Události MP leden 2012

Městská policie DěčínDne 29.1.2012 v 10.05 hod. oznámil zaměstnanec ochranky obchodu v DC2 zadržení osoby přistižené při krádeži zboží v hodnotě 472,- Kč. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že podezřelou z krádeže je devětačtyřicetiletá žena z Ludvíkovic. Po prověření, zda nebyla dotyčná v posledních třech letech za podobný čin odsouzena nebo potrestána, vyřešila hlídka přestupek proti majetku na místě uložením blokové pokuty.

Dne 28.1.2012 ve 21.25 hod. si všimla hlídka MP při kontrolní činnosti v DC2, jak projíždějící vozidlo Ford Focus poškodilo zaparkované vozidlo Škoda Fabia. Hlídce se podařilo vozidlo zastavit, jeho řidič, dvaadvacetiletý muž z Děčína, uvedl, že si ničeho nevšiml. Událost si k dořešení převzala přivolaná hlídka PČR.

Dne 28.1.2012 v 11.15 hod. oznámil občan z DC3 přítomnost dvou podezřelých osob v areálu tamní firmy, kde obcházejí šedé vozidlo a tlučou do oken. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zastihla třiadvacetiletého a devatenáctiletého muže z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 27.1.2012 v 17:32 hod. oznámil zaměstnanec ochranky obchodu v DC2, že zadržel muže podezřelého z krádeže. Hlídka MP zjistila, že jde o pětapadesátiletého muže, který odcizil zboží v hodnotě sto korun. Muž byl již za krádeže opakovaně trestán, událost si proto k dořešení převzala PČR.

Dne 26.1.2012 v 15.30 hod. oznámil občan, že v ul. Hankova v DC4 vyklízí staré stavební buňky a v jedné z nich je žena, která jí nechce opustit. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná jednapadesátiletou bezdomovkyni, která ležela údajně již několik dní na kupě hadrů a nemohla se hýbat. Byla při vědomí a viditelná zranění neměla. Na místo byla přes linku 155 přivolána záchranka, která ženu převezla na ošetření do nemocnice.

Dne 21.1.2012 v 9.50 hod. oznámil občan z DC32 dva bezdomovce pohybující se s kárkami naloženými železem v DC32 po ulici Vítězství. Hlídkou MP byli dotyční zadrženi v ulici Vítězství u křižovatky s ulicí Spojenců. Jednalo se o osmnáctiletého a sedmadvacetiletého muže z Děčína. Muž vezli na kárkách pás z bagru a rozlámaný rošt. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 21.1.2012 v 7.35 hod. si hlídka MP všimla v hale hlavního vlakového nádraží podezřelé osoby s horským kolem. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Ústí nad Labem. Muž hlídce sdělil, že kolo koupil od neznámé osoby před nádražím. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc na místě převzala k dalšímu šetření.

Dne 20.1.2012 ve 20.10 hod. kontrolovala hlídka MP v DC1 tři muže, kteří na kolečku měli naložený gauč a jeli uprostřed vozovky. Jelikož nikdo neměl žádný doklad totožnosti a přes OSMP byla zjištěna pouze totožnost dvou osob, třetí osoba byla převezena hlídkou MP na OO PČR ke zjištění totožnosti. Dle zjištění PČR šlo o sedmadvacetiletého muže z Liberecka, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Záležitost si k dořešení převzala PČR.

Dne 19.1.2012 v 04.20 hod. spatřila hlídka MP v DC4 v ulici Jeronýmova muže, který tlačil prázdný dětský kočárek. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže z Děčína. Dotyčný nebyl schopen podat vysvětlení, odkud kočárek má. Při bližším ohledání kočárku hlídka zjistila, že na spodní části madla je zámek z jízdního kola. Pro podezření z odcizení kočárku byla na místo přivolána hlídka PČR. Mezitím se muž přiznal, že kočárek odcizil v nedalekém domě. Hlídce MP se podařilo zjistit a následně i kontaktovat majitele kočárku. Řešení události převzala PČR.

Dne 14.1.2012 v 23.55 hod. oznámila žena z DC6, že ji napadá její manžel. Hlídka MP na místě zjistila, že devětatřicetiletý muž napadl pod vlivem alkoholu svou manželku. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivlána hlídka Policie ČR, která si záležitost na místě převzala.

Dne 14.1.2012 ve 12.24 hod. oznámil občan ležícího muže před vchodem do prodejny hypermarketu v DC5. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že devětačtyřicetiletý muž z Ústí nad Labem je podnapilý a značně promrzlý. Na zemi ležel zřejmě již delší dobu. Na místo byla přivolána sanitka, která muže převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 13.1.2012 v 22:50 hod. oznámil občan, že v DC4 se v jednom z bytů obytného domu někdo doma hádá a brečí tam dítě. Hlídka MP na místě kontaktovala šestatřicetiletou ženu, která uvedla, že její bývalý manžel u ní v bytě na ní řval a došlo i ke strkanici. Žena požadovala, aby jejího bývalého muže strážníci z bytu vykázali. Hlídka MP muže za pomocí chvatů a hmatů z tohoto bytu vyvedla, protože neuposlechl výzvy úřední osoby, aby přestal křičet na celý barák a odešel.

Dne 13.1.2012 v 21.25 hod. oznámil občan, že v ul. Tržní v DC4 je hromadná rvačka asi 20 osob. Na místo byly vyslány hlídky MP a oznámení bylo předáno Policii ČR, která na místo vyslala další hlídky. Na místě bylo zjištěno, že několik mužů přepadlo jiného muže. Útočníci poté odešli do blízkého baru, kde byli hlídkami zadrženi. Událost si k dořešení převzala Policie ČR.

Dne 13.1.2012 v 20:09 hod. oznámil občan, že v ul. Jungmannova v DC4 došlo v bytě k napadení ženy jejím druhem. Hlídka MP na místě kontaktovala dvaačtyřicetiletou ženu, která neměla viditelné zranění a podání trestního oznámení odmítla. Žena pouze požadovala, aby hlídka domluvila jejímu osmačtyřicetiletému příteli. Hlídka MP záležitost vyřešila důraznou domluvou.

Dne 11.1.2012 v 18.00 hod. oznámil občan, že v ul. Kamenická leží na chodníku opilý muž. Hlídka MP na místě zjistila, že jednašedesátiletý muž z Děčína upadl na zem a má rozbité obočí, ze kterého teče krev. Na místo byla přes linku 155 přivolána záchranka, která muže převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 11.1.2012 v 03.26 hod. oznámila žena, že žádá příjezd hlídky MP před hernu v DC9. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která kontaktovala oznamovatelku. Ta uvedla, že byla napadena mužem, který seděl v provozovně. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže. Poškozená si stěžovala na bolest hlavy a zároveň žádala příjezd hlídky Policie ČR z důvodu podání trestního oznámení. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která událost převzala k dořešení.

Dne 10.1.2012 ve 21.05 hod. zaznamenala hlídka MP v DC3 zaparkované vozidlo značky Ford Fiesta. Vozidlo bylo otevřené a uvnitř bylo několik prázdných kanystrů, ze kterých byl cítit benzín. Následně se k vozidlu dostavili dva muži a sdělili, že vozidlo, kterým na místo přijeli, je jejich. Hlídka zjistila jejich totožnost. Jednalo se o dvaačtyřicetiletého a devětatřicetiletého muže z Děčína. Dotyční nebyli schopni podat vysvětlení, co na místě dělají a následně doznali, že ani jeden z nich nevlastní řidičský průkaz. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 8.1.2012 ve 23.35 hod. oznámila žena z DC9, že její přítel po hádce demoluje vybavení bytu a chce vyhodit dveře z okna bytu. Na místo byla vyslána hlídka MP. Po příjezdu strážníků byl již muž v klidu, hlídce přiznal, že své jednání přehnal. Po zjištění hlídky, že žádné další nebezpečí nehrozí, byla záležitost vyřešena důraznou domluvou.

Dne 7.1.2012 v 15.22 hod. oznámila obsluha prodejny v DC1, že zadržela zloděje, který v prodejně odcizil zboží v celkové hodnotě 2.500,- Kč. Na místo byly vyslány hlídky MP. Zadržený pachatel, sedmnáctiletý mladík, hlídkám MP sdělil, že je chovancem výchovného ústavu v Teplicích. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala. Předáno PČR.

Dne 7.1.2012 v 02.20 hod. oznámila PČR, že u restaurace v DC6 je hromadná rvačka a požádala o spolupráci MP. Na místo byly vyslány hlídky MP, které na místo dorazily zároveň s hlídkami PČR. U restaurace došlo ke konfliktu mezi vyhazovačem a jednadvacetiletým mladíkem, přičemž do konfliktu se po chvíli zapojili i další osoby. Hlídkám se podařilo situaci uklidnit. Řešení události převzala hlídka PČR. Hlídky MP zajišťovaly dohled nad bezpečností do 03.00 hod., kdy se aktéři incidentu rozešli.

Dne 7.1.2012 v 00:15 hod. oznámila žena, že jí právě volala její dvaaosmdesátiletá babička z Děčína, která ve svém bytě upadla a nemůže se hýbat. Žena uvedla, že nebydlí v Děčíně, ale volal své matce, která jede na místo a požádala o spolupráci MP. Hlídce MP se podařilo na ženu dozvonit, ta strážníkům s vypětím všech sil otevřela. Hlídka MP ji posadila na pohovku a zavolala záchranku, která ženu odvezla do nemocnice.

Dne 6.1.2012 v 21.11 hod. spatřila hlídka MP při kontrole sběrného dvora v DC4 dvě osoby. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého a pětatřicetiletého muže z Děčína. Oba v areálu kradli železný šrot. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení události převzala.