Události MP únor 2014

Městská policie DěčínDne 28.2.2014 v 05:46 hod. oznámili zaměstnanci baru v DC1, že nějaký host napadá ostatní. Hlídka MP na místě kontaktovala obsluhu, která uvedla, že osmapadesátiletý návštěvník baru napadal slovně a poté fyzicky ostatní hosty. Nikdo z hostů nebyl nijak zraněn a nikdo nechtěl záležitost řešit podáním trestního oznámení. Hlídka opilého hosta z baru vyprovodila a z místa jej vykázala.

Dne 28.2.2014 v 00:40 hod. oznámili zaměstnanci baru v DC1, že mají problémy s jedním hostem, který přišel pod vlivem alkoholu, dožaduje se dalšího pití a nechce provozovnu opustit. Hlídka MP na místě kontaktovala šestačtyřicetiletého muže, kterého po domluvě z místa vykázala. Muž poté nasedl do taxi a odjel směrem do místa bydliště.

Dne 27.2.2014 v 23:54 hod. oznámil občan, že v domě v DC32 je veliký rachot a nedá se spát. Hlídka MP na místě kontaktovala čtyřiašedesátiletou nájemnici bytu, která uvedla, že během oslavy hraje na kytaru. Hlídka jí poučila o následcích této činnosti a sepsala úřední záznam o události, kterou bude následně řešit správní orgán.

Dne 27.2.2014 v 21:00 hod. si hlídka MP v ul. Teplická v DC4 všimla muže, který se přehraboval v kontejneru na hadry a rozházel věci všude po zemi. Jednalo se o devětatřicetiletého bezdomovce, kterého strážníci z těchto kontejnerů tahali už nesčetněkrát. Muž po sobě nepořádek uklidil a byl z místa hlídkou vykázán.

Dne 23.2.2014 v 04.20 hodin oznámila žena z Děčína, že si její šestadvacetiletý přítel, který bydlí na sídlišti v Boleticích, vzal nějaké prášky s tím, že se chce otrávit. Oznamovatelka dále uvedla, že již zavolala záchranku. Na místo byla vyslána hlídka MP, které žena řekla, že její přítel odešel z bytu. O události byla informována i hlídka Policie ČR. MP se podařilo muže nalézt několik desítek metrů od bydliště. Podle lékaře záchranky muž snědl pouze několik prášků proti bolesti, které jej nemohly ohrozit na životě nebo na zdraví. Muž lékařské ošetření odmítl s vysvětlením, že přivolání policie, strážníků a záchranky je jakousi pomstou od přítelkyně, se kterou se rozchází. Hlídka oba poučila, aby své spory řešili smírným způsobem.

Dne 22.2.2014 v 04.40 hodin oznámila obsluha baru v DC1, že jí jeden host odmítá zaplatit útratu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že problémovým hostem je třiapadesátiletý muž z Děčína, který je v řadě děčínských barů znám tím, že má občas s placením útraty problémy. Muž v přítomnosti hlídky útratu zaplatit a z baru odešel.

Dne 21.2.2014 v 19.20 hodin oznámila ostraha prodejny v DC4, že mají v obchodě muže v podnapilém stavu, který nechce z obchodu odejít a obtěžuje ostatní zákazníky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že jde o čtyřiatřicetiletého muže z Prahy. Hlídka ho z prodejny vykázala a záležitost řešila domluvou.

Dne 15.2.2014 ve 23.40 hod. oznámila žena, že před bývalou restaurací v DC4 jí dva muži odcizili peněženku a poté utíkali pryč. K popisu mužů poškozená sdělila, že jeden je celý v černém a druhý má modrou bundu a maskáčové kalhoty. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo taktéž vyslala hlídku. Hlídka MP muže výše uvedeného popisu zadržela v ul. Hankova a zjistila jejich totožnost. Jednalo se o dva osmnáctileté muže z Děčína. Záležitost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 15.2.2014 ve 14.15 hod. si hlídka MP všimla v DC4 na Labském nábřeží ženy, která fyzicky napadla jinou ženu, kterou začala mlátit do obličeje. Strážníci útočnici zabránili v pokračování jejího protiprávního jednání. Následně hlídka zjistila totožnost zadržené. Jednalo se o jednadvacetiletou ženu z Děčína, která napadla o dva roky starší ženu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 14.2.2014 v 21.10 hodin oznámil občan, že v DC1 v ulici Tyršova nějací dva mladíci rozbili výlohu u jedné prodejny. Dále oznamovatel uvedl, že mladíci teď stojí na autobusové zastávce směrem do nemocnice. Na místo byla vyslána hlídka MP, které se podařilo oba mladíky zajistit. Jednalo se o dvacetiletého a o rok staršího muže. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si událost převzala.

Dne 14.2.2014 v 19.12 hodin oznámila obsluha restaurace v DC3, že v restauraci vznikla mezi dvěma hosty hádka, která přerostla ve fyzické napadení. Na místo byly dozorčí službou vyslány hlídky dvě hlídky MP a přivolána byla i hlídka PČR. Hlídkám MP se po příjezdu na místo podařilo situaci zklidnit. Strážníci zjistili, že došlo k potyčce mezi osmatřicetiletým a osmadvacetiletým mužem z Děčína. Zranění nikdo neměl, lékařské ošetření nikdo z přítomných nepožadoval. Vše si na místě převzala hlídka PČR.

Dne 14.2.2014 v 19.05 hodin oznámil občan, že v DC32 v ulici Májová je nějaká rvačka. Na místo byla vyslána hlídka MP a přivolána byla hlídka PČR. Hlídka MP po příjezdu na místo zjistila, že se mezi sebou nepohodly dvě ženy a do toho se vložili jejich partneři. Vše vyvrcholilo fyzickým napadáním. Zranění při potyčce nikdo neutrpěl. Vše si na místě převzala již přítomná hlídka PČR.

Dne 13.2.2014 v 19.45 hodin požádala PČR o vyslání hlídky MP do DC32 na vlakové nádraží, kam má přijet vlak, v němž se má podle oznámení občana nacházet muž v podnapilém stavu, který za jízdy způsobil ve vlaku nějakou škodu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která podezřelého na nádraží zajistila. Jednalo se o pětadvacetiletého muže z Děčína. Dotyčný byl na žádost PČR převezen na obvodní oddělení a předán policii k dalším úkonům.

Dne 13.2.2014 v 19.10 hodin požádala pracovnice nemocnice v DC2 o vyslání hlídky MP na ambulanci interního oddělení, kde mají nějaký problém s pacientem, který je v podnapilém stavu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že se jedná čtyřiačtyřicetiletého muže, kterého do nemocnice přivezla sanita, když ležel podnapilý ve městě na chodníku. Lékař ho ošetřil, muž nechtěl ambulanci opustit a dožadoval se dalších vyšetření. Nechtěl pochopit, že dle lékaře jsou další vyšetření zbytečná. Muž vše pochopil až v přítomnosti hlídky MP, která jej následně s objektu nemocnice vykázala.

Dne 11.2.2014 v 20.55 hod. si hlídka MP všimla při kontrole tenisových kurtů v DC4 ležícího muže na stezce pro chodce. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Děčína. Hlídka muže, který na zemi usnul pod vlivem alkoholu, vzbudila, zvedla a zjistila, zda nepotřebuje lékařské ošetření. Muž jakoukoli pomoc od hlídky MP odmítl, strážníci dohlédli na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 11.2.2014m v 19.50 hod. oznámila ostraha firmy v DC1, že jim přímo před vchodem leží nějaký opilý muž. Hlídka MP na místě kontaktovala šestatřicetiletého muže z Děčína. Strážníci mu pomohli na nohy a zjistili, zda nepotřebuje lékařské ošetření. Hlídka záležitost vyřešila domluvou a muže z místa vykázala.

Dne 11.2.2014 v 10.20 hodin oznámila zaměstnankyně školky v DC2, že mají na zahradě nějakou starší ženu a ta nechce ze zahrady odejít. Na místo byla vyslána hlídka MP, která po příjezdu na místo zjistila, že žena je nějak pomatená. Hlídce uvedla, že na zahradu šla pro hračky a chce si hrát na pískovišti. Žena u sebe neměla žádný doklad totožnosti, proto ji hlídka předvedla na obvodní oddělení PČR, kde bylo zjištěno, že se jedná o dvaapadesátiletou ženu z Děčínska. Po dohodě s lékařem hlídka ženu odvezla do nemocnice, kde lékař rozhodl o její hospitalizaci.

Dne 9.2.2014 v 17:58 hod. oznámila žena, že v ul. Zámecká v DC1 někdo hází z okna po lidech sklo. Hlídka MP na místě zjistila, že sedmašedesátiletý muž házel po lidech skleněné láhve, přičemž někoho mohl těžce zranit. Na místo se dostavila hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 9.2.2014 v 04.10 hod. oznámila žena z DC32, že kolem jednoho z tamních obchodů procházeli tři nebo čtyři opilci, kteří výlohu rozbili a poté z místa utekli. Na místo byly vyslány dvě hlídky MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo taktéž vyslala hlídku. Hlídky MP spatřily nedaleko prodejny postávat dvaadvacetiletou ženu. Ta nejdříve tvrdila, že neví, kdo výlohu rozbil, ale poté sdělila, že výlohu rozbil její přítel, kterého hlídka posléze zadržela. Jednalo se o jednadvacetiletého muže z Děčína. Zadržený se k poškození výlohy přiznal. Následně se na místo dostavila hlídka PČR, která řešení události převzala.

Dne 8.2.2014 v 03.52 hod. oznámil občan z DC32, že v panelovém domě v ulici Čsl. Partyzánů spí na chodbě nějaký bezdomovec. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o pětatřicetiletého muže z Děčína. Dotyčný uvedl, že se doma pohádal s přítelkyní, z bytu odešel a na chodbě chtěl přespat. Hlídka jej po domluvě z domu vykázala.

Dne 7.2.2014 ve 23.48 hod. oznámil občan, že v DC6 v ulici Severní  opilý motocyklista naboural do jednoho ze zaparkovaných vozidel a údajně zůstal ležet na zeni. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP a byla vyrozuměna PČR, která na místo taktéž vyslala hlídku. Hlídka MP po příjezdu na místo zjistila, že motocyklista má krvácející zranění hlavy a přítomní občané sdělili, že již volali záchranku. Hlídka MP poraněnému motocyklistovi, který byl podnapilý a neměl přilbu, poskytla první pomoc a krvácející zranění na hlavě mu ovázala obvazem. Následně se na místo dostavila sanita, jejíž posádka odvezla poraněného do nemocnice na ošetření. Následně se na místo dostavila hlídka PČR, která řešení dopravní nehody převzala.

Dne 7.2.2014 ve 14.20 hod. oznámil pracovník obchodního domu v DC1, že zadrželi osobu při krádeži zboží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že sedmapadesátiletá žena odcizila lahev alkoholu. Po dohodě s PČR vyřešila hlídka MP přestupek na místě uložením blokové pokuty a ženu z obchodu vykázala.

Dne 5.2.2014 v 01:27 hod. oznámil občan, že nějaký muž v DC1 u tamního baru stříká sprejem na zeď grafitti. Hlídka MP na místě zadržela jednadvacetiletého muže z Děčína. Muž sprejem stříkal na zeď baru grafitti o rozměrech 2x2m. Když spatřil hlídku, začal před ní okamžitě utíkat. Strážníci jej po krátkém pronásledování zadrželi a předali přivolané hlídce Policie ČR.

Dne 4.2.2014 v 18.06 hod. oznámil občan, že na chodbě budovy interního oddělení v areálu nemocnice v DC2 se nachází bezdomovec, který se ukládá ke spánku. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jedná o jí dobře známého třiatřicetiletého bezdomovce. Hlídka dotyčného z objektu vykázala.

Dne 4.2.2014 v 17.41 hod. oznámil personál prodejny v DC2 zadržení muže přistiženého při krádeži zboží. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila totožnost zadrženého. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Děčína. Dle záznamů PČR nebyl muž v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán pro majetkový trestný čin. Z tohoto důvodu řešila hlídka přestupek na místě uložením blokové pokuty.