Za neuklizení po psovi uloží strážníci maximální pokuty

Kontroly pejskařůPo skončení povinností, které městskou policii zaměstnávaly v posledních týdnech v souvislosti s mrazy, rampouchy padajícími se střech a konečně v souvislosti s velkou vodou, přichází na řadu intenzivní kontrola zaměřená na pejskaře. Poté, co sníh roztál, je ve městě na každém kroku patrné, jakou důležitost přikládají majitelé psů úklidu exkrementů po svých zvířatech.

„Stížností evidujeme opravdu spoustu a není se čemu divit. Pejskaři zkrátka i přes mnohé kontrolní akce v minulosti a mnoho uložených pokut povinnost uklízet po svých psech stále zanedbávají. Připravujeme proto kontrolní akce cílené speciálně na tuto problematiku. V určité vytipované lokalitě nasadíme do terénu zhruba dvacet lidí v uniformách, další strážníci budou dohlížet v civilním oblečení a na přenosné kamery budou zaznamenávat případná pochybení pejskařů. Nasazen bude i skrytý mobilní kamerový bod,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.
Za zanedbání úklidu hrozí nepořádnému pejskaři bloková pokuta až do výše jednoho tisíce korun a strážníci předem avizují, že hodlají využívat pouze maximální výši pokuty. „Několikanásobně vyšší sankci může dotyčnému pejskaři uložit správní orgán. Touto cestou určitě půjdeme, pokud se bude jednat o opakované zanedbání úklidu, předáme věc k dořešení Magistrátu města Děčín a neuklizený exkrement se může pejskaři prodražit na mnoho tisíc korun,“ doplnil Horák.
Během kontrolních akcí budou strážníci zároveň prověřovat, zda nechali majitelé své psy očipovat, jak jim nařizuje příslušná vyhláška města. Za tímto účelem koupila městská policie dvě čtečky čipů, které budou mít hlídky k dispozici. „Pokud zjistíme, že majitel tuto povinnost nesplnil, strážníci tuto skutečnost oznámí příslušnému odboru magistrátu, který může dotyčného majitele psa pokutovat. Mimo tyto speciální kontrolní akce budou čtečky strážníci využívat v rámci běžné hlídkové služby. Kontroly pejskařů tak budou mnohonásobně častější,“ dodal Horák.