Všímavost občanů chrání zdraví i majetek

Podezření na týrání zvířete, záchrana zraněného člověka, nalezená peněženka s nemalou hotovostí nebo odchyt toulavého opuštěného psa. Díky všímavosti občanů, kteří včas zavolali na tísňovou linku děčínské městské policie, se strážníkům během včerejšího dne podařilo úspěšně vyřešit řadu oznámení.

V ranních hodinách se na služebnu městské policie dostavila žena s příruční taškou, která spadla ze střechy jedoucího auta, kde ji majitel zapomněl. Žena se jej pokoušela sama zastavit, ale neúspěšně. Strážníci zjistili, že v tašce jsou osobní dokumenty a finanční hotovost ve výši několika tisíc korun. Strážníkům se podařilo majitele kontaktovat a ten si díky poctivé nálezkyni vše vyzvedl o dvě hodiny později na služebně městské policie.

V souvislosti s nedávným případem týraného psa se na městskou policii v posledních dnech obrací více lidí, kteří upozorňují na toulavá zvířata nebo možné týrání. Jen během včerejška tak strážníci úspěšně odchytli jednoho psa rasy Labrador, který se potuloval po Děčíně 2. Hlídka jej umístila v útulku pro opuštěná zvířata do záchytného kotce. Stejně postupovali i po oznámení na pohyb opuštěného kotěte v Děčíně 6. „Závažnější bylo v této souvislosti oznámení na možné týrání psa v děčínské čtvrti Boletice. Jedna z místních obyvatelek upozornila, že v ulici Kostelní je u chatky dlouhodobě uvázaný pes a oznamovatelka jej pravidelně krmí. Informaci strážníci okamžitě předali odboru životního prostředí, který na místě ihned zahájil šetření,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

V odpoledních hodinách si hlídka strážníků všimla muže, který ležel v ulici Ruská na chodníku. Muž měl na hlavě krvavé poranění, které si způsobil pádem na zem. Hlídka zjistila, že kolemjdoucí již zavolali záchrannou službu, která poté muže převezla do nemocnice na ošetření.

Jen několik o několik minut později oznámil na tísňovou linku občan z Děčína 6, že si všiml zaparkovaného vozidla se staženým oknem. Hlídce se podařilo kontaktovat majitele, který vozidlo zkontroloval a zabezpečil si jej.

„Spolupráce s občany je pro nás naprosto zásadní. Strážníci sice zjistí při hlídkové činnosti řadu problémů, ale nemohou být všude nepřetržitě a uhlídat celé město. Včasná oznámení na tísňovou linku jako v případě včerejšího dne nám pomůžou rychle reagovat a záležitosti úspěšně vyřešit,“ dodal ředitel.