Podezřelou sbírku na útulek strážníci zastavili

MP Děčín - Podezřelou sbírku na útulek strážníci zastaviliNelegální sbírku na útulek zarazili v pondělí odpoledne děčínští strážníci. Ženu, která na útulek neoprávněně vybírala peníze v ulicích Děčína, zadrželi v Podmoklech krátce poté, co vyšla z jednoho obchodu, ve kterém se snažila získat další peníze.

Na podezřelou ženu, která se pohybovala v ulicích Děčína a snažila se vybírat od kolemjdoucích peníze na opuštěná zvířata, upozornili před několika dny občané Děčína. „Zaznamenali jsme jedno oznámení, že starší žena vybírá v ulicích peníze na děčínský útulek. Ten ale žádnou veřejnou sbírku nepořádal a podle všeho se jednalo o podvod. Popis ženy jsme předali všem hlídkám v terénu,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

V pondělí odpoledne se na tísňovou linku 156 obrátila žena z Podmokel s obdobným oznámením. Podezřelou hlídka zadržela v Divišově ulici. „Jednalo se o devětapadesátiletou ženu z Mostecka. Strážníkům uvedla, že peníze vybírá na útulek v Lounech a ukázala strážníkům smlouvu, která ovšem nepůsobila příliš věrohodně. Po dohodě s Policií ČR strážníci ženu převezli na místní obvodní oddělení, které řešení záležitosti převzalo,“ dodal ředitel Horák.