Události MP 20. týden

Městská policie DěčínDne 21.5.2016 v 13:00 hod. oznámili zaměstnanci nemocnice v DC2, že mají problém s agresivním pacientem. Na místo byla vyslána hlídka MP, která asistovala při ošetření šestačtyřicetiletého muže z Děčína. Po ošetření hlídka záležitost vyřešila uložením blokové pokuty a to za veřejné pohoršení, kterého se muž dopustil.

Dne 20.5.2016 v 22:11 hod. zaslechla hlídka MP zvuk připomínající náraz vozidla někde v lokalitě Přípeř. Hlídka na místě zjistila, že došlo k nehodě osobního auta, ze kterého následně utekly dvě osoby. Nabourané vozidlo zůstalo stát v kolejišti. Na místě se již nacházela hlídka PČR. Hlídky vyrozuměly výpravčího hlavního vlakového nádraží, aby zajistil zastavení průjezdu vlakových souprav v tomto úseku. Hlídky MP a PČR provedly kontrolu okolí dopravní nehody. Po krátkém pátrání se hlídkám podařilo zadržet čtyřiadvacetiletého muže, který vozidlo řídil. Dechová zkouška na alkohol a následně na přítomnost drog byla pozitivní. Šeření nehody převzala PČR.

Dne 20.5.2016 v 19:45 hod. oznámil občan, že v DC5 v ulici Předmostí se válí na zemi opilý bezdomovec, kterého se snaží zvednout jiný muž. Hlídka MP zjistila, že se jedná o jí dobře známého pětapadesátiletého bezdomovce a opilce z Mělníka. Dotyčný byl jako obvykle podnapilý, viditelné zranění neměl a lékařské ošetření odmítl. Hlídka mu pomohla na nohy a dohlédla na jeho bezpečný odchod.

Dne 20.5.2016 v 17:00 hod. oznámil pracovník Střediska městských služeb, že v ul. Podmokelská v DC4 u kina Sněžník pobíhá přímo v silnici nějaký pomatený cizinec  a on se mu v tom snaží zabránit. Hlídka MP na místě kontaktovala pětadvacetiletého občana Lybie. Muž byl pod vlivem nějaké omamné látky, byl velmi zmatený a mluvil nesouvisle. Hlídce se podařilo zjistit, že přijel z Německa. Lustrací na PČR bylo zjištěno, že muž má zákaz pobytu v celém Schengenu. Hlídkou MP byl předveden na obvodní oddělení PČR, která si muže převzala k dalším úkonům.

Dne 20.5.2016 v 02:25 hod. si všimla hlídka MP v DC3 skupiny osob, z nichž jedna začala rušit noční klid bezdůvodným křikem. Hlídka osobu ztotožnila. Jednalo se o dvaadvacetiletého muže z Děčína. Přestupek řešila hlídka na místě uložením blokové pokuty a muže následně z místa vykázala.