Zloděje usvědčil kufr

MP Děčín - Zloděje usvědčil kufrZloděje, který vykradl rodinný dům, se podařilo zadržet děčínským strážníkům. Sedmadvacetiletý zloděj na sebe sám upozornil, když přebíral ukradené věci a pálil plast z ukradených kabelů.

Operační služba městské policie přijala během nedělního rána oznámení občana o zamořování zapáchajícím kouřem v lokalitě Děčín 26. „U železniční tratě vedle zahrádkářské kolonie si strážníci všimli muže, který pálil plast z kabelů. Na výzvu hlídky oheň ihned uhasil a za znečištění veřejného prostranství mu hlídka uložila blokovou pokutu. Při projednávání přestupku si ale strážníci všimli dalších věcí, které měl muž poschovávané po okolí. Mimo jiné měl schovaný kufr s adresou a nedokázal vysvětlit, kde k němu přišel. Tvrdil, že adresa na kufru je jeho sestry, což, jak se posléze ukázalo, nebyla pravda“ uvedl ředitel děčínské městské policie marcel Horák.

Podezření strážníků se nakonec potvrdilo. Kufr a další věci muž ukradl z domu, do kterého se předtím vloupal a u zahrádkářské kolonie si chtěl ukradené věci protřídit. „Zadrženého sedmadvacetiletého muže z Těchlovic na Děčínsku si převzala hlídka Policie České republiky. Muž čelí podezření z trestného činu krádeže vloupáním,“ dodal ředitel.