Události MP 30. týden

Městská policie DěčínDne 31.7.2016 v 01:37 hod. oznámil občan, že bydlí v DC1 v přízemí a jeho syn vyrušil nějaké dva mladíky, kteří právě vlezli na jeho balkon. Dále uvedl, že oba měli na zádech batoh, jeden měl na sobě černé tričko, druhý červené. Oba utekli směrem k Masarykovu náměstí. Informace byla ihned předána hlídkám MP v terénu. Na Tyršově mostě se jednoho z podezřelých podařilo hlídce MP zadržet. Jednalo se o sedmnáctiletého mladíka z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 30.7.2016 v 23:30 hod. kontaktovala hlídku MP v DC2 v Riegrově ulici žena, která sdělila, že ji fyzicky napadl její přítel. Hlídka ověřila její totožnost a totožnost jejího přítele, který byl na místě rovněž přítomen. Muž byl v podnapilém stavu a choval se velmi agresivně. Na místo přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.

Dne 30.7.2016 v 08:05 hod. oznámil řidič, že jede po Benešovské ulici na Nový most směrem na DC4 a před ním jede vozidlo Opel Astra, jehož řidič kličkuje po silnici. Z DC4 byla na místo okamžitě vyslána hlídka MP, která podezřelé vozidlo zastavila v DC4 na Labském nábřeží. Za volantem seděl osmatřicetiletý muž z Děčína. Hlídce sdělil, že u sebe nemá žádné doklady od vozidla. Hlídka muže dále vyzvala k provedení orientační dechové zkoušky, na což hlídce odvětil, že „to neudejchá, protože od včerejška popíjel v Benešově nad Ploučnicí alkohol“. Hlídka muže poučila, že bude na místo přivolána hlídka Policie ČR. Muž strážníkům sdělil, že klidně, ale že nebude vystupovat z vozidla, protože je tak opilý, že nemůže ani chodit. Na místo se dostavila hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 30.7.2016 v 08:00 hod. oznámila žena z DC2, že sousedka volá o pomoc, asi jí její přítel mlátí. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která zjistila, že jde o partnerskou rozepři o to, kdo bude hlídat dítě. K žádnému napadení nedošlo, zranění nikdo neutrpěl. Muž v přítomnosti hlídky z bytu odešel. Hlídka oba poučila, jak své spory řešit civilizovaným způsobem. Záležitost hlídka vyřešila důraznou domluvou.