Děčínští boxeři porazili Českou Kamenici

SKMP Děčín - Děčínští boxeři porazili Českou KameniciDalší kolo první ligy v boxu se uskutečnilo o uplynulém víkendu v děčínském kulturním a společenském domě Střelnice. Rohovník Děčín, který je v první lize nováčkem, porazil Českou Kamenici 10:6 na body. Ve váhové kategorii 64 kg nastoupil do ringu děčínský David Pazdera proti českokamenickému Milanu Gažimu. „Byl to velmi vyrovnaný zápas.

Rozhodčí se nakonec přiklonili k vítězství Gažiho, který byl celkově aktivnější a přesnější,“ uvedl trenér děčínských Václav Němeček. V kategorii 69 kg nastoupil děčínský Karel Nečesánek proti Tomášovi Hrabákovi. Celkově vyrovnaný zápas skončil bodovým vítězstvím Nečesánka. Vítězství si ve váhové kategorii 75 kg odnesl děčínský Petr Holý, který boxoval proti Janu Klikarovi. „Klikar byl už v prvním kole napomínán za nečisté údery a tím nakonec i zápas prohrál 3:0 na body. Osobně ale s rozhodnutím rozhodčích nesouhlasím, zápas byl velmi vyrovnaný a já bych výsledek viděl na remízu,“ zhodnotil zápas Němeček.

Velmi rychlý průběh měl zápas ve váhové kategorii 81kg, kde děčínský David Hošek už v druhém kole sundal tvrdým levým hákem Daniela Faltýna, který zápas prohrál RSC. Zápas ve váhové kategorii 91 kg se nakonec neuskutečnil. Původně měl nastoupit do ringu děčínský Denis Rožec. „Denis má za sebou jen tři zápasy a měl nastoupit proti českokamenickému borci, který má za sebou v ringu už šest desítek utkání. Nechtěl jsem riskovat případný úraz Denise, který tak zápas nakonec nenastoupil,“ vysvětlil Němeček. V poslední váhové kategorii 91kg plus boxoval děčínský Javůrek proti Martinu Zuberovi. Zápas končil vzdáním českokamenického borce už v prvním kole.
Další kolo první ligy v boxu se bude konat 12. února, kdy bude Děčín hostit Ústí nad Labem.