Události MP 16. týden

Městská policie DěčínDne 23.4.2017 v 20:45 hod. oznámila zaměstnankyně obchodního domu v DC1, že se jim na WC zavřel nějaký chlap, který příšerně páchne a odmítá odejít. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že jde o strážníkům dobře známého sedmašedesátiletého bezdomovce. Hlídka jej z objektu vykázala.

Dne 22.4.2017 v 19:50 hod. oznámila žena z DC4, že k ní přišel na návštěvu jej syn, který je v podnapilém stavu a začal demolovat zařízení bytu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v bytě kontaktovala čtyřiadvacetiletého muže. Dotyčný nejdříve odmítal prokázat svou totožnost, pak se dokonce pokusil hlídku MP napadnout. Strážníci proti muži použili donucovací prostředky a nasadili mu služební pouta. Hlídka zadrženého předala hlídce Policie ČR, která řešení události převzala.

Dne 22.4.2017 v 10:53 hod. oznámil zaměstnanec děčínské nemocnice, že v chodbě u rentgenu se pohybuje nějaký bezdomovec, který byl ošetřen, ale nyní odmítá odejít. Hlídka MP na místě zjistila, že se jednalo o německy mluvícího dvaačtyřicetiletého muže. Hlídka ověřila, zda po cizinci není vyhlášeno pátrání a poté jej z areálu nemocnice vykázala.

Dne 21.4.2017 v 23:45 hod. si hlídka MP při dohledu v ul. Tyršova v DC1 všimla muže, který kopal do reklamního stojanu. Hlídka muže vyzvala, aby svého jednání zanechal. Na to muž reagoval tak, že se pokusil fyzicky napadnout jednoho ze strážníků. Hlídka proti muži použila donucovací prostředky, nasadila mu pouta a převezla jej na obvodní oddělení Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.