Zákaz propagace hazardu podnikatelé často nerespektují

MP Děčín - Zákaz propagace hazardu podnikatelé často nerespektujíS kontrolami zaměřenými na dodržování zákazu propagace hazardu začala děčínská městská policie. Vyhlášku regulující propagaci hazardu na území města vydalo zastupitelstvo v prosinci 2012. Podnikatelé, kteří provozují herny, měli čas do konce března, aby vzhled svých provozoven uvedli do souladu s vyhláškou. Kontroly strážníků, které se uskutečnily v uplynulém týdnu, ukázaly, že většina provozovatelů nové opatření nedodržuje.

„Strážníci zkontrolovali několik desítek provozoven a u velké části z nich zjistili nedostatky. Jednalo se zejména o různé blikající reklamy nebo světelné označení názvů provozovny, které odporovalo vyhlášce,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Kontroly dodržování nové vyhlášky budou ze strany strážníků pokračovat i v následujících dnech. Pokud strážníci zjistí pochybení, oznámí vše příslušnému správnímu orgánu. „V daném případě jsou provozovatelé podezřelí ze správního deliktu podle zákona o obcích. Obec může za tento skutek uložit pokutu až do výše dvou set tisíc korun,“ upozornil ředitel.

Hazard je v současné době regulován zmíněnou vyhláškou o opatřeních k omezení propagace některých sázkových her, loterií a jiných podobných her a vyhláškou, kterou provozování některých hazardních her zakazuje úplně. Dodržování vyhlášek kontroluje městská policie. „Namátkové kontroly budou samozřejmě pokračovat. V dané záležitosti spolupracujeme i s Policií ČR,“ dodal ředitel.