Mladý exhibicionista zaměstnal dvě hlídky strážníků

Pohyb mladistvého exhibicionisty vzbudil rozruch včera v noci v děčínské čtvrti želenice. Několik obyvatel z této lokality oznámilo na tísňovou linku městské policie pohyb podezřelého nahého mladíka, který na sobě mel jen čepici a šálu.

Na místo okamžitě vyrazily dvě hlídky strážníků, kteří začali prohledávat okolí. Podle oznámení se mladík pohyboval po velké části sídliště a procházel se mezi domy. Po několika minutách pátrání si hlídka strážníků všimla podezřelého mladíka, který měl na sobě zimní čepici, šálu a „materiálově velmi úsporné“ dámské spodní prádlo, které zdaleka nezakrývalo, vše, co by zakrývat mělo. Mladík včas odhadl, že právě on je důvodem přítomnosti strážníků a pokusil se z místa utéct. Po krátkém pronásledování jej jeden ze strážníků dostihl a vzhledem k tomu, že podezřelý začal klást aktivní odpor, za pomoci donucovacích prostředků jej strážník zpacifikoval.

„Zadržený skončil s pouty na rukou. Jednalo se o místního šestnáctiletého mladíka. Na místě si záležitost převzala k dořešení hlídka Policie ČR. Mladík je zatím podezřelý z trestného činu výtržnictví,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.