Události MP srpen 2015

Městská policie DěčínDne 30.8.2015 v 23:30 hod. zastavila hlídka MP v DC1 na Masarykově náměstí neosvětleného cyklistu. Jednalo se o čtyřiašedesátiletého muže z Děčína. Jelikož byl z dechu cyklisty cítit alkohol, provedla hlídka i orientační dechovou zkoušku, která ukázala 1,3 promile. Hlídka událost zadokumentovala a předala k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Dne 30.8.2015 v 11:25 hod. oznámila zaměstnankyně Nemocnice Děčín, že z nemocnice utekla zmatená čtyřiasedmdesátiletá pacientka. Na místo, kde byla pacientka naposled spatřena, byla vyslána hlídka MP. Strážníci pacientku našli v DC2 v ulici Benešovská a převezli ji zpět do nemocnice, kde si ji převzali lékaři.

Dne 31.8.2015 v 07:32 hod. požádala Policie ČR o pomoc při pátrání po čtyřech mladících, kteří v hudebním klubu v DC1 napadli jednoho z hostů a utekli do centra města. Hlídka MP v DC1 v Anenské ulici zadržela tři osoby odpovídající popisu. Jednalo se o muže ve věku třicet jedna a třicet dva let.  Na místo dorazily hlídky PČR, které si zadržené převzaly. Řešení události převzala PČR.

Dne 29.8.2015 v 23:58 hod. oznámila žena z DC4, že její švagr jí fyzicky napadá a svojí ženu také. Hlídka MP po příjezdu na místo zjistila, že pětatřicetiletá žena byla napadená svým švagrem. Jednalo se o dvaačtyřicetiletého muže z Děčína. Ten už byl po příjezdu v klidu, ale v podnapilém stavu. Muž před příjezdem hlídky rozbil skleněnou tabulku na vchodových dveřích do bytu. Na místo se dostavila hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 29.8.2015 v 10:55 hod. oznámila obsluha herny v DC5, že jeden z hostů nechce zaplatit útratu a odmítá provozovnu opustit. Hlídka MP na místě kontaktovala šestatřicetiletého muže z Teplic. Hlídka obsluze předala osobní údaje hosta a poučila obsluhu, jak při vymáhání dluhu postupovat. Muže poté strážníci z provozovny vykázali.

Dne 28.8.2015 v 07:05 oznámila žena, že na Masarykově náměstí v DC1 leží ve vchodu do domu nějaký bezdomovec a překáží. Hlídka MP na místě zjistila, že se opět jedná o strážníkům dobře známého osmašedesátiletého bezdomovce. Hlídka jej probrala a z místa ho vykázala.

Dne 23.8.2015 v 22:25 hod. oznámil občan, že v bytě v domě v ul. Kyjevská v DC9 je slyšet hrozný řev.
Na místo byla vyslána hlídka MP, která oznámení potvrdila a pokusila se kontaktovat nájemnici bytu, ze kterého se křik ozýval.

Po zaklepání na prosklené vchodové dveře bytu se za nimi ukázala postarší žena, která se okamžitě před strážníky začala obnažovat a sprostě nadávat slovy: „policajti zasraný, můžete mi vylízat tu mojí námořnickou ku….“. Během této produkce byla několikrát vyzvána zákonnou výzvou, aby zanechala svého jednání a aby prokázala svou totožnost. Po několika minutách žena otevřela dveře, vyšla ven a snažila se na jednoho ze strážníků zaútočit. Jelikož žena neuposlechla zákonné výzvy, aby zanechala svého jednání a pokračovala dál ve svém agresivním chování, byla hlídkou naložena do služebního vozidla a převezena na obvodní oddělení Policie ČR, kde bylo zjištěno, že se jedná o šestapadesátiletou ženu. Hlídka o události sepsala úřední záznam a věc předala k vyřízení příslušnému správnímu orgánu.

Dne 23.8.2015 v 00:07 hod. spatřila hlídka MP v DC5 v ulici Práce na zemi ležícího motorkáře a opodál ležela jeho motorka. Motorkář, později zjištěný osmnáctiletý mladík z Děčína, byl při vědomí, komunikoval a stěžoval si na bolest lokte pravé ruky. Na místo byla ihned přivolána zdravotnická záchranná služba a hlídka PČR. Posádka sanity převezla mladíka do nemocnice na ošetření. Řešení události převzala hlídka PČR.

Dne 22.8.2015 v 20:42 hod. požádala PČR o pomoc při pátrání po dvou mladících, kteří před budovou hlavního vlakového nádraží v DC4 odcizili jiné osobě mobilní telefon a poté z místa utekli. Popis pachatelů byl předán hlídkám MP a obsluze kamerového systému. Hlídka MP společně s hlídkou PČR projížděla ul. Divišova, kde byli spatřeni dva mladíci, kteří odpovídali popisu. Hlídky oba mladíky převezly na obvodní oddělení Policie ČR, která řešení události převzala.

Dne 21.8.2015 v 21:32 hod. oznámil občan, že před domem v DC32 v ulici K.H.Borovského se nachází jeho podnapilý švagr, který zde tropí hluk. Hlídka MP zjistila totožnost značně opilého muže. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný uváděl, že se rozešel s přítelkyní a že si něco udělá. Na místo byla přivolána záchranná služba, jejíž posádka muže odvezla do nemocnice. Na žádost lékaře doprovodil sanitku jeden ze strážníků.

Dne 21.8.2015 v 06:00 hod. oznámila žena, že ve vchodě Finančního úřadu v ul. Řetězová v DC1 leží nějaký bezdomovec. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o strážníkům dobře známého osmašedesátiletého bezdomovce. Hlídka jej probudila a z místa vykázala.

Dne 3.8.2015 v 04:30 hod. si hlídka MP v ul. Předmostí v DC5 všimla podezřelého vozidla Renault, jehož řidič kličkoval po komunikaci. Hlídka vozidlo před kruhovým objezdem zastavila a zjistila totožnost řidiče, z jehož dechu byl silně cítit alkohol. Jednalo se o jednadvacetiletého muže z Litoměřic. Hlídka u řidiče, který uvedl, že nevlastní řidičský průkaz, provedla orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Ta ukázala hodnotu 1,35 promile. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení záležitosti převzala.

Dne 2.8.2015 v 08:50 hod. oznámil pracovník ostrahy hypermarketu v DC4, že v prodejně se pohybuje několik zlodějů, kteří kradou potraviny.
Hlídka MP po příjezdu na místo kontaktovala pracovníka ostrahy, který v prostoru za pokladnou zadržel muže s odcizenými čokoládami. Jednalo se o třiadvacetiletého muže z Ústí nad Labem. Muž odcizil 45 ks čokolád v celkové hodnotě 2470,- Kč. Vzhledem k tomu, že muž nebyl v posledních třech letech za podobný skutek trestán, hlídka s ním přestupek proti majetku vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 1.8.2015 v 03:30 hod. si hlídka MP při kontrolní činnosti v DC4 všimla ležícího muže před hernou v ul. Prokopa Holého. Muž nebyl schopen řeči, nepohyboval se a byl pozvracený. Hlídka jej uložila do stabilizované polohy a přivolala záchrannou službu. Ta muže odvezla do nemocnice na další vyšetření. Na žádost lékařky asistovala hlídka MP při jeho převozu.

Dne 31.7.2015 v 14:15 hod. požádal strážník mimo službu o vyslání hlídky MP ke sběrnému dvoru v DC4, kde zadržel podezřelého řidiče. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že řidič ohrožoval svoji riskantní jízdou ostatní účastníky silničního provozu, proto jej strážník začal sledovat a u sběrného dvora jej zastavil. Za volantem seděl  třicetiletý muž z Děčína. Muž hlídce přiznal, že má vysloven zákaz řízení. Řešení záležitosti převzala PČR.