Za černé skládky padají vysoké pokuty

SkládkaProblémy se zakládáním černých skládek začaly opět zaměstnávat děčínské strážníky. Na základě řady podnětů se na tuto problematiku městská policie začala intenzivněji zaměřovat. Strážníci už za tyto přestupky potrestali několik lidí.

„Skládky se objevují často na špatně přístupných místech, která jsou očím veřejnosti poměrně dobře skrytá. Typicky jde o pozemky nedaleko zahrádkářských kolonií nebo rodinných domů. V rámci letního úklidu nenapadne některé lidi nic lepšího, než nashromážděný nepořádek odvézt za nejbližší strom. Podobné je to se zahradním odpadem jako jsou větve nebo posekaná tráva. Odvoz do lesa je tím nejhorším řešením,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že strážníci mají instrukce věnovat se této problematice s důrazem na vytipované lokality, kde se v minulosti takto odložené odpady objevovaly opakovaně. Kromě namátkových kontrol strážníkům pomáhají i instalované fotopasti, které poskytují potřebné důkazy.

Zatím poslední přestupek řešili strážníci v Děčíně 6. Jeden z místních obyvatel vyřešil svůj problém s odpadem odvozem do lesa. Pokud by nepořádek odvezl do sběrného dvora, neplatil by kromě nákladů za odvoz ani korunu, takhle jej chvilka ušetřeného času vyšla na několik tisíc korun na pokutě, kterou mu strážníci uložili. Nepořádek samozřejmě musel dotyčný uklidit.

„Problematika černých skládek patří ke komplikovanějším záležitostem a dopátrání případného pachatele je věc mnohdy složitá. Velkou pomocí jsou nám občané, kteří na nepořádek a případného podezřelého ihned upozorní. V některých lokalitách pak pomáhá kamerový systém,“ dodal ředitel.