Rušili noční klid, pak napadli zasahující strážníky

Napadením hlídky městské policie skončil výjezd na oznámení o rušení nočního klidu v děčínské čtvrti Staré Město. Strážníkům se podařilo útočníky zpacifikovat a předat Policii ČR, která událost prošetřuje.

Rušení nočního klidu oznámil městské policii jeden z obyvatel Starého Města krátce po desáté hodině večer. Hlídka strážníků kontaktovala šestapadesátiletou obyvatelku bytu, ze kterého byl slyšet hluk. Žena se omluvila a uvedla, že v bytě se oslavovalo, ale oslava je už u konce. Hlídka záležitost napoprvé vyřešila domluvou. Oznámení se ale po necelé hodině opakovalo a na místo opět vyrazila hlídka městské policie. Strážníci na místě kontaktovali dvaatřicetiletou ženu, která hlasitě křičela na celé okolí. Na zákonnou výzvu ke zklidnění nereagovala a začala slovně napadat hlídku. U slovní agrese ovšem žena nezůstala a zaútočila fyzicky na jednoho ze strážníků. Vzhledem k její opilosti ale uklouzla a spadla na zem. Vzápětí se do hlídky pustil jeden z přítomných mužů, který strážníka udeřil pěstí do tváře. Hlídka jej okamžitě zpacifikovala. Tomu se ale žena snažila zabránit a poškrábala zasahujícího strážníka v obličeji. Po celou dobu zákroku se do situace vměšovali další lidé, kteří se snažili strážníkům zabránit v zadržení agresorů.

„Na místo vzápětí dorazily další hlídky městské policie a hlídka Policie ČR, která řešení události převzala,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Napadený strážník bude několik dnů v pracovní neschopnosti.