Barmani jsou opatrnější, přestupků strážníci zjistili méně

MP Děčín - kontrola v restauracích a barechDěčínští strážníci zopakovali noční kontrolní akci z minulého týdne a opět zkontrolovali děčínské noční podniky. Prioritním cílem byla kontrola dodržování zákazu podávání alkoholu osobám mladším osmnácti let. Strážníci během noční kontroly navštívili diskoklub v Děčíně VI a řadu barů a heren po celém městě.

„V diskoklubu jsme zjistili čtyři mladistvé pod vlivem alkoholu, což není nijak tragický výsledek. Je vidět, že barmani jsou při kontrole věku svých zákazníků mnohem důslednější,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Pro mladistvé znamenala kontrola alkoholu nepříjemné vysvětlování v kruhu rodinném. Pro všechny si totiž museli dojet jejich zákonní zástupci, tedy jejich rodiče. „Snad správně předpokládám, že důkladná domluva od rodičů bude pro mladé konzumenty alkoholu velkým ponaučením,“ řekl Horák. Doplnil, že dalšího mladistvého pod vlivem alkoholu zjistili strážníci při kontrole nechvalně známého baru na Teplické ulici ve čtvrti Podmokly. I pro něj si museli na místo přijet rodiče.

Během noční kontrolní akce strážníci vyřešili i řadu dopravních přestupků a přestupků proti veřejnému pořádku. Těch se dopouštěli zejména alkoholem posilnění návštěvníci barů cestou domů. „Šlo zejména o znečišťování veřejného prostranství nebo rušení nočního klidu,“ vysvětlil ředitel. V rámci kontroly strážníci navštívili i více než desítku heren, ve kterých zkontrolovali totožnost některých návštěvníků, kteří hráli na výherních hracích přístrojích. Jde o osoby, u kterých měli strážníci podezření, že pobírají nějakou formu sociální pomoci. „Údaje předáme ke kontrole odboru sociálních věcí. Pokud se podezření potvrdí, mohou jim být některé dávky kráceny nebo vyplaceny v jiné formě než v hotovosti,“ dodal ředitel.

Noční kontrolní akce se uskutečnila jen týden po poslední rozsáhlé kontrole nočních podniků. Podle Horáka budou podobné kontrolní akce v různé intenzitě pokračovat podle aktuální potřeby. „Nicméně je citelně znát, že problémů v tomto směru ubývá. Naše kontroly se tak evidentně nemíjejí účinkem,“ poznamenal ředitel.