muž slovně napadá lidi v prodejně. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o šestadvacetiletého muže z Děčína. Přítomné osoby uvedly, že muž na místě lidem vyhrožoval, že si je najde a zabije. Na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 20.10.2012 v 23:28 hod. požádala obsluha baru v DC9 o zákrok proti opilému hostovi, který odmítal bar opustit. Na místo se dostavil strážník MP, který zjistil, že problémovým hostem je jednatřicetiletý muž z Děčína. Strážník jej vyzval, aby bar opustil, což dotyčný odmítl. Strážník proto za použití donucovacích prostředků muže vyvedl. Venku se muž do strážníka pustil verbálně a posléze fyzicky. Strážník za použití hmatů a chvatů napadení odvrátil a muže zpacifikoval. Vzhledem k tomu, že při potyčce došlo ke zranění muže, byla na místo přivolána záchranná služba, která muže odvezla do nemocnice na ošetření. V nemocnici lékaři vážné zranění vyloučili, podle zjištění lékařů měl muž v krvi více než 3 promile alkoholu. Hlídka MP sepsala oznámení o neuposlechnutí úřední osoby. Záležitost bude řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 20.10.2012 v 04.00 hod. oznámil občan, že v ul. Zámecká v DC1 se někdo válí na chodníku. Hlídka MP na místě kontaktovala opilého jednadvacetiletého muže z Teplicka. Strážníci mu pomohli na nohy a dohlédli na jeho bezpečný odchod z místa. Záležitost hlídka vyřešila domluvou.

Dne 20.10.2012 v 00:03 hod. oznámil občan, že po ul. Prokopa Holého v DC4 jdou nějací mladíci, lomcují s dopravními značkami a dělají různé vylomeniny. Hlídka MP dva mladíky ve věku dvacet a osmnácti let zadržela. Pod dohledem strážníků museli uklidit nepořádek, který způsobili. Oběma hlídka uložila blokovou pokutu.

Dne 18.10.2012 ve 22.45 hod. oznámila obsluha restaurace v DC4, že je tam nějaký zfetovaný chlap, neustále řve a nechce provozovnu opustit. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o jí známého sedmatřicetiletého muže. Hlídka dotyčného uklidnila, z restaurace ho vykázala a dohlédla na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 14.10.2012 v 17.30 hod. si hlídka MP všimla v DC4 na Revolučním náměstí dvou mladíků s železným šrotem. Jednalo se o třiadvacetiletého a jednadvacetiletého muže z Ústí nad Labem. Přes OSMP byla provedena lustrace osob a bylo zjištěno, že starší ze zadržených je v pátrání Policie ČR. Po dohodě s Policií ČR byl muž převezen hlídkou MP na obvodní oddělení PČR, která si jej převzala k dalším úkonům.

Dne 13.10.2012 v 18.55 hodin oznámil občan, že v DC 6 na křižovatce ulic Dělnická a Krátká leží na chodníku nějaká osoba. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o sedmapadesátiletou ženu z Děčína. Dotyčná nebyla zraněná, ošetření odmítala, proto ji hlídka doprovodila do místa bydliště, kde si ji převzal její přítel.

Dne 13.10.2012 ve 12.08 hod. oznámili asistenti prevence kriminality, že v DC3 v ulici Zelená běží za dvěma podezřelými muži, kteří mají na zádech zřejmě měděné plechy a směřují ke sběrně v ul. Litoměřická. Na místo byla vyslána hlídka MP. Mezitím asistenti sdělili, že oba muže zadrželi u nedaleké železniční trati. Hlídka MP oba muže ztotožnila. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého a dvaadvacetiletého muže z Děčína. Dotyční nebyli schopni podat vysvětlení, kde plechy vzali, proto byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která řešení události převzala.

Dne 13.10.2012 v 03.20 hod. oznámil občan, že na diskotéce v DC2 došlo k napadení jednoho hosta, který je zraněný na hlavě, krvácí a zvrací. Hlídka MP na místě zjistila, že pětadvacetiletý host byl napaden pětatřicetiletým mužem. Hlídka MP přivolala záchranku, která zraněného odvezla do nemocnice na ošetření. Útočník byl předán přivolané hlídce Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 6.10.2012 v 00.05 hod. oznámila žena z DC4 ležícího člověka u popelnice v DC4 v ulici Raisova u školy. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila ležící třiatřicetiletou ženu z Děčína. Žena byla opilá, bez známek zranění, ošetření či jakoukoli jinou pomoc odmítla a z místa pod dohledem hlídky MP odešla.

Dne 6.10.2012 ve 3.30 hod. zadržela hlídka MP v DC4 osobu podezřelou z krádeže mobilu. Jednalo se o osmatřicetiletého muže, který měl telefon odcizit jinému muži v ul. Palackého v DC4. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 6.10.2012 v 11.00 hod. oznámila obsluha prodejny v DC1, že jim nějaký muž ukradl boty a utekl. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila popis podezřelého. V 11.30 hod. kontrolovala hlídka MP v DC1 osobu, která odpovídala popisu podezřelého. Jednalo se o šestadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný hlídce dobrovolně ukázal tašku, kde byly odcizené boty. Hlídka muže převezla na PČR, kde ho předala k dalšímu řízení.

Dne 5.10.2012 v 11.51 hod. oznámil občan, že u železniční trati nad ul. Písecká v DC8 se pohybují muži, kteří vykopali kabel a nyní jej opalují. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v kolejišti zadržela muže, který vytrhal několik metrů měděného kabelu, který začal následně opalovat. Jednalo se o šestatřicetiletého muže z Děčína. Událost si k dořešení převzala PČR.

Dne 5.10.2012 ve 12.50 hod. oznámila obsluha prodejny v DC4 zadržení muže přistiženého při krádeži zboží v celkové hodnotě 100,- Kč. Na místo byla vyslána hlídka MP. Jelikož muž neměl u sebe žádný doklad totožnosti, byl hlídkou předveden na OO PČR v DC4, kde byla jeho totožnost zjištěna. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Děčína. PČR zjistila, že muž nebyl v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán pro majetkový trestný čin. Záležitost proto vyřešila hlídka MP uložením blokové pokuty.