Děčínský obranářský speciál

Soutěž psovodůV sobotu 29. dubna 2017 se v Děčíně uskutečnil děčínský obranářský speciál. Naše MP Děčín měla mezi soutěžícími svého psovoda Jiřího Nešněru, který aktivně spolupracuje se základními kynologickými organizacemi a velmi ochotně přijal nabídku k účasti na této soutěži se svým služebním psem Chozem. Choze je ještě mladý pes a tak soutěžil v kategorii A, kategorie B je určena psům starším dvou let. Obě kategorie byly krásně zastoupeny, soutěžilo se částečně na cvičišti u Ploučnice, nechyběl ani zákrok ve vagonu a v prostorách Východního nádraží ČD.

V hlavní kategorii B zvítězil Petr Žižka, na druhém místě se umístil Martin Soukup (MP Česká Kamenice) a na třetím místě Petra Adamcová. V kategorii A zvítězil Filip Gavor, na druhém místě se umístila paní Marie Surovcová, oba z TARTU Liberec a třetí místo se získal  Jiří Nešněra z MP Děčín. Nejlepší ženou závodu byla Petra Adamcová, nejstarší účastník závodu byl Jan Svoboda a jako nejlepší zahraniční účastník byl vyhodnocen Ján Nalevanko ze Slovenska.

Umístění našeho psovoda nám samozřejmě udělalo radost, ale je nutno dodat, že všichni účastníci soutěže byli výborní a zaslouží obdiv za předvedené výkony. Poklona patří rovněž pořadatelům a sponzorům, díky kterým celá soutěž proběhla ve velmi příjemné atmosféře.