Události MP únor 2011

Městská policie DěčínDne 1.3.2011 v 00:30 hod. si obsluha kamerového systému MP všimla v ul. Prokopa Holého v DC4 muže, který močil na stěnu domu. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o dvaatřicetiletého muže z Děčína, kterému za přestupek proti veřejnému pořádku uložila blokovou pokutu a z místa jej vykázala.

Dne 28.2.2011 v 19.15 hod. oznámil občan, že ve vietnamské večerce v ul. Želenická v DC7 prodala obsluha jeho patnáctiletému synovi víno. Uvedl, že toto je ve večerce pravidlem, neboť prodejci věk nikdy nekontrolují. Hlídka MP na místě zjistila totožnost prodejce a přestupek s ním vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 26.2.2011 ve 13.40 hod. oznámila obsluha prodejny v DC1 přítomnost agresivního bezdomovce, který napadá ženu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jednatřicetiletý bezdomovec se rozešel se svou o devět let starší přítelkyní. Při hádce mezi nimi došlo k náznakům fyzické roztržky, nikdo z účastníků incidentu žádné zranění neutrpěl. Hlídka obě osoby, které byly pod silným vlivem alkoholu, z místa vykázala.

Dne 26.2.2011 v 02.45 hod. zaznamenala hlídka MP při kontrole v DC9 hluk připomínající havárii vozu. Strážníci na křižovatce ulic Teplická a Rudolfova uviděli vozidlo Škoda Fabia, které narazilo do stromu. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si nehodu převzala k dořešení. Před jejím příjezdem strážníci zjistili, že majitel vozidla, třiadvacetiletý mladík z Děčína, pil alkohol a nechal se odvézt svým o rok starším kamarádem. Ten byl bohužel rovněž pod vlivem alkoholu, navíc bylo zjištěno, že nevlastní řidičské oprávnění.

Dne 25.2.2011 ve 20.25 hod. si hlídka MP všimla v DC32 v ulici Verneřická osoby s károu, na které vezla dvoumetrovou kolejnici. Kontrolou totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o dvaačtyřicetiletého muže z Děčína. Dotyčný odmítl hlídce sdělit, kde ke kolejnici přišel, proto byla na místo přivolána hlídka PČR, která si vše převzala k dalšímu řízení.

Dne 25.2.2011 v 19.45 hod. kontrolovala hlídka MP při kontrole garáží pod ulicí Vítězství v DC32 tři osoby, které močily na veřejném prostranství a popíjely víno. Jednalo se o jednoho šestnáctiletého a dva patnáctileté mladíky. Hlídka s nimi vyřešila přestupky na místě uložením blokových pokut a z místa všechny vykázala. U jednoho z mladíků hlídka zjistila orientační dechovou zkouškou 1,51 promile alkoholu, proto ho odvedla do místa bydliště a předala rodičům.

Dne 25.2.2011 v 05.22 hod. oznámila žena z DC32, že její druh přišel domů opilý a vyhrožuje jí, že vezme nůž podřízne ji. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže zadržela a zjistila jeho totožnost. Jednalo se o šestačtyřicetiletého muže z Děčína, který byl značně opilý. Oznamovatelka hlídce sdělila, že se jedná o opakované vyhrožování a požádala o přivolání hlídky PČR z důvodu podání trestního oznámení. Řešení události převzala hlídka PČR.

Dne 25.2.2011 v 00.08 hod. oznámila žena z DC32, že její bývalý přítel, kterého nechává u sebe v bytě přespávat, si opět, již poněkolikáté, podřezává žíly. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo taktéž vyslala hlídku. Hlídka MP po příchodu na místo zjistila, že třiatřicetiletý muž si nožem podřezal žíly na obou zápěstích. OS MP byl kontaktován dispečer ZZS, který na místo vyslal sanitku s lékařem. Hlídka MP agresivního muže vyvedla z bytu a naložila jej do sanity. Strážníci poté asistovali při převozu muže do nemocnice.

Dne 23.2.2011 ve 23.15 hod. oznámila žena, že se nachází v restauraci v DC4 v ulici Teplická, kde došlo k fyzickému napadení mezi několika hosty. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, které zjistila, že se do sebe fyzicky pustili čtyři lidé. Strážníci na místě situaci zklidnili a zabránili dalšímu napadání. Vhledem k tomu, že aktéři incidentu si chtěli podat trestní oznámení, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 23.2.2011 ve 14.45 hod. oznámil dispečer MHD, že se na jejich terminálu v DC4 opět zdržuje nějaký bezdomovec, který svým vzezřením budí pohoršení. Na místo se dostavila hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o dvaapadesátiletého muže z Děčína, který byl podnapilý, špinavý a neskutečně zapáchal. Hlídka dotyčného z místa vykázala.

Dne 23.2.2011 v 10.50 hod. oznámila žena z DC1, že za obchodním domem v Řetězové ulici sedí na lavičce nějaký starší muž, který je celý promrzlý, nemůže z něj dostat kloudné slovo. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o dvaašedesátiletého muže z Děčína. Dotyčný byl tak promrzlý, že skoro nemohl mluvit, dokonce nebyl ani schopen chůze. Na místo byla ihned přivolána záchranná služba, která muže odvezla do nemocnice na pošetření.

Dne 22.2.2011 ve 23.10 hod. zjistila hlídka MP v DC32 v ulici Čsl. Partyzánů vozidlo Škoda Favorit, u kterého při jízdě nesvítilo pravé zadní obrysové světlo. Po zaparkování vozidla byl hlídkou řidič, šestatřicetiletý muž z Děčína, upozorněn na povinnost mít zapnutá světla a vyzván, aby předložil řidičský průkaz a osvědčení o registraci. Při tomto úkonu bylo hlídkou zjištěno, že dotyčný nemá oprávnění k řízení vozidla. OS MP byla na místo přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 22.2.2011 ve 13.05 hod. oznámila žena z DC3, že vidí v Březové ulici u základní školy nějakého opilce, který se tam motá a padá na zem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která provedla kontrolu Březové ulice, kde zastihla dvaatřicetiletého muže z Děčína. Muž byl v silně podnapilém stavu, hlídka dohlédla na jeho bezpečný odchod do místa bydliště.

Dne 20.2.2011 v 01:43 hod. spatřila obsluha kamerového systému MP v ul. Želenická v DC6, jak nějaký mladík ulomil dopravní značku přechod pro chodce pod zastávkou MHD. Hlídka MP kousek od místa události zadržela čtyřiadvacetiletého muže z Děčína, který se pod tíhou důkazů přiznal. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 19.2.2011 v 02.45 hod. oznámil občan z DC2, že ul. Dvořákova jezdí nějaká opilá žena červenou Škodou Fabia a stačila nabourat do dvou zaparkovaných vozidel. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR. Hlídce MP se uvedené vozidlo podařilo zastihnout v 02.50 hod. na křižovatce ulic Dvořákova a Hluboká v DC2. Žena hlídce vše přiznala. Řidička odmítla hlídce MP orientační dechovou zkoušku. Vše si na místě převzala PČR.

Dne 19.2.2011 v 00.35 hod. oznámila žena z DC3, že k ní přišel její bývalý manžel, opil se a teď dělá v bytě bordel. Žena uvedla, že je zavřená v pokoji a bojí se ho. Na místo se dostavila hlídka MP, která zjistila, že osmačtyřicetiletý bývalý manžel oznamovatelky stihl svým projevem vzbudit i sousedy. Hlídka dotyčného z bytu na žádost oznamovatelky vykázala a přestupek spočívající v rušení nočního klidu vyřešila uložením blokové pokuty. V 01.10 hod. oznámila žena, že se bývalý muž vrátil a dělá rámus na chodbě před bytem. Na místo byla opět vyslána hlídka MP, která přestupek spočívající v neuposlechnutí výzvy úřední osoby vyřešila uložením další blokové pokuty a dohlédla na to, aby se muž odebral do místa bydliště.

Dne 18.2.2011 ve 14.40 hod. oznámil občan neoprávněné obsazení bytu bezdomovci v DC3 v ulici Zelená. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zadržela tři podezřelé osoby. Hlídka po zjištění totožnosti dotyčných přivolala na místo hlídku PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 18.2.2011 v 8.30 hod. zjistila hlídka MP při kontrole v DC3 v ulici Příčná znečištění veřejného prostranství psími výkaly, které majitelka psa neuklidila. Hlídkou byla zjištěna totožnost majitelky. Jednalo se o dvaašedesátiletou ženu z Děčína. Přestupek proti veřejnému pořádku vyřešila hlídka uložením blokové pokuty.

Dne 18.2.2011 v 02.00 hod. zaslechla hlídka MP v DC4 velmi hlasitý křik z Bezručovy ulice. Hlídka MP, která byla na místo vyslána, zjistila uprostřed ulice stojícího muže, který velmi hlasitě řval. Hlídkou byl vyzván k prokázání totožnosti, na což reagoval velmi vulgárními slovy. Jelikož na několikerou výzvu nedbal, rozhodla se hlídka MP k předvedení muže na PČR. Ten se začal s hlídkou prát, strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky. Poté byl muž předveden na PČR, kde byla ověřena jeho totožnost. Vzhledem k tomu, že nebylo možné přestupek vyřídit na místě v blokovém řízení, bude záležitost řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 17.2.2011 ve 22.15 hod. kontaktoval hlídku MP v DC9 při kontrole herny muž, který uvedl, že mu dnes bylo odcizeno vozidlo včetně osobních věcí a on nyní viděl svůj odcizený telefon u muže, který přišel do herny. Hlídka zjistila totožnost podezřelého, jednalo se o šestadvacetiletého muže z Děčína. Ten uvedl, že telefon dnes koupil od jiného muže na ulici v Děčíně. Na místo byla přivolána hlídka MP, která si událost převzala k dořešení.

Dne 17.2.2011 v 00.24 hod. oznámil občan, že před hotelem v DC1 postávají muž a žena, kteří jsou značně opilí a muž ženu slovně napadá. Oznamovatel se obával, aby muž ženu nenapadl fyzicky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě kontaktovala osmadvacetiletou ženu z Jílového. Ta uvedla, že její o jedenáct let starší přítel jí v hotelu shodil ze schodů a poté utekl. Žena neměla viditelné zranění, ale stěžovala si na bolest ruky. Lékařské ošetření však odmítla. Následně se k hotelu vrátil její přítel, který hlídce přiznal, že přítelkyni ze schodů shodil. Jelikož žena chtěla podat trestní oznámení, byla na místo přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 16.2.2011 v 17.20 hod. oznámil občan, že v ul. Hálkova v DC1 leží mezi auty bezvládný muž, který se vůbec nehýbe. Hlídka MP na místě kontaktovala opilého osmačtyřicetiletého muže z Děčína, kterého z místa vykázala a za přestupek spočívající ve vzbuzení veřejného pohoršení mu uložila blokovou pokutu.

Dne 16.2.2011 v 16:04 hod. oznámila žena, že v ul. Kamenická v DC2 naproti benzínové čerpací stanici je auto v příkopu a perou se tam nějaké osoby. Na místo byly vyslány hlídky MP, které zjistily, že na zahrádkářské kolonii popíjely tři osoby. Mezi dotyčnými došlo ke slovnímu konfliktu, po kterém jeden z přítomných mužů nasedl do osobního vozu, vyjel ze zahrádkářské kolonie, porazil hlavní bránu, přejel ul. Kamenická a na druhé straně sjel do příkopu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 16.2.2011 v 11.45 hod. oznámila žena z DC1, že nějaký muž se snaží dostat v ul. 28. října, DC1 do kapličky u kostela. Hlídka MP na místě kontaktovala známého čtyřiapadesátiletého bezdomovce, který se pokoušel neúspěšně dostat přes mříže do kapličky. Hlídka záležitost vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 15.2.2011 ve 21.15 hod. spatřila hlídka MP v DC4 v ul. Hankova muže, který nesl armovací síť o rozměrech cca 2×2 metry. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný uvedl, že síť nalezl u Jílovského potoka. Za dohledu hlídky muž armovací síť vrátil na původní místo. Záležitost byla vyřešena domluvou.

Dne 15.2.2011 v 11.20 hod. oznámil občan z DC4, že u kontejneru nějaký bezdomovec rozebírá lednici. Hlídka MP na místě přistihla pětačtyřicetiletého muže z Děčína. Ten po výzvě hlídky nepořádek uklidil, přestupek hlídka vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 13.2.2011 v 16.15 hod. oznámil občan, že v lesíku v DC6 je u stromu uvázaný pes rasy kokršpaněl. Na místo byla vyslána hlídka MP, která popisovaného psa, který byl v zuboženém stavu, odvázala a následně jej převezla do městského útulku pro opuštěná a toulavá zvířata. Obsluha kamerového systému MP na záznamu kamery spatřila na parkovišti proti tamnímu diskoklubu dva muže, kteří odcházeli do lesíka se psem rasy kokršpaněl na vodítku a zanedlouho se vraceli nazpět bez psa. Oba muži pak nastoupili do vozidla Opel Kadett a z místa odjeli. Výše uvedené skutečnosti byly OS MP tlumočeny PČR, která zjistila totožnost provozovatele vozidla. Řešení události převzala PČR.

Dne 12.2.2011 v 22.45 hod. spatřila hlídka MP v ul. 17. listopadu v DC1 tři podezřelé osoby, které nakládaly věci do přistaveného vozidla Ford Transit. Jednalo se o tři muže ve věku šestnáct až devětačtyřicet let. Hlídka MP u nich nalezla batoh se šrouby a spojky na železniční koleje. Vzhledem k podezření z trestného činu krádeže byla na místo přivolána hlídka železniční policie, která si věc na místě převzala. Hlídka MP dále zjistila, že muži vozidlo startovali pomocí drátů z vytrhané spínací skříňky a zadržený, který údajně s vozidlem přijel, nevlastní řidičský průkaz.

Dne 09.02.2011 v 10.35 hod. zadržel strážník MP v DC4 v ul. P Holého řidiče, který nedokázal doložit, že je vlastníkem řidičského oprávnění. Jednalo se o devětatřicetiletého muže z Prahy. Přes PČR bylo zjištěno, že muž je momentálně veden jako neřidič a to z důvodu předchozího zákazu řízení. Muž si po vypršení zákazu řízení nevyžádal opětovné vydání řidičského průkazu. Záležitost si převzala PČR.

Dne 08.02.2011 v 16.15 hod. zjistila obsluha kamerového systému MP v DC6 v ul. Želenická kamion, který couval od diskoklubu a naboural do sloupu veřejného osvětlení, přičemž ho vyvrátil, sloup spadl na vozovku a zneprůjezdnil ji v obou směrech. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která řidiče zadržela. Hlídka MP řídila dopravu do doby, než si událost na místě převzala hlídka PČR.

Dne 7.2.2011 v 10.30 hod. zjistila hlídka MP v DC3 v ulici U přívozu na schodech ležícího muže. Hlídce se po chvíli podařilo muže vzbudit. Na výzvu k prokázání totožnosti byl muž na hlídku vulgární. Když hlídka muže odvedla ke služebnímu vozidlu, že bude předveden na PČR ke zjištění totožnosti, dotyčný ulomil u služebního vozidla zadní stěrač. Protože neustále kladl aktivní odpor, byl hlídkou za pomocí hmatů a chvatů zpacifikován a byla mu přiložena pouta. Poté byl předveden na služebnu PČR, kde byl ponechán k dalším úkonům. Provedená dechová zkouška u muže ukázala 4.28 promile alkoholu.

Dne 5.2.2011 ve 22.54 hod. tel. oznámil občan, že v panelovém domě v DC32 dochází k rušení nočního klidu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že v bytě došlo ke rvačce mezi dvaačtyřicetiletým mužem a jeho o dva roky starší partnerkou. Do konfliktu se vložil ještě třiadvacetiletý syn ženy. Strážníci na místě dalšímu napadání zabránili. Vzhledem k tomu, že žena chtěla podat trestní oznámení, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 5.2.2011 v 10.58 hod. oznámila žena, že u benzínové čerpací stanice v DC2 se volně pohybuje bezprizorní pes blíže neurčené rasy. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o fenu rasy boxer. Hlídka fenu odchytla a následně ji převezla do městského útulku pro opuštěná a toulavá zvířata v DC3, kde ji předala přítomným zaměstnancům.

Dne 3.2.2011 v 23:43 hod. oznámil majitel domu v ul. Teplická v DC4, že byl před nedávnem vykraden a uvnitř domu nyní slyší kroky na půdě. Na místo byly okamžitě vyslány obě autohlídky MP, které na žádost majitele vykoply plechové půdní dveře, které byly zevnitř zajištěné kusem dřeva. Na půdě hlídka zadržela čtyřicetiletého muže z České Lípy a jeho o dva roky starší partnerku. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 3.2.2011 ve 14.14 hod. tel. oznámil občan, že v DC4, na Revolučním nám. viděl muže, který se nějak potácel, prý asi proto, že je silně opilý, přičemž podle oznamovatele hrozilo, že muž spadne do vozovky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě nalezla dvaapadesátiletého muže z Děčína. Ten pomoc hlídky odmítl, uvedl pouze, že má blíže nespecifikované zdravotní problémy. I přes odmítavý postoj muže hlídka na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu, která muže odvezla do nemocnice.

Dne 3.2.2011 v 07.20 hod. zjistila hlídka MP, že v DC32 v ul. Čsl. Partyzánů nesprávně parkuje vozidlo Renault, které stojí poblíž křižovatky s ul. Májová a brání ve vjezdu před panel. dům. Hlídka požádala o přivolání odtahové služby. Mezitím se hlídce podařilo zjistit majitelku předmětného vozidla. Ta uvedla totožnost osoby, která s vozidlem zaparkovala. Hlídka poté s řidičkou přestupek vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 2.2.2011 od 19.40 hod. do 19.55 hod. provedla hlídka MP kontrolu zbytků budovy Atlantik v DC1, kde se má podle oznámení nacházet příbytek bezdomovce. Hlídka na místě přistihla sedmapadesátiletého muže z Děčína, kterému dala jednu hodinu na zlikvidování příbytku a odchod z těchto míst. Další kontrolou bylo zjištěno, že bezdomovec i se svými věcmi místo opustil. MP bude zbořeniště bývalého Atlantiku namátkově kontrolovat.

Dne 2.2.2011 v 09.52 hod. tel. oznámila zaměstnankyně firmy z DC4, že nějaký muž před chvílí odcizil železnou branku patřící k budově firmy a odešel neznámo kam. Hlídce se na základě získaného popisu podařilo zloděje branky zadržet nedaleko místa krádeže. Jednalo se o pětačtyřicetiletého muže z Děčína. Věc byla vyřešena jako přestupek proti majetku uložením blokové pokuty. Branka byla vrácena zpět na své místo.

Dne 1.2.2011 v 18.20 hod. byla hlídka MP vyslána do DC32, ul. Čsl. Partyzánů, kde podle oznámení občana někdo vynáší objemný odpad ke kontejnerům. Na místo byla vyslána hlídka MP, která při této činnosti přistihla čtrnáctiletou dívku a o rok mladšího chlapce, kteří uvedli, že úklid jim nařídila jejich matka. Tu hlídka kontaktovala v místě bydliště a vysvětila jí, kam může odpad odvézt. Žena odmítla nepořádek uklidit a s blokovou pokutou nesouhlasila. Hlídka MP proto provedla fotodokumentaci, sepsala úřední záznam a celou věc předala příslušnému správnímu orgánu Magistrátu města Děčín k dořešení.

Dne 1.2.2011 v 10:10 hod. oznámila žena z DC6, že je sama doma, někdo se snaží dostat do domu a ona má veliký strach. Hlídka MP na místě zjistila, že neznámý mladý muž cca 190 cm vysoký s tmavou bundou s kapucí jí v domě na chodbě napadl a poranil na rukou. Na místo byla vyslána i druhá hlídka MP a událost byla nahlášena na linku 158. Následně bylo zjištěno, že v azylovém domě propouštěli v 08.00 hod. muže, který odpovídal přesně tomuto popisu. Hlídky MP a PČR prohledaly celé okolí, ale tohoto muže nikde nespatřily. V 13.10 hod. se muže podařilo hlídce MP nalézt v jídelně charity v DC3. Záležitost byla předána Policii ČR k dořešení.